Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Kültür - Sanat - Biyografi > Resim Galerisi > Anime Sanatı

Anime Sanatı Anime Sanatı Rüyalar

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Pokemon (Pokémon Resimleri)

Anime Sanatı


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-02-2011, 16:57   #1
 
Melek21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2011
Mesajlar: 244
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 210
Melek21 has much to be proud ofMelek21 has much to be proud ofMelek21 has much to be proud ofMelek21 has much to be proud ofMelek21 has much to be proud ofMelek21 has much to be proud ofMelek21 has much to be proud ofMelek21 has much to be proud of
Standart Pokemon (Pokémon Resimleri)

Pokemon logo1

Pokémon, Satoshi Tajiri'nin 1995 yılında yarattığı ilk oyun daha sonra çizgifilm ve de son olarak film çıkarmıştır, kart oyunu, manga gibi dallara uzanan bir animedir.
Pokémon'un hikayesi çok değişiktir. Çıkış noktası, Pokémon'un yaratıcısı olan Satoshi Tajiri'nin küçüklükten gelme böcek toplama hobisinden doğduğu söylenebilir. Hikayesini de değişik kılan olgu da "Hepsini Yakala" mottosudur. Yaratıcı ve eğlenmeye yönelik olan konsol firması Nintendo'nun aklına bir fikir gelir ve bu fikri oyun olarak uygular.
Nintendo'nun projesi bir oyundur ve Nintendo'nun Gameboy konsolunda oynanılır. Oyun o kadar çok tutar ki Final Fantasy i bile geçer. Bu kadar çok tutmuşken Tv Tokyo ile anlaşılır ve animesi yapılır. Animesi için kurulmuş grup bile vardır. Şarkıları bu grup söyler grubun adı Pokérap'dir. Buna ek olarak çizgi film Çin'deyken bazı ses efektlerini ise Pokémonun orkestrası yapar.Türkiye'de ise tartışmalara neden olan olay bir çocuğun ben Pikachu'yum diye camdan atlaması. Fakat Ash'in ilk Pokémon'u olan Pikachu'nun uçma özelliği yoktur.Pokemonun İngilizce dublajında Ash ve Ash'in annesini seslendiren kişi aynıdır.Seslendiren kişinin adı Veronica Taylor'dur. Annesinin varlığı anime ve manga boyunca, ve hatta oyun boyunca sık sık geçerken babasından sadece ilk bölümde Ash Viridian Şehrine gittiğinde bahsedilmiştir. İşbu olunca bazı fansiteleri ve kamu içinde Rocket takımının patronun olan Giovanni'nin Ash'in babası olduğu fikri öne sürülmüştür. Gerçekliği Nintendo tarafından kabul edilmese de inkarı da olmamış bu olay kafalarda tesadüfi soru işaretleri oluşturmaktadır.
Pokémon kelimesi "Pocket" (Cep) ve "Monster" (Canavar) kelimelerinin birbirlerine eklenmesiyle ve eklenen kelimelerin kısaltılmasıyla elde edilmiştir. Bundaki mantık şudur; Pokémonlar, "Pokéball"ların (Pokétop) içine girerek cebe girecek kadar kolay taşınabilir hale gelirler.Pokémon Nintendo'nun The Pokémon Company (Pokémon Şirketi) firması tarafından kontrol ediliyor.
Pikachu

Pikachu, Ash'in ilk pokemonu.
Fare türünden çıkmış bir Pokémon'dur. Kolaylıkla fark edilen özellikleri; sarı tüylerinin ve sırtında kahverengi çizgilerinin olmasıdır. Yanaklarındaki kırmızı noktalardan elektrik salınımı yapar. Vucudundaki elektriğin yayımı sayesinde çeşitli saldırılarla genellikle karşısındaki rakibi geçici olarak felç eder. Bunun haricinde küçüklüğünden kaynaklanan hızı sayesinde karşısındaki rakibi şaşırtma olanağına sahiptir. Animesinde Ash Ketchum'ın ilk Pokémon'u Pikachu'dur. Ash onu genellikle pokemon topunun içine almaz. Gelişmemişi Pichu, gelişmişi Raichu'dur. Bir elektrik pokemonu olan Pikachu'nun numarası 25'tir. Su pokemonlarını çok rahat yener. Ash'in en sevdiği pokemondur.
136px-Bulbasaur
Bulbasaur (Bulbasaur Fushigidane japonca'daki geçek adı) Pokedex'teki 493 hayali karakterden ilkidir. Ken Sugimori tarafından tasarlanmıştır. Küçüktür ve dört ayağının üzerinde belirsizce giden bir yaratıktır.
Arbok
Arbok 493 hayalî Pokémon türünden biridir. Bir zehir Pokémonu olan Arbok, evrimin ikinci ve son aşamasındadır. Aynı zamanda ilk nesil Pokémonlarından biridir. Arbok daha fazla gelişmez. Bir gelişmemiş hâli Ekans'tır.Arbok çizgifilmde kötü karakter olan roket takımının pokemonudur ve zehir tipi saldırıları vardır bunlar _zehirli iğne _zehirli ısırık _sinirli bakış _sarmal atak _karşı ataktır.

Togepi (yumurta pokemon)

wtogepi1

Togepi by bonitalatina45

Butterfree
Butterfree (バタフリー, Batafurī, Japonca versiyonlarda) 493 hayalî Pokémon türünden biridir. Bir böcek Pokémonu olan Butterfree, evrimin üçüncü ve son aşamasındadır. Aynı zamanda ilk nesil Pokémonlarından biridir. Butterfree daha fazla gelişmez. Bir gelişmemiş hâli Metapod'tır.

Caterpie

Caterpie (キャタピー (Kyatapī) , Japonca versiyonlarda) 493 hayalî Pokémon türünden biridir. Bir böcek Pokémonu olan Caterpie, evrimin ilk aşamasındadır. Aynı zamanda ilk nesil Pokémonlarından biridir. Caterpie gelişince Metapod olur.

Onix
Onix (イワーク, Iwāku, Japonca versiyonlarda) 493 hayalî Pokémon türünden biridir. Bir kaya Pokémonu olan Onix, evrimin ilk aşamasındadır. Aynı zamanda ilk nesil Pokémonlarından biridir. Onix gelişince Steelix olur.

Ash, Pokémon ülkesinde küçük bir kasaba olan Pallet Town’dan genç bir pokémon antrenörü. Ash, dünyanın şimdiye dek görmediği kadar harika bir pokémon antrenörü olmak istiyor ve çok hırslı. Ash’in maceracı ruhu ve yaşadıkları yaşı için gerçekten de dikkate değer. Pokémonlara sevgi-saygı ve çok iyi bir antrenör olma konusundaki hırsı arasındaki dengeyi ise çok iyi ayarlıyor.
"Ve Nidorino bir Boynuz saldırısıyla savaşa başlar! Ama Gengar bir sıçramayla hemen geriye gidiyor!"
Televizyon spikeri Pokémon dövüşünün detaylarını ilan etti. İki yaratık bir Pokémon Gym de mücadele ediyorlardı. Gengar pis görünüşlü, parlak kırmızı gözlü bir hayalet Pokémondu. Nidorino ise dayanıklı, alnında keskin bir boynuzu olan zehirli bir Pokémondu.

"İşte: Gengar’ın hipnoz etme gücü!"
Gengar ellerini çıptı. Ellerinden nabız dalgaları akmakta ve Nidorino’nun etrafını sarmaktaydı. Nidorino hipnoz kuvvetinin etkisiyle büyülenince büyük bir gürültüyle yere yığıldı.
"Bu Nidorino’nun sonu olabilirdi!"
O an uzun boylu bir adam spor salonunda beliriverdi. Elinde portakal boyunda kırmızı-beyaz bir Poke-topu vardı. Birden top açıldı ve Nidorino bir şimşek ışıltısıyla o topun içine girerek gözden kayboldu.
"Bekle! Nidorino’nun eğitmeni geliyor işte. Nidorino’yu tekrar çağırıyor. Şimdi Gengar’la çarpışmak üzere başka bir Pokémon gönderebilir."
Şimdi Pokémon eğitmeninin elinde başka bir Poke-topu var ve eğitmen güçlü bir hamleyle topu ringe fırlattı…
"Hangi Pokémonu kullanacak şimdi?"
Pokémon savaşı hiddetlenmişti. Ash Ketchum kavgayı odasındaki televizyondan izlemekteydi. Bir gün televizyona çıkacak ve tüm dünya’ya ne kadar büyük bir Pokémon eğitmeni olduğunu gösterecekti. Hem de çok kısa bir zaman sonra. Artık Ash on yaşındaydı ve Pokémon lisansını alabilirdi. Etrafı dolaşarak 150 farklı Pokémon türünün tümünü yakalayabilecekti. Bir pokémon’unu bir başka Pokémonla savaştırmak için kullanabilecekti.
Ash oyuncak bir poke topunu eline alıp başının üzerinde tuttu.
"Ben Ash! Diye bağırdı. "Dünyayı dolaşıp Pokémon eğitiminin sırrını çözeceğim! Böylelikle Pokémon dünyasına sesleniyorum: "Ben bir Pokémon Ustası olacağım. Ben en büyük olacağım…"
"Ash uyku vakti!" Ash’in annesi kapıda durup başını salladı. "saat 11 ve uyuman gerek".
"Ama yarın Pallet kasabasından ayrılıp Pokémon yolculuma koyulacağım," diye isyan etti Ash. "Uyuyamıyorum!
"Uyuyamıyorsan en azından yarın için hazırlanmaya bak. Al bunu izle!" Televizyondaki kanalı değiştirdi. "Ve pijamalarını giymeyi unutma!" diye seslendi odadan çıkarken. Ekranda kır saçlı beyaz önlüklü bir adam vardı. Ash onu tanıyordu. O Profesör Oak’tu, Pokémon üzerinde o dünya otoritesi. Laboratuarı tam yolun aşağısındaydı.
"İyi akşamlar Pallet," dedi Profesör Oak. "Yarın Pokémon öğrencilerinin yeni sınıfı için büyük gün!"
Profesör duvarda aslı olan Pokémon posterlerine işaret ederek: "Size Bulbasaur, Charmander ve Squirtle’ı tanıştırmak istiyorum. Her biri yeni öğrenciler için burda. Hangisini seçeceksiniz?"
Ash televizyonu kapattı. Aynı posterler odasının duvarında asılıydı. Her Pokémon eğitmeni yolculuğuna başlamadan önce bu üç Pokémondan birini seçmek zorundaydı. Ash hangisini seçeceği konusunda düşünmüş ama kararını hala vermemişti.
Ash bir yandan pijamalarını giyerken duvarındaki Bulbasaur posterine baktı. Bulbasaur sırtında büyük bir yeşil çiçek kökü olan bir dinazoru andırıyordu.
"Bulbasaur yeni başlayanlar için ideal. Seni seçiyorum Bulbasaur!" ama sonra Squirtle vardı. Squirtle şirin bir kaplumba gibiydi ama Ash onun su kuvvetinin ne kadar güçlü olabileceğini biliyordu. "Seni seçiyorum Squirtle!"
Peki ya Charmander? Alev kuyruklu bir ateş Pokémon’unu böyle bir güçle neler neler yapılır!
Ash yatağına yattı ama uyumak için fazlasıyla heyecanlıydı. Bulbasaur… Squirtle… Charmender… Ash bir o yana bir bu yana dönüp durdu. Rüyasında Bir Pokémon topunu fırlatıp Pokémonları bir bir savaşın ortasına saldığını gördü. Her biri kendince inanılmazdı.
Bulbasaur… Squirtle… Charmander…
Ash nasıl bir seçim yapabilirdi ki?
4charmander

Charmeander Ash'in ilk pokemonlarından biridir.Genellikle Ash bitki savaşlarında onu kullanır.Charmander'in en büyük düşmanı Dratinice'dir.Çünkü Surge'nin Dratinice'sine her zaman yenilmektedir.Charmander'in en önemli saldırısı ember saldırısıdır.Rakiblerini bu saldırıyla gücünü azaltır ve onları leer(tırnak)saldırısı ile nakavt eder.Ash her zaman Charmander'i Charmeleon yapmak istemiştir.Ancak Lt.Surgenin Raichusunu bir türlü yenememiştir.Ama bölüm 71 de her şey değişir.77 de ise Ash rüya gördüğünü sanır.Çünkü yanıbaşındaki poketopu açık kalmıştır ve evlerinin bahçesinde bir Charizard görür.

Hitmonchan
Hitmonchan, 493 hayalî Pokémon türünden biridir. Bir dövüş Pokémonu olan Hitmonchan, evriminin ikinci aşamasındadır. Aynı zamanda ilk nesil Pokémonlarından biridir. Hitmonchan daha fazla gelişmez. Bir gelişmemiş hâli Tyrogue'dur.Boks eldivenleriyle dikkat çeken hitmonchan son derece azimli ve güçlü bir boksördür.Ash bu pokemonla bir boks turnuvasında karşılaşmıştır.saldırıları _hızlı yumruk _kick boks dansı _alev yumruğu


Fearow
Fearow (オニドリル, Onidoriru Japonca versiyonlarda) 493 hayalî Pokémon türünden biridir. Bir uçuş Pokémonu olan Fearow, evriminin ikinci ve son aşamasındadır. Aynı zamanda ilk nesil Pokémonlarından biridir. Bir gelişmemiş hâli Spearow olan Fearow, daha fazla gelişmez.fearow güçlü yapısı ve çevikliği ile yenilmesi güç bir pokemondur elektrik tipi pokemonlara karşı zayıftır.saldırıları _süpersonik uçuş _karşı atak _gaga saldırısı.

pokemon1ti7
Son Düzenleyen Celsus; 02-09-2007 @ 20:34. pokemon 1024 52388%7EPokemon-Posters
Pikachu cosplay  P by ILUVVINCENTVALENTINE
Melek21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
pokemon, resimleri

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
<<<Pokemon Moon>>> yeni pokemon online oyunu crater gibi xain Pokemon Crater 1 08-08-2009 15:45
Pokemon Fanatiği Bir Kız..:) уυѕυƒ Komik Resimler 2 12-19-2008 18:40
pokemon oyunları english Yaso Oyun 0 10-26-2008 16:58
ve Pokemon Cepte Korax Sonyericsson Oyun 0 03-22-2008 20:16
Pokemon Korax Sonyericsson Oyun 0 03-07-2008 10:45


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:35 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628