Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Şiir Ve Edebiyat Bölümü > Aşk ve Sevgi > Aşk'a Dair Her Şey

Aşk'a Dair Her Şey Aşklar Aşıklar buraya...

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

hangi çiçek ne anlama geliyor(mutlaka bakın) çok ğüzel

Aşk'a Dair Her Şey


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-26-2008, 14:23   #1
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Yaş: 27
Mesajlar: 3.916
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 646
нüzüη has a reputation beyond reputeнüzüη has a reputation beyond reputeнüzüη has a reputation beyond reputeнüzüη has a reputation beyond reputeнüzüη has a reputation beyond reputeнüzüη has a reputation beyond reputeнüzüη has a reputation beyond reputeнüzüη has a reputation beyond reputeнüzüη has a reputation beyond reputeнüzüη has a reputation beyond reputeнüzüη has a reputation beyond repute
Standart hangi çiçek ne anlama geliyor(mutlaka bakın) çok ğüzel

hangi çiçek ne anlama geliyor(mutlaka bakın) çok ğüzel
DUYGULARIN bir başka anlatım biçimi çiçeklerdir. Eğer siz duygularınızı sözlerle anlatamıyorsanız o zaman duygularınızı çiçeklerle anlatın. Çiçeklerde ağızdan çıkacak kelimeler gibidir. Hangi çiçeğin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız o zaman sizin için epey zor günler gelmektedir. Sevdiğiniz kişiye (Hint açelyası) veriyorsunuz. Çiçeğin güzelliğinden etkilendiniz. Lakin sevgiliniz bu çiçek yüzünden size o kadar sert davrandı ki anlam bile veremediniz. Sonra evlilikler.com'dan hangi çiçek ne anlama geliyor bölümümüze baktığınzda bu çiçeğin, "sevginin, mutluluğun, beraberliğin, güzel günlerin kısacası herşeyin bittiği" anlamına geldiğini öğreniyorsunuz. Ama sevgilizin, eşiniz bunu sizden çok iyi bildiği için agrasif davranmaktaydı. Nerede ne zaman hangi çiçeği alacağınaz karar vermeden önce ne anlama geldiğin öğrenmenizde fayda vardır. İşte çiçeklerin anlamları;

Duygularımız ne kadar fazla olsada, doğadaki çiçeklerde duygularımızın anlatımına yetmektedir. Bu nedenledir ki sevgi, aşk, duygu yazarları ve psikologlar doğadaki çiçeklerin renklerine, duruşlarına ve canlılıklarına birer anlam katmışlardır. Bu anlam çiçek bakcıları, bahçıvanlar ve çiçekcilerde bu anlamları da etkin hale getirmişlerdir.

beyazgulBEYAZ GÜL: Gül, aşkın sevginin ve mutluluğun en güzel anlatım şekillerinden biridir. Biliyorsunuz ki aşk kendi arasında ayrılır. Yaradana olan aşkımız, anneye olan aşkımız, sevgiye olan aşkımız, doğaya olan aşkımız. İşte Güllerde kendi aralarında böye çeşitlenir. Beyaz Gül, aşkın ve sevginin 'masumiyeti'ni simgeler.

kirmizigulKIRMIZI GÜL: Yaşadığınız bu dünyada seviyor ve seviliyorsanız sizden daha mutlu insan olamaz. İşte bu sevgiyi bazen kelimelerde ve sözcüklerde ararız. Kadınlar ise bu kelimelerle birlikte duyguların en güzel şekli olan çiçeklerden beklerler. Çok seven ve sevilen erkeklerde bunları bilmek ister. Çiçeklerin anlamlarını bilmeyen erkekler bunları tam olarak anlayamaz. Kırmızı gül, Ateşli aşk, Seni çok seviyorum, ihtirasla bağlıyım anlamına gelmektedir. Bu çiçeği bir kıza verirseniz, ateşli duygularla sizi seviyorum, anneye veya ablaya verilirse seni herşeyden çok seviyorum eğer bir büyüğünüze ve önderinize verirseniz tutkuyla bağlıyım anlamına gelir. Bazen bir gül verdiğiniz kişi bu nalmaların tamamını verir.

pembegulPEMBE GÜL: Bir kişiyi seviyorsunuz lakin sevginizi bir türlü açılamıyorsunuz. Ona arkadaşlık teklif etmek istiyorsunuz, bunu kelimelere dökemiyorsunuz. Daha doğrusu nasıl bir tepkiyle karşılaşacağınızı merak ediyorsunuz. Karşınızdaki kişi size duygu beslemese bile vereceğiniz bir çiçek o kişinin size olan duygusunu sert değil ılımanlı bir şekilde herşeyi döker. Pembe gül, "gönlüm sende, seviyorum ve arkadaşımsın. Bu arkadaşlığı sevgiyle bütünlemek istiyorum." anlamına gelmektedir. Pembe gül, " minnettarlık, takdir etmek, hayranlık ve taziye" anlamına geldiğide ifade edilmektedir.

lacivertgulMAVİ GÜL: Sevginizin ve aşkınızın ilahiliğiniz gösterir. Gülün yapraklarındaki rengin farklılığı sevginizi ilahi aşk olduğunu göstermiş olursunuz. Bu sevgi bir kişiye, bir varlığa veya niteliğe karşı olur. Sevginizin yüksekliği maneviyatınızın güçlülüğünü ve o kişiye verdiğiniz öz güveni gösterir.

sarigulSARI GÜL: Birisinden sevgisini ifade eden bir çiçek aldınız. Lakin bu kişiye karşı sadece arkadaşlık veya davranışlarından memnuniyet duyduğunuzu bunun aşk aveya ileri ki dönemlerde evliliğe yol açmamasını istiyorsunuz. Bunu da karşınızdaki kişinin sözlerle duygularını kırmak istemiyorsunuz. Kavgalısınız ve kırgın olduğunuz bu kişiye karşı dostluğunuzun sürmesini istiyorsunuz. İşte bu ve buna benzer durumlarda ise Sarı gül almanız gerekmektedir. Sarı gül, "sıcak sevgi, neşe, memnuniyet, özgürlük ve dostluk" olarak nitelendirilir.

siyahgulSİYAH VEYA KURUTULMUŞ GÜL: Bir çok yerde siyah veya kurutulmuş gül görürsünüz. Yaa bir sevgilinin elinde veya çelenkler üzerinde. Siyah Gülün anlamı: Hayata ne kadar bağlıysam sana da o kadar bağlıyım. Eğer siyah gül cenazeye gönderilirse, seni sevdiğim kadar hayatı sevmedim. Sen bu dünyadan geçip gittin bizlerin hayatınıda karartın. İnşallah diğer bir hayatta bir araya geliriz. Sevgiliye kurutulmuş gül vermek, Sen benim hayatımsın eğer hayatımdan çıkıp gedersen bu çiçek gibi olurum. Ölümüne kadar seni seviyorum.

cinguluÇİN GÜLÜ: Tanıdığınız ve duygularınızı anlatamadığınız anlarda size en uygun güldür. Çin gülünün, "Zarif ve çok güzelsin" hitap anlamını taşımaktadır. Sadece kişiye iltifat ettiğinizi gösterir. Şayet karşınızdaki kişi gerçekten bu çiçeğin anlamını bilemeyeceğiniz tahmin ederseniz eğer o zaman çiçeğin üzerindeki karta "eğer anlamını bilemiyorsan evliliker.com'dan çiçeklerin dili ve anlamına bakmanı tavsiye ederim" yazmanız yeterli olacaktır.

beyazkaranfilBEYAZ KARANFİL: Beyaz renk saflığın ve temizliğin simgesi durumundadır. Beyaz karanfil'de "temizlik ve saflık" anlamına gelmektedir. Dostluk ve arkadaşlığın temiz yüzünü göstermektedir. Bu tarz dostluk ve arkadaşlıklarda karanfiller gönderilir. Bazı ülkelerde ve illerde gelin arabası süslemesinde beyaz karanfil kullanılmasının amacı ise "temiz ve saf güzelliklere açık" bir aile kurulmasını temenni anlamına geldiği niteliğinde kullanılmaktadır.

kirmizikaranfilKIRMIZI KARANFİL: Bulunduğu ortama göre anlamı sürekli değişmektedir. Kırmızı Karanfil, "sevgi ve kalbimi kırdın" anlamına da gelmektedir. Kırmızı karanfilin çokluğu iki anlamın bütünlüğünü de bir araya getirmektedir. Biliyorsunuz cenaze çelenklerde kırmızı karanfilin çok olması ise, "seni çok seviyorum ama bu dünyadan gitmeyle kalbimi çok kırdın. Şimdi çok mutsuzum" anlamına geldiği de ifade edilmektedir. Sevgililerin birbirlerine açık kırmızı renkli karanfil vermeleri "karşısındaki kişiyi çok sevdiği" anlamına gelmektedir. Koyu karanfil verirse, "bir nedenden dolayı kalbinin kırıldığı" anlamını geldiği ve çiçeği verdiği kişinin bu sevgiyi kazanması için gayret göstermesi gerektiğini belirtir.

killcillikaranfilKIRÇILLI KARANFİL: Sizi hayata bağlayan ve canınızdan çok sevdiğiniz kişinin size yanlış hareketlerde bulunduğunu sezdiniz. Artık bu ilişkinin bittiğini düşünüyorsunuz. İstemezsenizde bitirmek istediğiniz kişiye Kırçıllı Karanfil göndermelisiniz. Kırçıllı karanfil, üzgünü, ama bitemek zorunda sen bu ilişkinin bitirmesine neden oldun anlamına gelmektedir.

pembekaranfilPEMBE KARANFİL: Karanfil dünyada olduğu gibi Türkiye'de de farklı anlamlar taşımaktadır. Pembe karanfil aslında duyguların en içtenliğini anlatmaktadır. Bir başka anlam taşıyan çiçeğin yanında veya içerisinde pembe karanfil yer alırsa o çiçeğin sevgi ve içten olduğunu anlatır. Şayet ayrılmış iseniz ve başka birisiyle birlikteyseniz dost kalmak gerektiğini anlatmak istiyorsanız pembe karanfil, "seni unutmayacağım" anlamına gelmektedir.

sarikaranfilSARI KARANFİL: Hüzün, üzüntü ve beklentilerinin karşılığını alamama veya yanlış tanınma anlamına gelir. Sevdiği birisinin kendisini terk etmesi veya en yakın arkadaşından beklenmedik büyük darbe yediğinde bu kişiye gönderilen karanfil buketi veya destesi "beni hayal kırıklığına uğrattın" anlamına gelmektedir. Çiçeği alan kişi yanlış yapmışsa yanlışlığının farkına varır. Şayet kendince doğru yaptığına inanırsa o zamanda karşısındaki kişinin hüzünlü veya üzüntülü olduğunu öğrenmiş olur.

acelyaAÇELYA: Denizdeki coşuklu dalgalara benzeyen duyguların zincire vurulmuş, özlem içerisinde kalmış, ulaşmanın kolay olduğu fakat bir o kadar da zorluğunu göstermenin en güzel anlatım şeklini hitap eden çiçek türü Açelya'dır. Birisini çok seviyorsunuz lakin görmek istiyorsunuz ama göremiyorsunuz. O an o kişiyi aramak veya dokunmak istiyorsunuz, aramamanız gerektiğin biliyorsunuz lakin aradığınızda sorun olacağından bildiğinizden arayamıyor veya yanına gidemiyorsunuz. İşte bu yaşadığınız duyguları karşınızdaki kişiye göstermek için göndereceğiniz en mükemmel çiçek türüdür. Açelya, "nefse hakimeyet" anlamına geldiği için sizin duygunuzu ifade eder..

hintacelyasiAÇELYA HİNT: Güzel başlayan dostluğunuzu veya sevginizi karşınızdaki kişiye artık beslemiyorsunuz. Bu duygunuzu da bir türlü o kişiye anlatamıyorsunuz. Ya olacaklardan çekiniyor veya üzülmesini gözlerinizle görmek istemiyorsunuz. İşte ilişkilerin bittiğini anlatan çiçek Açelya Hint'tir. Yani çiçekcinizden Açelya istediğinizde duygunuzu mutlaka belirtin. Açelya Hint, "Gerçe şu ki, herşey tam anlamıyla bitti. Artık seni sevemiyorum" anlamına gelir. Siz ayrılmak istediğiniz kişi için çiçekçiye gidiyorsunuz ve "bana oradan bir açelya yaparmısın" dediğinizde, çiçekciler genelde sevgiye yönelik olduğu için hemen bir açelya yapacaktır. O zaman ayrılık yerine aşk doğabilir. Bu nedenledir ki ayrılmak istediğiniz belirtirsiniz. Veya "Açelya Hint yapın ve şu adrese gönderin" demeniz yeterli olacaktır.

adacayiADAÇAYI: İyi olmanın en yönlü anlatım biçimidir. Bir çok evde veya bir çok çiftin beraber olduğu yerlerde adaçayı görürsünüz. Adaçayı evli çiftler asarında "biz iyi bir aileyiz" mesajını verir. Yeni arkadaşlıklarda ise Adaçayı, "biz iyi anlaşan bir çiftiz, iyi bir aile oluruz" mesajı vermektedir. Şayet işyerinde bir müdür ekibine adaçayı verirse "biz iyi bir ekibiz ve başarılıyız" anlamına gelir.

AKASYA (Pembe veya kırmızı): Kadınların en çok hoşlandıkları çiçekler arasında yer almaktadır. En çok elit kesim kullanıyor. Pembe veya kırmızı Akasya, güzellik, zerafet ve incekliği simgeler. Bir erkekten bir bayana pembe veya kırmızı akasya giderse "seni beğeniyorum" anlamına gelir. Aynı durum bir kızdan erkeğe giderse yine aynı anlam taşımaktadır. Birbirlerini tanıyan ama duygularının arkadaşça mı, yoksa aşk ve sevgiyle yoğunlaşmış mı olduğunu anlamanın en iyi yöntemi olduğunu unutmayın.

beyazakasyaAKASYA (beyaz): Hayat sürprizlerle doludur. Bazen insanın başına öyle olaylar geliyor ki, kendisi bile hayrete düşüyor. İşte bu sürprizlerle karşılaştığınızda ve karşınızdakini kırmak istemiyor bunu tatlı bir şekilde anlatmak istiyorsanız Beyaz Akasya gönderin. Beyaz Akasya, dostluk yani "bizim ki temiz bir sevgi, belki biraz arkadaşça gibi.." anlamına gelmektedir.

akasyaAKASYA (sarı): Birçoğumuz içine kapanığız. Bazen bir sanatçıya, bazen mahallemizdeki birisine veya çalıştığımız iş yerindeki arkadaşımıza hatta akraba içerisindeki yakınımıza aşığızdır. Bu aşkı sadece kendimiz biliriz. Kimse bilemez. Bir türlü bu kişiye açılıp sevgimizi ve aşkımızı söylemeyiz. Veya birisi size aşıktır. Bu aşkı ne kendiniz ne de başkası bilir. Eğer bir gün masanızın üzerine veya çantanıza bir Sarı Akasya bırakılırsa, bilin ki sizi birisi platonik seviyor ve isimsiz aşık olduğunu göstermeye çalışıyor. Aynı şekilde siz de isminizi bilmesini istemediğiniz kişiye sarı akasya gönderebilirsiniz.

ananasANANAS: Hayatta başarılı olmak ve istediğini elde etmek kadar güzel bir olgu yoktur. Bazen insanlar yanındaki kişilerin başarısından gururlanır. Bu kişiler eşler, arkadaşlar, sevgililer ve arkadaşlardır. Karşınızdaki kişiye Ananas hediye vermenin anlamı, "sen mükemmel ve kusursuz birisin" demektir. Ananas gönderdiğiniz kişi bu çiçeği aldığında ne anlama geldiğini bilmeyeceğini düşünürseniz notunuzda, "Türkiye'nin en büyük evlilik-aile bilgilendirme ve alışveriş portalı olan evlilikler.com'dan çiçeklerin anlamına girip oku"masını isteyin. Daha anlamlı olacaktır.

AĞLAYAN GELİN ÇİÇEĞİ: Hiç bir gelinin ağlamasını istemeyiz. Ama bazı çiçekler vardır ki bu çiçekler insanların duygularını tamamen yansıtır. Hem görünüşleriyle hemde tarzıyla. Ağlayan Gelin Çiçeği ise hayata veya berberliklerdeki isyanı dile getirir. Bulunduğunuz ortamdan veya birlikteliğinizden artık kurtulmak istediğinizi yani isyan ettiğiniz gösterir. Çiçeğin tarzı ve görünüşüde ağlayan gelinlere benzetildiği için bu ad verilmiştir.

ardicARDIÇ: Kendinizi güçlü ve sevdiklerinize güven vermek istiyorsanız bu kişilere ardıç vermeniz gerekir. Ardıç çiçeği alan kişi, çiçeği gönderen kişi tarafından koruma altına alındığını ve herhangi bir sorunla karşılaştığında bu kişi tarafından korunacağı anlamına gelir.

aycicegiAYÇİÇEĞİ: Aşkın ve sevginin sınırı yoktur. En güzel ve en büyük aşk o kişiye verdiğiniz değer ile gösterilmektedir. Sevdiğiniz bir kişiye ayçiçeği göndermek, "Sana tapıyorum, benim için eşsizsin" anlamını taşımaktadır. Ayçiçeği alan kişi ise kendini gerçek anlamda seven birisiyle olduğu hissini yakalar.

anemonANEMON: Hayatın en güzel yılları genelde gençlik yıllarıdır. Bu yıllarda aşkı, sevgiyi, ihtirası ve güzellikleri bir anlamda tam olarak anlamaya çalışılan zamandır. Deli dolu, manalı veya manasız bir yaşamın içindedir. Bazen insanlar kendi başına gelebilecek kötü olayları bile göremez. Gençler ve kendini genç hissedenler. Gözleri hiç bir şeyi görmeyen ve değer verdiği insanında aynı şekilde düşündüğün görmek isteyenler. Sevdiğinize Anemon göndermeniz, "gençlik ve aşkta saadet" beklediğinizi ifade edersiniz.

bademBADEM: Sevgiliniz tarafından terk edildiniz veya eşinizden boşandınız ama onu yine çok seviyorsunuz. Gururunuz veya onurunuz nedeniyle bir türlü bu kişiye açılamıyorsunuz. Yüz yüze gelip konuşmak istiyorsunuz ama nasıl bir tepkiyle karşılacağınızı bilmiyorsunuz. İşte bu anlarda sizin yerinize düşüncelerinizi döküman olacak bir çiçek Badem'dir. Konuşmadan önce veya çiçekçide yaptırıp gönderdiğiniz Badem'in anlamı ise "Aşkımızın sürmesini umut ediyorum. İnşallah olumlu yanıt beklerim" anlamına gelmektedir. Şayet karşınızdaki kişi çiçeğin anlamını bilmiyorsan evlilikler.com çiçeklerin anlamına bak" diye not yazmanızıda tavsiye ederiz.

biberiyeBİBERİYE: Bazen geçmişe özlem duyarsınız. Bu özleminizin içerisinde bulunan insanları anarsınız. Söz, nişan, evlilik, sevgi, aşk duygular beslediğiniz kişi olabilir. Daha doğrusu önceden sevip belli günler yaşamış olduğunuz bir dost veya sevgili hatta boşandığınız bir kişi olabilir. İşte bu kişiyi hayatınızdan silemezsiniz. Yapılan geçimsizlik nedenleri unutulur iyi tarafları anılır. Bu sevdiğiniz kişiye biberiye gönderdiğinizde onu iyi dilekler andığınız anlamına gelmektedir. Bazen bir mezarın üzerine de bırakılabilir.

BeyazGlayorBEYAZ GLAYÖR: Yaşam her zaman mutlulukla geçmez. Hayatınızda her şey istediğiniz gibi olsaydı o zaman zevkine varamazdınız. Yaşam boyunca mutluluğun yanı sıra üzüntü, acı ve kırgınlıklar bazende küslükler meydana gelebilir. Ama sizin hatanızdan veya karşınızdakinin hatasından. Bu kişiyle kırgınlığınızı bitirmek ve dostluk başlatmak istiyorsanız eğer Beyaz Glayör verebilirsiniz. Beyaz Glayör'ün teması dostluktur.

kirmiziglayorKIRMIZI GLAYÖR: Bir kişiyle daha önceden konuşup anlaşmışsınız, lakin beklentileriniz gerçekleşmedi. Bu durumda yeniden talepte bulunmaktan çekiniyorsunuz. Veya tepkisinden korkuyorsunuz. Ama sonuç almak istiyorsunuz. İsteğinizi tekrarlamak istiyorsanız Kırmızı Glayör gönderdiğinizde isteğinizi tekrarlamış olursunuz. Duygularınızı anlattığınız birey çiçeğin dilinden anlayan biriyse zaten o sizin isteğinizi hatırlar. Bilmiyorsa eğer kartına "evlilikler.com'dan çiçeklerin dili bölümünü okunamızı tavsiye ederim" yazmanız yeterli olacaktır.

PEMBE GLAYÖR: Güzellikler kendi aralarında çeşit çeşittir. En büyük güzellik ise kişinin kendisi ve davranış biçimidir. Olaylara yaklaşımı ve bulunduğu mevkiiyi koruyandır. Böyle bir niteliğe sahip bir sevgiliniz, aşkınız, eşiniz veya arkadaşınız varsa, duygularınızı bu kişiye anlatmakta kendinizi uzak görüyor veya konuşmanıza daha da değer katmak istiyorsanız ve karşınızdaki kişinin zerafetini gösteren bir çiçekte Pembe Glayör'dür. Şayet siz bu çiçeği gönderdiğinizde o kişi zerafetinin farkına varır. Çiçeği alan sizin bu zerafetini gördüğünü fark ettirmiş olur.

SARI GLAYÖR: Sevdiğiniz bir kişiyi kıskandığınızı gösteren bir çiçektir. Sevgilinizi, eşinizi veya aşkanızı hatta arkadaşınızı bir başkasıyla gördünüz... Aynı yerde çalışıyor, okuyor veya ortak bir şeyler yapıyorsunuz. Lakin onun sizi geçmesinden veya kaybetmenizden korktuğunuz için kıskandınız. Sarı Glayör, kıskançlık anlamına geldiği için sizin bu duygularınızı yansıtır. Veya karşınızdakinin kıskançlık yüzünden size kırıldığını düşünürsünüz o zaman bu çiçeği gönderir "kıskandın mı" demek anlamına gelmektedir.

MOR GLAYÖR: Çok inançlı birisi olduğunuzu gösterir. Yaradana inanmak, bir işi başarmaya inanmak, karşınızdaki kişinin sözüne inanmak, inançın türlerini gösterir. İşte siz bu çiçeği aldığınızda, karşınızdaki kişinin size olan inancının olumlu olduğunu ifade eder ve aynı kişisel beklentisininde kendisine yapılmasını ister..

cancicegiÇAN ÇİÇEĞİ: Aşık olanlar ve aşkı hissedenlerin çiçeği olarak anılır. Aşık olduğunuz, sevdiğiniz veya büyük bir aşkla evlendiğiniz kişiye aşkınızı göstermenin en iyi yöntemi çan çiçeği vermektir. İlk günkü gibi partnerinizi seviyorsanız ve bunuda göstermek istiyorsanız veya o kişi sizin aşkınızın eskisi gibi olmadığını düşünüyorsa mutlaka çan çiçeği göndererek kalbini alabilirsiniz. Çan Çiçeği, "Aşkımıza sadakatle bağlıyım" anlamını taşımaktadır.

cuhacicegiÇUHA ÇİÇEĞİ: Karşınızdaki bayana hayran kalıyorsunuz ona güzel olduğunu iltifat etmek istiyorsunuz ama bir türlü bu iltifatta bulunamıyorsunuz. Belki siz duygularınızı art niyetli olmasada söylemek istiyorsunuz lakin karşınızdaki sizi yanlış anlamasından veya terslemesinden korkuyorsunuz. İşte bu iltifatı yapmadan önce beğendiğiniz bu kişiye Çuha Çiçeği göndererek, "çok güzelsin" demiş olursunuz. Aynı şekilde bazen sözlünüze, nişanlınıza, aşkınıza, arkadaşınıza ve eşinize iltifanıtınız yetmediğini düşünürseniz eğer o zaman Çuha Çiçeği göndermenizde fayda vardır.

defneDEFNE: Dostlarınıza veya mesleklerinde mevkii yükselen terfi eden kişilere gönderebilirsiniz. Defne'nin anlamı "şan, ün, görkem, şöhret ve bu sizin hakkınız daha iyisini olmasını bekleriz" gibi anlam taşımaktadır. İşe yeni giren ve çalışmaya başlayanlara da gönderilir.

egreltiEĞRELTİ OTU: Yeni taşınan komşunuza veya yeni tanıştığınız birisine hatta uzun zamandır aynı yerde çalışmanıza rağmen bir türlü yakınlık kuramadığınız kişiye gönderebilirsiniz. Eğrelti otunun anlamı samimiyet kurmak istediğinizi belirtir. Samimiyetlik kurmak, dostlukların, arkadaşlıkların, aşkların ve sevginin başlangıcıdır. Samimiyetlik kuramazsanız karşınızdaki kişiyi de tanıyamazsınız. Bu nedenledir ki tanışmak istediğiniz kişiyle samimiyetlik kurmak istiyorsanız çiçekçinizden eğerlti otu yaptırabilirsiniz.

elmacicegiELMA: Bazen insanın duyguları çok fazla kabarmıştır. Lakin karşısındaki insanlar duygularını sınırsızca yaşamak ister. Lakin bunu karşısındaki kişiye anlatamazsa Elma Çiçeği verir, o zaman duygularını anlatamadığı bu kişiye "itiraf etmem gerekirse, seni görünce diğer duygularım kabarıyor ve şeytana uymamak için kendimi zor tutuyorum. Ya sen..." anlamına gelmektedir.

erikcicegiERİK: Bir kişi tarafından size erik hediye edilir veya siz bir kişiye erik veya çiçeğini verirseniz bu "sözüme sadık kalacağım. Verdiğim her söze sadık kaldığım gibi sadakatliliğimi gösteriyorum" anlamına gelmektedir. Bu yapıtaşı her yerde ve her zaman yapılmayacağını bilmenizde fayda vardır. Eğer insanlar vercekleri sözlerin arkasında durumaz ve böyle bir hediye gönderip yerine getiremezse çiçekten midir, erikten midir bilinmez, hiç bir zaman güven tazeleyemiyor.

feslegenFESLEĞEN: Karşınızdaki bir kişinin iş başarısı veya kariyerinde belli noktaya geldiğiniz duydunuz.., Çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın sözlendiğini veya yeni dostluklara yelken açtığını haber verildi.., Yeni ev, otomobil, mobilya vb araçlar davetinde gördünüz..., İş veya ofis açtığının davetini aldınız, bu ve buna benzer bir çok kondua arkadaşınıza, yakınınıza veya ortağınıza Fesleğen yaptırıp göndermeniz en güzel hediyelerden birtanesidir. Çiçeğin anlamı, "Aldığı, yaptığı, kurduğu veya yeni bir hayata başlamasında iyi dileklerde ve onunlla birlikte olduğunuz" anlamına gelmektedir.

findikFINDIK: Çok kırgınsınız veya kavgalısınız. Bu bir iş arkadaşı veya aşkınız olabilir. Eşiniz veya sevdiğiniz birisi de. Lakin sizin iyi niyetinizi sözlerle kelimelerle bir türlü anlatamıyorsunuz. Eğer bu kişiyle barışıp yeni dostluklara, arkadaşlıklara veya aşka yelken açmak istiyorsanız Fındık gönderin. Çiçeği veya ağaç dalı olması ise sizin o kişiye karşı "Barışma arzusu" içinde olduğunu gösterir. Lakin karşınızdaki kişi bunun ne anlama geldiğini bilmediğini düşünüyorsanız ağaç dalının üzerindeki karta, "evlilikler.com'dan hangi çiçek ne anlama geliyor bölümüne gir. Daha sonra FINDIK'ın ne anlama geldiğine bak bana dön" yazmanız yeterlidir..

fulyaFULYA: Ayrılıkların barışmasını sağlayan ve daha doğrusu bir ilişkinin başlamasını istemek anlamına gelmektedir. Söz attınız, nişan bozuldu, boşanma noktasına geldi veya bir sevgilinizle devam eden arkadaşlığınız bir nedenden dolayı karşınızdaki kişi sizi bıraktı. İşte bu durumda yeniden başlamak ve eski günlere dönmek istiyorsunuz lakin bir türlü bu kişinin karşısına çıkıpta duygularınızı anlatamıyorsunuz. Bazende anlatıyorsunuz ama duygularınızı yine kelimelere sığdıramıyorsunuz. İşte böyle bir durumda sevdiğiniz kişiye Fulya göndermeniz, "Canım birtanem, sevgilim, aşkım, hayatımın tek ışığı ne olur geri dön!" anlamı taşımaktadır.

gardenyaGARDENYA: Seviyor ve aşıksınız. Aynı durumda sevdiğiniz kişinin kalbinde büyük taht kurduğunuzu hissediyorsunuz, siz seviyorsunuz ama bir türlü karşınızdaki kişi sizi sevmediğini düşünüyorsunuz, bir beraberlik yaşadınız lakin sizden veya karşınızdaki kişiden meydana gelen nedenlerden dolayı ayrı kaldınız ama siz yine onunla beraber olmak istiyorsunuz, unutamadığınız ama geçmişe dönük yeni bir hayat başlatma imkanınız olmadı gibi bir çok buna benzer nedenler taşıyan kişiler sizin derdinize ve kelimelerinize derman olacak çiçen Gardenya'dır. Gardenya alan veya veren bir kişi, "Beni unutma, sen benim gerçek aşkımsın.., Benle mutlu olursun" anlamını taşımaktadır.

gelinbuketiGELİN EL ÇİÇEĞİ: Tüm gelin adaylarının hayalini süsleyen çiçektir. Filmlere ve hayat hikayelerine konu olan, aşk, duygu ve sevginin başlangıcını gösterir. Gelin el çiçeğinin gerçek anlamı ise "Ben sevdiğimi buldum. Onunla mutlu olabilirim. Bu da onun bana gösterdiği değerin büyüklüğünü göstermektedir" anlamını taşımaktadır. Gelin çiçekleri yapılış tarzlarına ve bulunduğu çiçeklerine görede farklı anlamlara gelmektedir.

gelincikGELİNCİK: Sevgi bazen bir kelebek bazende bir günlük çiçek gibidir. İnsanların yüreklerini yaksa bile kavuşamazlar. Yakınlarında olsalarda ulaşamazlar. Aşkları onlara mutluluk yerine ızdırap vermeye başlamıştır. Kavuşmak için her yolu deniyorlar ama bir türlü başaramıyorlar. Acı çekseler bile aşkları dolu doluya artmıştır. Bir kişi gelincik alıyor veya sevdiği kişiye gönderiyorsa, "mazlum, hasret, bitap bir aşk yaşadığı"nı göstermektedir.

GERBERA: Kötü sonuçların olması, başarısızlıkların arkasında hep iyi ve başarılı olunacağına inanmak, aşkın sürgün yaşaması sevginin büyük olacağına, kavuşamamanın verdiği ızdırap mutlaka güzelliklerin anahtarı olduğunun habercisi gösterilmesi, zararın yanında karın olacağı, kavuşamanın mutlaka beraberliğe işaret edeceğine inanmak ve bu inancını da karşısına göstermek isteyen kişi Gerbera'yı tercih eder. İşte bu tercih, kendisinin sürekli bir umut içeresinde beklediğini ve iyimserliğini göstermektedir.

hanimeliHANIMELİ: Arkadaşlıkların, dostlukların, sevgilerin, aşkların başlangıcı ve sürmesi kişilerin birbirlerine olan bağlılıklarıyla ölçülü sayılır. Bir kişi karşısındakine ne kadar çok bağlıysa sevgisi ve güveni de o kadar fazla olur. Bazen bazı aşıklara bakarsınız bir türlü evlenmediklerini görürsünüz lakin aşkları sonsuzdur. Nedeni ise birbirlerine olan bağlılıklarıdır. Bir yerden veya bir kişiden hanımeli alırsanız eğer, "bu kişi size olan bağlılığını tekrarlamış ve ebediyete, sonsuza kadar sürdüreceğini" belirtmek istemiştir.

hercaimenekseHERCAİ MENEKŞE: Aşk insanları bazen deli divane eder.. Yollara düşürür hayellere götürür. Sanki onsuz yaşam olmayacakmış gibi düşündürür. Yaşamın tek kaynağı o dur diyorsunuz. İşte böyle bir duyguya kapıldığınızda veya sizin bu aşkınızı karşınızdaki kişinin görmesini istediğinizde, sevginizin taşkınlığını belirtmek istediğinizde Hercai menekşe bu duygularınızı belirtir. Çiçeği alan kişi, "hep seni düşünüyorum, sensiz hiç birşeyi göremiyorum, gezdiğim yerlerde sen, işyerinmde sen, hayallerimde sen, uykumda sen, yemeğimde sen, yanımda sen, konuştuğumda sen, beynimde, kalbimde sen, sen benim damarlarımdasın, ben aşk kurbanıyım" anlamına gelmektedir.

irisİRİS: Yaşadığınız, sevgi, aşk, arkadaşlık, dostluk bazen yıllar geçsede unutamazsınız. İşte bu anılar ve duyguların inceliği insanları başka aleme taşır. O yaşadığını an bile size mutluluk verir. Kişinin size göstermiş olduğu zerafet ve mutluluk hatıralarınızı canlandırmasına neden olmuştur. İşte birisinde iris alır iseniz bilinki o kişinin "hatıralarını canlandırmış, kişiliğiniz, karakteriniz ve görüntünüzdeki zerafetle büyülemiş"siniz anlamına gelmektedir.

ihlamurIHLAMUR: Mutluluğun ve ibadetin en güzel anlamını taşır ıhlamur. Bu çiçek evli çiftler arasında en yaygın verilen hediyelerdendir. Ihlamur alan bir kişi, "eşinin onu çok sevdiğini ve ebediyete kadar seveceğini, ölümden sonraki hayatta bile beraber olacaklarını düşündüğünü" göstermektedir. Şayet eşiniz bu çiçeğin anlamını bilmediğini düşünürseniz eğer kartın üzerine "ne demek istediğimi bilmek istiyorsan eğer evlilikler.com'un çiçeklerin anlamı bölümünden IHLAMUR'a bak" yazmanız yeterli olacaktır.

ispanyolyaseminiİSPANYOL YASEMİNİ: Karşınızdaki kişiden hoşlanıyorsunuz veya duygularınızı paylaştığınız kişiyle bir türlü konuşamıyorsunuz. Çok seksi ve ateşli olduğunu düşünüyorsunuz. Ondan aldığınız haz ve zevki hiç birşeyden alamıyorsunuz. İşte bu ateşli duygularınızı kelimelerle ifade edemiyorsanız eğer o kişiye, İspanyol Yasemini göndererek, "Bence sen çok seksi ve şehvet dolu birisin. Beni ve yüreğimi yakıyor duygularımı alevlendiriyorsun" anlamına gelmektedir.

kirmizikaranfilKARANFİL (Kırmızı) : Karanfil genel anlamda kişinin kendine olan öz saygısını ve güzelliğini ifade eder. Karanfil insan hayatının dönüm noktasında bir yer almaktadır. Karanfilin çeşitli olması, insan hayatıyla birebir ilişkisi olduğu görüşüne varılmıştır. Bir sevdiğiniz kişiye koyu kırmızı karanfil göndermesi, "Kırgınlık ve sitem" ifadesi taşımaktadır. Aynı şekilde sadece kırmızı karanfil "özür dilemek" anlamına geldiğide belirtilmektedir. Sevginin ve özrün aynı anlatılmak istenen çiçek sadece kırmızı karanfille ifade edilebilir.

pembekaranfilKARANFİL (Pembe): Aşk ve sevginin unutulmazlığını bilenler genelde sevgilerini göstermek için karanfil bulundururlar. Hembe karanfil aldınız veya biri siz pembe karanfil gönderdiniz bunun anlamı "seni asla unutmayacağım" anmalı taşımaktadır. Pembe karanfil bazen bir sevginin unutulmazlığı bazen de bir nefretin unutulmazlığı anlamına da gelmektedir. Cenazelerde de pembe karanfilden çelenk yapılıp gönderilebiliyor. Ölen kişiyi asla unutmayacağı anlamına getirilmektedir.

killcillikaranfilKARANFİL (Kırçıllı): Aşkınızdan, sevgilinizden veya eşinizden ayrılmak istiyorsunuz. Artık beraber olmanın hiç bir anlamı olmadığını düşünüyorsunuz. Bu beraberliğin sıkıcı olduğunu ve ilerleyen günlerdede kişisel olarak bireylere zarar vereceğini belirtmek ve ayrılmak istiyorsanız eğer Kırçıllık karanfil göndermeniz yeterlidir. Bu çiçeğin öz anlamı ayrılmak istediğinizi göstermektedir...
__________________
๒ค๒ค๓ א๏llคгıภ๔ค t๏z ๏l๓ค๓ ﻮєгєк
28958d1245316677-babam-jpg
нüzüη isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 09-26-2008, 15:08   #2
 
Üyelik tarihi: Aug 2008
Mesajlar: 10
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 299
seMa is on a distinguished road
Standart

Eline saqlık
seMa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
anlama, bakın, Çiçek, çok, ğüzel, geliyormutlaka, hangi, ne

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
sıpsevdi mutlaka bakın funsah Aşk Resimleri 0 09-11-2008 00:30
FuTBoLCu AraNiYoR::..ArKaDaŞLaR MuTLaKa BaKıN Korax Komik Resimler 1 09-07-2008 13:41
şükretmeyi bilelim,mutlaka bakın уυѕυƒ İbretlik Yazılar 0 08-31-2008 00:33
mekana giriş (Mutlaka Bakın) :) LeGoLaS Komik Resimler 2 07-14-2008 01:07
Meleklere İman Ne Anlama Geliyor? нüzüη Dinimiz ve Diğer Dinler 0 02-13-2008 23:21


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:53 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628