Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Yaşam ve Eğlence > Sağlık-Sağlıklı Yaşam > Cinsellik ve Cinsel Bilgiler

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Vajinismusu Nasıl Yenersiniz?

Cinsellik ve Cinsel Bilgiler


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-21-2008, 14:16   #1
Manevi Admin
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 1.808
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 0
AzRaiL has a reputation beyond reputeAzRaiL has a reputation beyond reputeAzRaiL has a reputation beyond reputeAzRaiL has a reputation beyond reputeAzRaiL has a reputation beyond reputeAzRaiL has a reputation beyond reputeAzRaiL has a reputation beyond reputeAzRaiL has a reputation beyond reputeAzRaiL has a reputation beyond reputeAzRaiL has a reputation beyond reputeAzRaiL has a reputation beyond repute
Standart Vajinismusu Nasıl Yenersiniz?

Vajinismusu Nasıl Yenersiniz?


Cinsel Tıp Enstitüsü Başkanı, cinsel terapist Dr. Cem Keçe, kızlık zarıyla ilgili binlerce yıllık tabuyu yıkacak bir iddialarda bulunarak, "Normal yapıdaki kızlık zarı kanamaz, yırtılmaz, delinmez, patlamaz, ağrı ve acı yapmaz" dedi.

Kızlık zarı doğuştan esnek ve delik mi?

Kızlık zarının doğuştan esnek ve delik olduğunu söyleyen ve bunun kanıtı olarak da 'kadının adet görmesini' gösteren Dr. Keçe, "Kadın kendini ne kadar kasarsa, ne kadar çok kuruluğu olursa, erkek ne kadar çok acele ederse kanama, ağrı ve acı o kadar artar. Yemek yerken kuru kuruya bir lokmayı çiğnemeden yutmaya çalışırsak boğazımız tahriş olmaz mı?" diye soruyor. Keçe, kanama ve acı olmaması için olmazsa olmaz dediği 'ideal birleşmeyi şöyle tarif etti: "Erkek acele etmeyecek, kadının duygularını ve bedenini uzun uzun okşayacak, kadın kendini kasmayacak ve ıslanması tam olduğunda cinsel ilişkiye girilecek".

Vajinismus tabularını yıkıyor

Dr. Keçe'nin yazdığı, "Vajinismus'un Üstesinden Gelmek" isimli kitapta çok konuşulacağa benziyor. Keçe, kitabında çiftlere, savunma mekanizmalarını ve diğer engelleri ortadan kaldırarak, sevgi ve paylaşmaya dayanan cinsel ilişkiyi ve aşkı ifade etmeyi öğretiyor. Çünkü Keçe, cinsel terapilerin genel amacının, kadın veya erkek olarak kişinin kendi cinsel kimliğini kabul etmesine, cinsel kimliğine uygun ve etkin davranışlar göstermesine, çiftlerin cinsel iletişimlerinin kalitesini arttırmalarına ve ilişki içinde kendilerini rahat hissetmelerine yardım etmek olduğunu düşünüyor. Kitapta kadınlarda 'Vajinismus' hastalığının, yani cinsel ilişkiye girme korkusunun psikolojik ve organik nedenlerinin yanısıra tedavi seçeneklerini de sıralayan Keçe, kızlık zarıyla ilgili çok ilginç iddialara da yer veriyor. Dr. Keçe ile "Vajinismus'un Üstesinden Gelmek" adlı kitabında kızlık zarı ile ilgili binlerce yıllık cinsel tabuları yıkacak, inanç ve fikirleri değiştirecek iddialarını konuştuk. Kızlık zarının vajina deliğinin ağzında, yaklaşık 1.5-2 cm içeride incecik bir mukoza tabasından oluştuğunu belirten Dr. Keçe, bu zarın sadece insanlarda ve ilk çağlardan beri en yakın dostlarımız olan atlarda bulunduğunun altını çiziyor. "Ama atlarda Vajinismus sorunu yoktur. Çünkü insanlar gibi kasmazlar, bizim gibi korkuları ve tabuları yoktur" dedi.Keçe, bu tabuların yıkılmasının kadınlarda Vajinismus, erkelerde ise iktidarsız ve erken boşalma sorunlarını ortadan kaldıracağına inanıyor.

Kızlık zarı algılaması değişmeli
Kızlık zarının, halka yanlış anlatılan ve insanları yanlış beklentilere iten bir konu haline getirildiğini vurgulayan Dr. Keçe, "Anormal bir kızlık zarı olabilir, bunlar çok nadir görülür. Genellikle kızlık zarları aynıdır. Ben 13 yıllık meslek hayatımda binlerce hasta gördüm. Bu hastalarımla yaptığım çalışmalarda kızlık zarının, yırtılmayacağına, kanamayacağına veya acımayacağına dair bir beklenti oluşturduğumda bunun gerçekleştiğine tanık oldum. Toplum olarak bizler kızlık zarının kanayacağına inandığımız ve kendimizi kan görmeye şartlandırıldığımız için bu gerçekleşiyor" diye konuştu. Keçe, özellikle genç kızların kabusu haline gelen 'ilk gecede' çiftlerin ve ailelerinin kızlık zarını kanamasını beklemesinin gelin ve damat üzerinde korkunç bir baskı meydana getirdiğinin altını çiziyor. Bu gerginliğe birde düğün öncesi ve sonrası gerilimlerinde eklenmesiyle çiftin gerdek odasına oldukça gergin bir halde girdiğini anlatan Keçe, bu psikolojik örtü içerisinde ideal cinsel ilişki şartlarının oluşmadığını, bunun sonucunda geline büyük acılar yaşatan kanamaların ortaya çıktığına dikkati
çekti.

"Kılzık zarı kanamayabilir"
Dr. Cem Keçe, "Evlenmeden önce gelin ve damadın gerginlikleri yavaş yavaş artmaya başlar. 'Senin annem şunu istedi, benim annem şöyle dedi', takılar, hangi evde oturulacağı gibi tartışmalar gelin ve damadı gerginleştirir. Bu gerginlik düğün gününe sirayet eder. Düğün günü herkes normal giyinmişken gelin ve damat farklı kıyafetler içindedir. Herkesin gözü gelin ve damadın üzerindedir. Normal hayatta bile her zaman yaptığımız işi yaparken bütün insanlar bize baksa tedirgin oluruz. Düğünlerde, kavga olay çıkarmak bizim alışkanlıklarımızdandır. Bu gerginlikler arasında gelin ve damat gerdeğe giriyor. Bu kez yatak odasına girdikleri andan itibaren farklı bir gerilim başlıyor. Birincisi kapıda kan görme beklentisiyle nöbet tutanlar vardır. Kız tarafı kızının sağlam olup olmadığını kontrol etmek için bekler, çünkü bu namus meselesi olarak algılanır. Erkek tarafı da oğlunun bu işi yapıp yapmadığını görmek için kapıda bekler, kan damadın erkekliğin ispatıdır. Dışarıdaki bu
gerginlik içeriye yansır. İçeride ise cinsel bilgi almamış, sağdıçlık kurumun ortadan kaldırıldığı bir ülkede ne yapacağını bilemeyen çift iyice gerilmiştir. Erkek hep şunu düşünür, 'Ya sertleşmezse' diye. Bu erkeklerin en büyük ve dayanılmaz bir korkusudur. Erkeğin bütün düşünceleri penisindedir. O an karısının duygularını, endişelerini anlayacak durumda değildir. Çünkü dışarıda bekleyenlere karşı kendini ispat etmek zorunda hissediyor. Bu nedenle erkek, karısı tam olarak hazırlanmadan, onun duygularını okşamadan, uzun bir ön sevişme yapmadan direkt ilişkiye girer. Bu arada erkeğin kafasında, 'Biraz sonra sevdiğim kadının canı yanacak, kan gelecek' düşüncesi
de var. Hiç bir erkek sevdiği kadına bunu yaparken rahat olamaz. Kadın ise biraz sonra bir şeyler yaşayacak ve bunun sonucunda bir tarafı yırtılacak, delinecek, kanayacak, canı yanacak diye korkuyor. Çok ilginçtir gelin bir taraftan da 'Ya kanamazsa' diye endişeleniyor. Çünkü kan olmadığı zaman da en iyi ihtimalle doktora götürülecek, aşağılanacak, dövülecek, belki töre gereği öldürülecek. Kadının durumuna bakar mısınız? Kanasa bir dert, kanamasa ayrı bir dert. Bu şartlarda kadının, kendini rahat bırakmasını, haz almasını, yeterince ıslanmasını bekleyebilir miyiz? Tabi ki hayır. Kadın kendini ne kadar kasarsa, ne kadar çok kuruluğu olursa, erkek ne kadar çok acele ederse, kanama, ağrı ve acı o kadar artar. Ve sanki bu kadermiş, Tanrı'nın bir emriymiş gibi algılandığında da toplumsal bir beklenti haline gelir." diye konuştu.


Rahat ve huzurlu olun
İlk gece rahat ve huzurlu ön sevişme ile kasma ve gerginlik olmadan birlikte olan çiftlerin de nadir de olsa var olduğunu söyleyen Keçe, "Bunu yapıyorlar ve kanama da olmuyor. Ancak bu kez de, 'Acaba bu kız daha önce başka biriyle ilişkiye mi girdi?' diye kızı doktora götürüyorlar" ifadesini kullandı.

Cinsellik erkeklik ispatı mı?

Kızlık zarının doğuştan esnek ve delik olduğunu söyleyen ve bunun kanıtı olarak da 'kadının adet görmesini' gösteren Dr. Keçe, çünkü kadının adet kanamasının kızlık zarının olduğu bölgeden çıktığını hatırlattı. Keçe, ideal şartlar altında kızlık zarının zarar görmeyeceğini, "Yemek yerken kuru kuruya bir sokmayı çiğnemeden yutmaya çalışırsak boğazı tahriş etmez mi?" sorusuyla kanıtlıyor. Keçe, sık sık söz ettiği 'ideal şartları' şöyle sıralıyor: "Erkek acele etmeyecek, kadısının duygularını ve bedenini uzun uzun okşayacak, kadın kendini kasmayacak ve ıslanması tam olduğunda cinsel ilişkiye girilecek." Keçe, şöyle devam etti: "Penis ve vajinanın görevi neslin devamını sağlamak için birleşmektir. Yemek yerken kuru kuruya bir sokmayı çiğnemeden yutmaya çalışırsak boğazı tahriş etmez mi? Kızlık zarının acıması ve kanamasının tek nedeni yanlış yapılan işlemlerdir. Bu nedenle ideal şartlar altında cinsel ilişki öneriyoruz. İdeal şart nedir? Erkek acele etmeyecek, kadısının duygularını ve bedenini uzun uzun okşayacak, kadın kendini kasmayacak ve ıslanması tam olduğunda cinsel ilişkiye girilecek. Normal bir kızlık zarı ideal cinsel birleşmede yırtılmaz, delinmez ve kanamaz. Hafif bir açılma olur, bu da dışarıdan anlaşılmaz ve gelip geçer. Kasılmış bir vajinaya penis girdiğinde acı yapar. Kadın rahat, huzurlu, gevşemiş, ıslanması tamamlanmış, penis acele etmeden girmiş ise bunda hiç bir sorun çıkmaz. Yüzlerce, binlerce vaka ile bunu kanıtladık. Kitabımızda bunları detayları ile anlattık."
İlk gece nasıl davranmalı?
Cinselliği, 'sevginin ruh ve bedenin bir bütün halinde ahenk içinde paylaşımı' olarak tarif eden Keçe, Türkiye'de cinselliğin bir 'sınav', erkekliğin ve bekaretin ispatı gibi görüldüğünü vurguladı. Tüm bu duyguların baskı ve gerilim yarattığını savunan Keçe, "İlk gece sorun yaşayan çiftler, bundan sonraki yaşamlarında da sorun yaşıyorlar. Bu ülkede erkeklerin yüzde 70'inde, kadınların ise yüzde 80'inde cinsel sorun varsa, bunun nedeni yanlış cinsel mitlerdir ve bunun yıkılma vakti gelmiştir" dedi.

Keçe, son olarak ilk geceyi kanamasız, acımasız atlatmak isteyen çiftlere şu önerilerde bulundu:

"- Öncelikle rahat olmaya, gevşemeye çalışsınlar
- Düğün öncesi ve sırasında yaşanan gerginlikleri bir tarafa bıraksınlar
- Kendilerini rahat hissetmiyorlarsa güzel bir duş alarak rahatlamayı denesinler
- Masaj yaparak birbirlerine rahatlatabilirler
- Bütün bunlara rağmen gerginlikleri devam ediyorsa o gece yapmasınlar. Çünkü ilk gece yapmak zorunda değiller".

İHA
AzRaiL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
nasıl, vajinismusu, yenersiniz

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ram Nasıl Çalışır endcastle13 Donanım Dünyası 0 08-15-2008 11:51
Gül nasıl kaçırılıyor? Haberci Yurttan Haberler 0 07-19-2008 02:32
Nasıl Oynanır? Yaso Yarışmalar 0 07-10-2008 11:56
Cehennem Nasıl Bir yer уυѕυƒ Dua, Ayet, Hadis 0 04-07-2008 14:24
Bu Nasıl Göçük By-AsK Enteresan Resim ve Videolar 3 03-29-2008 21:30


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:57 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628