Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Dini Bölüm > Dini Konular > Dinimiz ve Diğer Dinler

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

incilde hz.muhammed (sav)

Dinimiz ve Diğer Dinler


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-27-2008, 14:39   #1
Moderator
 
уυѕυƒ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2008
Mesajlar: 11.000
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
уυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond repute
уυѕυƒ - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart incilde hz.muhammed (sav)

incilde hz.muhammed (sav)
YUHANNA-12.BAB-13.AYET
AMMA O HAK RUHU GELDİĞİ ZAMAN , SİZİ
BİLCÜMLE HAKİKATE İRŞAD EDECEKTİR.
ZİRA KENDİSİNDEN SÖYLEMİYOR.


YUHANNA-14.BAB-30.AYET

ARTIK SİZİNLE ÇOK SÖYLEŞMEM ZİRA
BU ALEMİN REİSİ GELİYOR.
VE BENDE ,O'NUN NESNESİ YOKTUR

YUHANNA-16.BAB-7.AYET

AMMA BEN,SİZE HAKKI SÖYLÜYORUM
BENİM GİTTİĞİM SİZE FAİDELİDİR.
ZİRA BEN GİTMEYİNCE
TESELLİCİ GELMEZ.

YUHANNA-16.BAB-8.AYET

O GELDİĞİNDE,DÜNYAYI GÜNAHA DAİR
SALAHA DAİR,
VE HÜKME DAİR İLZAM EECEKTİR.

YUHANNA-16.BAB-11.AYET

ZİRA
BU ALEMİN REİSİNİN GELMESİNİN HÜKMÜ GELMİŞTİR.

YUHANNA-ISLAH 14-
BEN GİDİYORUM.
TA SİZE FARAKLİT (PEYGAMBER AHMET) GELSİN

YUHANNA

BEN RABBİMDEN HAKKI BATILDAN AYIRAN
BİR PEYGAMBERİ İSTİYORUM Kİ,
EBEDE KADAR BERABERİNİZDE BULUNSUN
BARNABAS İNCİLİNDEN BÖLÜMLER


Barnabas İncili gerçek incile en yakını olduğu için, ihtiva ettiği bilgiler diğerlerinden çok farklı. Örneğin, Barbabas incilinde geçen şu bölüm Peygamberimizin geleceğini, son Peygamberin Muhammed aleyhisselam ve son dinin de İslamiyet olacağını açıkca bildirmektedir:

Hz. Îsâ, kendisine, Sen Allahın Oğlusun diyen Petrusa çok kızdı. Onu azarladı. Ona, Def ol benden uzaklaş! Sen şeytânsın ve bana fenâlık yapmak istiyorsun dedi. Ondan sonra havârîlerine dönerek, bana böyle söyliyenlere yazıklar olsun! Çünki, Allah bana, bunlara lanet etmek emrini verdi, dedi.

Ben kimsenin günâhını af edemem. Ancak Allah günâhları af eder.

Ben bu dünyaya, cenâb-ı Hakkın dünyaya selâmet getirecek olan Resûlünün yolunu hazırlamak için geldim. Fakat sizler dikkat ediniz! O gelinceye kadar sakın aldatılmayasınız. Çünki benim sözlerimi alıp benim İncîlimi bozacak birçok yalancı peygamberler zuhûr edecektir.

O zaman Andreasın, geleceğini söylediği bu Resûl hakkında bize bazı işaretler söyle ki Onu bilelim dediklerinde şöyle cevap verdi: Bu Resûl sizin zamanınızda gelmeyecektir.Benim İncîlim tahrîf edilmiş olacağı ve hakîkî inananların 30 kişi kadar kalacağı bir zamanda gelecekdir. İşte o zaman, cenâb-ı Hak insanlara acıyarak, elçisini gönderecekdir. Onun başının üzerinde daimâ beyaz bir bulut bulunacaktır. O çok kudretli olacak, putları kıracak, puta tapanları cezalandıracaktır. Onun sayesinde, insanlar Allahı tanıyacak ve Onu tazîz edecek ve ben de o zaman hakîkî olarak tanınacağım. Benim insandan başka bir şey olduğumu söyliyenlerden intikam alacaktır.

Kardeşlerim! Ben topraktan yaratılmış bir insanım. Sizin gibi toprak üzerinde yürüyorum. Günahlarınızı bilin ve tevbe edin! Kardeşlerim! Şeytân, Romalı askerlerin yardımı ile, size benim Allah olduğumu söyliyerek sizi aldatacak. Onların, sahte ve yalancı ilahlara kulluk ederek Allahın lanetine uğrayacaklarını görerek, onlara inanmayınız.

Benim tesellim, hakkımdaki her batıl düşünceyi yok edecek ve dinini tüm dünyaya yayacak alacak olan Elçinin gelmesindedir. Ve, bana teselli veren, onun dininin sona ermeyecek ve Allah tarafından el değmeden korunacak olmasıdır.

Sordular: Allahın Elçisi geldikten sonra, başka peygamberler gelecek mi?

Hz. İsa cevap verdi: Ondan sonra Allah tarafından gönderilen gerçek peygamberler gelmeyecek ama pek çok yalancı peygamber gelecek; ki ben buna üzülüyorum. Çünkü, Şeytan onları yerlerinden kaldıracak da, kendilerini, benim kitabımı bahane edinip gizleyecekler.

Sordular: Bu tür dinsizlerin öne süreceği hüküm nasıl bir şeydir?

Hz. İsa cevap verdi: Bunların öne sürdüğü, kurtuluşa götüren gerçeğe inanmayan, lanete götüren bir yalandan ibarettir. Dünya hep gerçek peygamberleri horlamış ve bu yalancıları sevmiştir.

Sordular: Bu elçiye ne ad verilecek ve hangi işaretler onun gelişini ortaya koyacaktır?

Hz. İsa cevap verdi: Onun adı hayranlık uyandırır, çünkü Allah, ruhunu yaratıp da, bir nur içine konulduğu zaman ona bu adı kendisi vermiştir. Allah dedi: Bekle Muhammed; çünkü senin uğruna Cenneti, dünyayı ve her türlü mahluku yaratacağım, içlerinden seni bir elçi yapacağım, öyle ki, kim seni kutsarsa kutsanacak, kim seni lanetlerse lanetlenecektir. Seni, dünyaya gönderdiğimde senin sözün gerçek olacak. O kadar ki, gök ve yer düşecek. Fakat senin dinin düşmeyecek. Muhammed Onun kutlu adıdır.

O zaman, kalabalık seslerini yükseltip, dediler: Ey Allah, bize elçini gönder! Ey Muhammed, dünyanın kurtuluşu için çabuk gel!Yuhanna İncilinden bir âyet: Mesih: Ben, benim ve sizin Rabbinize gidiyorum. Ta ki size Tevili getirecek olan Farakliti göndersin dedi.

Faraklit, hakkın ruhu, hak ile bâtılı birbirinden tamamen ayıran manâlarına gelir. Evet Allah Resûlü, hakkın ruhudur. Çünkü ölü kalpler ancak Onun getirdiği hak ile hayat bulmuştur. O insanların hidayete ermesi için kendini feda edercesine bir mücadele vermiştir ki; hak ile bâtılın birbirinden ayrılması, ancak böyle bir mücâdele ve mücâhede sonucu vuku bulmuştur. İşte Hz. Mesihin haber verdiği bir Faraklit gelmiştir. O da Allah'ın (cc) son elçisi İki Cihan Güneşi Hz. Muhammeddir (sav).

Yuhanna İncili bab: 14. âyet 15 ve 16 da şöyle deniyor: Eğer beni seviyorsanız, emirlerimi tutarsınız. Ben Rabbe yalvaracağım ve O size başka bir tesellici, hakikat ruhunu (Faraklit) verecektir; tâ ki daima sizinle beraber olsun.

Şimdi de sırasıyla şu âyetlere bakalım:Faraklit, öyle bir Ruhul-Kudüstür ki, Rabb Onu benim ismimle (yani peygamber olarak) gönderecektir. O size her şeyi öğretecek ve benim size söylediklerimi de tekrar hatırlatacaktır (Yuhanna, Bab: 14, Âyet 26).

Faraklit geldiğinde benim için şahitlik edecektir ve siz de bana şahitlik edersiniz (Yuhanna, Bab: 15, Âyet, 26-27).

Ben size hakkı söylüyorum. Benim gitmem sizin için hayırlıdır. Çünkü ben gitmezsem Faraklit size gelmez. Ama ben gidersem Onu gönderirim (Yuhanna, Bab: 16, Âyet, 7).

Faraklit geldiğinde bütün âlemi, hataları sebebiyle kınar ve onları terbiye eder (Yuhanna, Bab: 16, Âyet, 8).

İncilin ilk gelişi İbrânicedir. Daha sonra Yunancaya tercüme edilmiştir. Bizim elimizdeki Arapça tercümeler ise, Yunancadan yapılan tercümelerdir.Faraklit ismi, Yunancaya yapılan ilk tercümelerde geçtiği için, İbrânice asıllarında bu kelimenin karşılığı nedir onu bilemiyoruz. Faraklit, Yunanca bu kelimenin Arapça karşılığıdır. Yani tahrîb yoluyla Arapçaya girmiştir. Ancak biz sadece bu kelime üzerinde durup meselemizi ona binâ etmeyeceğiz. Belki, İncilde müjdelenen gelecek nebînin, bütün hususiyetlerini, Efendimizde tahakkukunu görmeye çalışacağız:

Peygamber aşığı bir zâtın sözlerini serlevha edelim.. evet, Mevlâna Hazretleri ne güzel söyler !:

Mustafa'nın (sav) sıfatları İncilde vardı
O ki peygamberlerin sırrı ve bir bahr-i safâydı
Hilyesi, şemaili, gazveleri, orucu ve yemesi
Hep teker teker İncilde bulunmaktaydı.

Âlemin Reisi

Yuhanna İncili, Bab: 14, âyet 30 da şöyle demektedir: Mesih şöyle dedi: Artık ben sizinle çok söyleşmem. Çünkü bu âlemin reisi geliyor. Bende asla O nun nesnesi yoktur.

Zebûr, 72. Bab, 8. âyet ve devamında şöyle deniyor:O denizden denize ve nehirden zeminin müntehasına kadar saltanat sürecektir. Çöl ahalisi Onun huzurunda diz çöküp düşmanları toprak yalayacaklardır. Tarşişin ve Adaların melikleri peşkeş (bâc) getirip, Şeba ve Şeba melikleri hediye takdim edecekler. Cümle melikler dahi Ona secde ve hep tâifeler Ona kulluk edeceklerdir. Zira feryâd eden fakire ve bîçâre ile yardımcı olmayana O necât verecektir. Muhtaç ve fakire merhamet edip fukarânın canlarına halâs edecektir. Canları zulm ve zorbalıktan kurtarıp, onların kanı kendi nazarında kıymetli olacaktır. Yaşayacaktır ve Ona Şeba, altınından verecektir. Ve Onun için daima duâ edip, Onu her gün senâ edeceklerdir. İsmi ebedî olup, ismi Güneş durdukça baki kalacak ve adamlar Onunla mübarek olacaklar. Milletlerin cümlesi Ona mübarek diyecekler.

Yukarıda da temas ettiğimiz gibi, biz bu mevzuya sadece istidrâdî olarak ve bir fikir vermek gayesiyle girdik. Meselenin daha fazla tafsilatına da girecek değiliz. Ancak şu kadarını ilave etmeden de geçemeyeceğiz: Hased ve kin, iliklerine kadar işlemiş, dünün-bugünün Yahudi ve Hıristiyanlarının bütün tahrif gayret ve çabalarına rağmen yine de eldeki mevcut Tevrat ve İncilde Allah Resûlünün peygamberliğiyle alâkalı bir hayli işaret ve beşaret bulmak mümkündür. İnşaallah, ileride talihli tarihçilerimizin gayretiyle, Tevrat, İncil ve Zeburun en az tahrife uğramış nüshaları bulunabilirse, zannediyorum hiçbir tevil ve tefsire ihtiyaç kalmadan Allah Resûlüne çok sarih işaretler bulunduğu, en âmi insanlar tarafından dahi görülecektir. Belki, Hıristiyanlığın tasaffi edeceğini haber veren hadîslerde, bu manâya da işaretler vardır.

Diğer taraftan, Tevrat ve İncilde bizzat Allah Resûlü ve Onun ashâbından bahsedildiği de kitap ve sünnetle sabittir. Dolayısıyla, bunu inkara kalkışmak sapıklık ve küfürdür.
__________________
gif177


gif43x1pnwjjkhj3ozglqannej9v3a6hpmsgif43
уυѕυƒ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
hzmuhammed, incilde, sav

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
muhammed! GÜLLL Dini Resimler 1 08-21-2008 22:52
Hz. Muhammed Yaso Araçlar 0 06-25-2008 02:49
incilde hz.muhammed (sav) Korax Dinimiz ve Diğer Dinler 0 03-14-2008 18:34
Hz Muhammed(sav) Yaso Peygamberimiz-En Sevgili'ye 0 03-09-2008 22:40
Muhammed Ali Cinnah LeGoLaS Asker ve Siyasetçiler 0 02-25-2008 16:07


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:25 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628