Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Dini Bölüm > Dini Konular > Dua, Ayet, Hadis

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Risale-i Nur'da Dualar

Dua, Ayet, Hadis


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-10-2008, 23:47   #1
Android Destek
 
Korax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Yaş: 33
Mesajlar: 21.059
Teşekkürleri: 4
6 mesajına 6 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
Korax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond repute
Korax - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Risale-i Nur'da Dualar

Allah'ım! "Bismillahirrah manirrahim"in sırları hürmetine alemlere rahmet olarak gönderdiğin zata, onun bütün Al ve Sahabilerine, Senin rahmetine ve onun şanına yakışır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka hiçbir mahlukun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir merhamet ve şefkatle rahmet et. AMİN. (14.Lema'dan)

Allah'ım! Kalbimizi iman ve Kur'an nuruyla nurlandır. Allahım! Sana karşı fakrımızla bizi zengin kıl; Senden istiğna ile bizi fakir düşürme. Biz kendi havl ve kuvvetimizden teberri edip Senin havl ve kuvvetine iltica ettik. Sen de bizi, Sana tevekkül edenlerden eyle. Bizi nefsimize terk etme. Bizi hıfzınla koru. Bize erkek ve kadın bütün mü'minlere rahmet et. Kulun, nebin, safiyyin, halilin, mülkünün cemali, masnuatının meliki ve sultanı, inayetinin gözbebeği, hidayetinin güneşi, hüccetinin lisanı, rahmetinin misali, mahlukatının nuru, mevcudatının şerefi, mahlukatının kesreti içinde vahdetinin siracı, kainatının tılsımının kaşifi, saltanat-ı rububiyetinin dellalı, marziyyatının mübelliği, Esma-i Hüsna'nın hazinelerinin tarif edicisi, kullarının muallimi, ayetlerinin tercümanı, cemal-i rububiyetinin aynası, Senin görülüp gösterilmene vesile olan, habibin ve alemlere rahmet olarak gönderdiğin resulün olan Efendimiz Muhammed'e bütün al ve ashabına, kardeşleri olan nebi ve resullere, melaike-i mukarrebine ve salih kullarına salât ve selâm et. AMİN. (7. Söz'den)

Allah'ım! Bizi saadet, selamet, Kur'an ve iman ehlinden eyle. Amin. Allahım! Efendimiz Muhammed'e ve aline ve ashabına, Kur'an'ın bidayet-i nüzulünden zamanın nihayetine kadar onu okuyan herbir okuyucunun okuduğu herbir kelimenin temevvücat-ı havaiye aynalarında Rahman'ın izniyle temessül eden bütün kelimelerinin bütün harfleri adedince salât ve selâm et. Ve bunlar adedince bize, anne ve babamıza, erkek ve kadın bütün mü'minlere rahmetinle merhamet et, ey Erhamürrahimin. Amin. Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun. (8. Söz'den)

Allah'ım! Kullarına seni nasıl tanıyacaklarını ve Sana nasıl kulluk edeceklerini öğretmek ve isimlerinin hazinelerini tarif etmek üzere, kitab-ı kainatının ayetlerinin tercümanı ve ubudiyetiyle Senin cemal-i rububiyetine bir ayna olarak gönderdiğin zata, onun bütün al ve ashabına salât ve selâm et. Bize ve erkek kadın bütün mü'minlere merhamet et. Amin. Rahmetinle ey Erhamirrahimin . .(9. Söz'den)


Dünya ve Cennetler dolusu Rahman'ın rahmeti onun üzerine olsun. Allah'ım! Kulun ve resulün olan, iki cihan saadetinin vesilesi ve zülcenaheyn ve cin ve insin peygamberi olan şu Habibine, bütün al ve ashabına ve nebi ve resul kardeşlerine salât ve selâm et. Amin. (10. Söz'den)Allah'a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerin e, ahiret gününe, kadere, hayır ve şerrin Allah Tealâ'dan geldiğine, ölümden sonra dirilişin hak olduğuna şefaatin hak olduğuna, Münker ve Nekir'in hak olduğuna, Allah'ın kabirlerdeki ölüleri tekrar dirilteceğine iman ettim. Allah'tan başka ibadete layık hiçbir ilah bulunmadığına ve Muhammed'in Allah resulü olduğuna şehadet ederim.(10.Söz'den)


Allah'ım! Tuba-i rahmetinin en latif, en şerif, en mükemmel ve en güzel meyvesi olan, alemlere rahmet olarak ve cennet demek olan dar-ı ahireti gösteren şu tuba ağacının en süslü, en güzel, en parlak ve en âli semerelerine vesile-i vusülümüz olarak gönderdiğin zata salât ve selam et. Allah'ım! Bizi ve anne ve babamızı ateşten koru. Bizi, anne ve babamızı ebrar ile beraber, seçkin Peygamberinin hürmetine Cennet'e dahil et. Amin. .(10.Söz'den)

Allah'ım! Risalet semasının güneşi ve nübüvvet burcunun ayına, hidayet yıldızları olan al ve ashabına salât ve selâm et. Bize ve erkek, kadın mü'minlere rahmet et. Amin. .(11.Söz'den)


Allah'ım! Senin rahmetine ve onun hürmetine nasıl yaraşırsa, ona ve âline öylece sâlat ve selâm et. Amin. (12.Söz'den)


Ey Kur'an'ı indiren Allah'ım! Kur'an'ın ve kendisine Kur'an indirilen zatın hakkı için, kalplerimizi ve kabirlerimizi iman ve Kur'an nuruyla nurlandır. Amin, ey kendisinden istimdad edilen Müstean! .(13.Söz'den)


İsm-i Azamının mazharı olan Resul-i Ekremine, âl ve ashabına ihvanına ve ona tabi olanlara salât ve selâm et. Amin. Ey Erhamürrahimin. .(16.Söz'den)


Rahman-ür Rahim'den, Arş-ı Azamdan gelen Furkan-ı Hakimin kendisine indiği Efendimiz Muhammed'e, ümmetinin hasenatı adedince milyonlar salât ve selâm olsun.
Risaleti Tevrat, İncil ve Zebur'da müjdelenen, nübüvveti irhasatla, cinlerin hatifleriyle, insanlık aleminin evliyalarıyla, beşerin kahinleriyle müjdelenen; bir işaretiyle ay parçalanan Efendimiz Muhammed'e, ümmetinin hasenatı adedince milyonlar salât ve selâm olsun.
Davetine ağaçların koşup geldiği, duasıyla yağmurun hemen iniverdiği, sıcaktan korumak için bulutların ona gölge yaptığı, bir ölçek taamıyla yüzlerce insanın doyduğu, parmaklarının arasından üç defa kevser gibi suların çağladığı, onun hürmetine Allah'ın kertenkeleyi, ceylanı, ağaç kütüğünü, zehirli keçinin kolunu, deveyi, dağı, taşı ve toprağı konuşturduğu, Mirac'ın sahibi ve gözünün asla şaşmadığı o mucize-i kübrada rü'yetullaha mazhar olan Efendimiz Şefiimiz Muhammed'e Kur'an'ın bidayet-i nüzulünden zamanın nihayetine kadar onu okuyan her bir okuyucunun okuduğu her bir kelimenin temevvücat-ı havaiye aynalarında Rahman'ın izniyle temessül eden bütün kelimelerinin bütün harfleri adedince, milyonlar salât ve selâm olsun.Bütün bu salâvatlardan her biri hürmetine bizi mağfiret et, ey İlahımız, bize merhamet et. Amin. .(19.Söz'den)

Allah'ım! Kur'anı bize, bu risalenin katibine ve onun emsali olanlara, her türlü dert için şifa kıl. Bize ve onlara, hayatımızda ve ölümümüzden sonra Kur'an ile ünsiyet ettir. Kur'anı bu dünyada bir dost, kabirde bir münis, kıyamette bir şefaatçi, sırat üzerinde bir nur, ateşe karşı bir siper ve hicap, Cennette bir refik ve bütün hayırlar için bir yol gösterici ve imam kıl. Bütün bunları bize fazlınla, cüdunla, kereminle ve rahmetinle ihsan et. Ey kerem sahiplerinin en kerimi ve merhametlileri n en merhametlisi olan Rabbimiz. Amin.Allah'ım! Furkan-ı Hakim'in kendisine indirildiği zata bütün al ve ashabını salât ve selâm et. Amin. Amin.(19.Söz'den)


Allah'ım! Kur'an'ın esrarının sevdiğin ve razı olduğun şekilde bize tefhim et ve onun hizmetine bizi muvaffak et. Amin, ey Erhamürrahimin.Allah'ım! Kur'an-ı Hakimin kendisine indirildiği zata ve bütün al ve ashabına salât ve selâm et.(20.Söz'den)
Allah'ım! Seyyidimiz, mevlamız, kulun, nebin ve resulün olan ümmi peygamber Muhammed'e, aline, ashabına, zevcelerine, mübarek nesline, sair enbiya ve mürseline, melaike-i mukarrebine, evliya ve salih kullarına salâvatın en efdali, selametin en temizi, bereketlerin en bereketlisiyle, Kur'an'ın sureleri, ayetleri, harfleri, kelimeleri, manalârı, işaretleri, remizleri ve delaletleri adedince salât ve selâm et. İkramda bulun ey ilahımız, ey Halıkımız, bütün bu salâvatlardan herbiri için bizi mağfiret et. Bize merhamet et, bize iltifat et. Rahmetinle ey Erhamürrahimin. Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun. Amin. .(20.Söz'den)

Allah'ım! "Namaz dinin direğidir." Buyuran zata ve bütün al ve ashabına salât ve selâm et. (21.Söz)

Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e, al ve ashabına, ezelden ebede ilm-i ilahinin mevcudatı adedince salât ve selâm et.
Allah'ım! Vücub-u vücuduna ve vahdaniyetine delalet ve celaline ve cemaline ve kemaline şehadet eden zata rahmet et ki, o.
bütün kainatın ve bütün enbiya ve evliyanın tasdikiyle musaddak şahid-i sadık ve bütün ehl-i tahkikin tahkikatıyla müeyyed burhan-ı natık,
bütün enbiya ve mürselinin icma ve tasdik ve mucizelerinin sırrına mazhar olan efendisi
bütün evliya ve sıddîkinin ittifak ve tahkikat ve kerametlerini hâvi olan imamı,
hakkaniyeti hadsiz tahkikatla teyid ve tasdik edilen mucizât-ı bâhire ve havarık-ı zahire ve delail-i katıa sahibi,
zatında güzel hasletlerin en nihayet meratibini, vazifesinde ahlak-ı ullviyeyi, hilaftan münezzeh olan şeriat-i mükemmelesinde en yüksek seciyeleri cami,
Kur'an'ı indirenin, indirilen Kur'an'ın ve kendisine Kur'an indirilen zatın ittifakıyla vahy-i Rabbaninin mazharı
alem-i gayb ve alem-i melekutu seyr ü seyahat ve temaşa eden,
ervahı müşahede ve melaikeye refakat eden,
şahsen ve nev'en ve cinsen kainatın bütün kemalatının fihristesi,
şecere-i hilkatin en münevver meyvesi,
hakkın siracı, hakikatin burhanı, rahmetin timsali, muhabbetin misali, kainat tılsımının keşşafı, saltanat-ı Rububiyetin dellalı,
şahsiyet-i maneviyesinin remz-i ulviyetiyle, Fatır-ı Alemin bu kainatı onu nazara alarak halk ettiği anlaşılan,
düsturlarının vüs'ati ve kuvvetinin işaretiyle Kainat Nazımının nizamı olduğu ve Halık-ı Kainat tarafından vaz edildiği zahir olan şeriatın sahibidir- evet, bu nizam-ı ahsen ve ecmeli camii olan bu dinin nazımı, ancak bu nizam-ı etem ve ekmel olan bu kainatın Nazımı olabilir.
Yerler ve gökler var oldukça salavatın en efdali ve selametin en etemmi,biz Ademoğulları topluluğunun efendisi ve biz müminler topluluğunun imana hidayet edicisi olan Abdullah ibnü Abdilmuttalib oğlu Muhammed'in üzerine olsun.
Bu doğru söyleyen ve doğrulanan vahdaniyet şahidi bütün şahitlerin üzerinde bir nida edici ve beşer taifelerine bir muallim olarak bütün kuvvetiyle ve gayetiyet-i ciddiyetiyle ve nihayet-i vusukuyla ve kuvvet-i itminanı ve kemal-i imanıyla asırların ve kıt'aların gerisinden ulvi bir nida ile seslenip "Allah'tan başka ibadete layık hiçbir ilah bulunmadığına şehadet ederim. O biridir. Ve O'nun hiçbir şeriki yoktur "diye ilan ediyor. (22. Sözden)


Allah'ım! Esrar semasının güneşi, mazhar-ı envar, merkez-i medar-ı celal ve kutbu felek-i cemal olan Muhammed'in biricik, latif zatına selam et. Allah'ım! O'nun Sen'in katındaki sırrı ve Sana olan seyri hürmetine, beni korkularımdan emin kıl, hatalarımı gider, hüznümü ve hırsımı benden gider. Varlığın ve huzurunla beni müşerref kıl. Beni benden kurtarıp kendine al. Kendi varlığımı Sana feda etmekle beni rızıklandır. Beni nefsime meftun ve hissimle kör eyleme. Herbir gizli sırrı bana aç. Ya Hayyu Ya Kayyum. Ya Hayyu Ya Kayyum. Ya Hayyu Ya Kayyum. Bana, arkadaşlarıma ve ehli iman ve Kur'an'a merhamet et. .(23.Söz'den)

Salâvatın en üstünü ve selametin en güzeli onun, âlinin ve ona benzeyenlerin üzerine olsun. (24. Sözden)
Allah'ım! Kainatın zerreleri ve o zerrelerin mürekkebatı adedince Muhammed'e rahmet et. (24. Sözden)

Allah'ım! Mahlukatının en hayırlısı, parlayan nur-u bahir, kat'i burhan-ı zahir, bahr-i zahır, nur-u ğamir, cemal-i zahir, celali kahir, kemal-i fahir olan kulun ve habibin ve resulün Muhammed'e zeval bulmayan ezeliyetine layık bir ezeliyetle, tahavvül etmekten münezzeh ebediyetine layık bir ebediyetle bol ve bereketli şekilde, Senin cud ve ihsanatının latifelerinin şerifelerinin mergubiyetince Senin cud ve kereminin mevhibelerinin bulutlarının yağmurlarınca bol ve geniş şekilde salâvatının en efdali ve en ecmeli ve en şereflisiyle, en zahiri ve en tahiriyle, en ahseni ve en faziletlisiyle, en ekremi ve en aziziyle, en azamı ve en eşrefiyle, en yüce ve en pakiyle en mübarek ve en latifiyle selamını en etemm ve en ekser ve ziyadesiyle, en yüksek ve en yüce ve en daimisiyle salât ve selâm et, rahmetine ve rızana ve af ve gufranına mazhar kıl.Ona ve aynen onun âline ve ashabına da, azamet-i Zatına yaraşır şekilde rahmet ettiğin gibi bir rahmetle, öyle bir salât et ki, o salât hürmetine günahlarımızı bağışla, gönlümüzü ferahlandır, kalblerimizi tathir ve ruhlarımızı tervih ve sırrımızı takdis et, hatırat ve efkarımızı tenzih et, içimizdeki kederleri gider, hastalıklarımıza şifa ver, kalplerimizin kilitlerini aç. .(25.Söz'den)


Allah'ım! "Ashabım yıldızlar gibidir, hangisine uysanız doğru yolu bulursunuz." Ve "Asırların en hayırlısı benim asrımdır." Buyuran Efendimiz Muhammed'e, âline ve ashabına salât ve selâm et. .(27. Söz'den)

Allah'ım! "Ashabıma sövmeyin, sizden birisi Uhud Dağı kadar altın bağışlasa, Ashabımdan birinin bir avuçluk bağışının yerini tutmaz" buyuran resulüne salât ve selâm et. .(27.Söz'den)


Allah'ım! Habibiyeti ve salâtıyla Cennetin kapılarını açan ve ona getirdikleri salâvatlarla ümmeti için de o kapının açılışını teyid buyurduğun Habibin Aleyhissalâtü vesselama rahmet et. Allahım! Bizi ebrar ile beraber, seçkin Habibinin şefaatiyle Cennete idhal et. Amin. .(28. Söz'den)


Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e, aline, ashabına ve ihvanına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette, salât ve selâm et, bize ve dinimize selamet ver. Amin ey Rabbül Alemin. (30. Sözden)


Allah'ım! O'nun işaretiyle ay parçalânan, parmaklarından kevser gibi sular akan, gözün asla şaşmadığı Miraç mucizesinin sahibi, Efendimiz Muhammed'e ve bütün al ve ashabına, dünyanın ipdidasından mahşerin ahirene kadar salât et. Allah'ım! Bir işaretiyle ay parçalanan zatın hürmetine, benim kalbimi ve Risale-i Nur'un sadık talebelerinin kalplerini, Kur'an güneşine mukabil bir ay hükmüne getir. Amin. (31. Sözden)

Allah'ım! Mahlukatının kesret daireleri içinde sirac'ı vahdetin ve kainatının meşherinde dellal'ı vahdaniyetin olan Efendimiz Muhammed'e ve bütün âl ve ashabına salât ve selâm et. (32.Sözden)

Allah'ım! Tıpkı Efendimiz İbrahim'e ve İbrahim'in nesline salât ettiğin gibi, Efendimiz Muhammed'e ve Efendimiz Muhammed'in nesline de salât et. Muhakkak ki Sen her türlü övgüye sonsuz derecede layık olan ve şanı herşeyden sonsuz derecede yüce olan Hamid'i Mecid'sin.
Allah'ım! Bizi dünyada Senin muhabbetinle ve bizi Sana ve Senin emrettiğin şekilde istikamete yaklaştıracak şeylerin muhabbetiyle ahirette de rahmetin ve rü'yetinle rızıklandır. (32. Sözden)


Allah'ım! Kainatın tılsımını bizlere açan Efendimize ve âl ve ashabına, yer ve gökler devam ettikçe, mevcudatın adedince salât ve selâm et. .(18.Mektup)


Allah'ım! Kur'an'ı bize dünyada bir dost, kabirde ünsiyetli bir arkadaş, kıyamette bir şefaatçi, sırat üzerinde bir nur, Cehennem ateşine karşı bir siper ve örtü, Cennet'te bir refik, bütün hayırlara bir delil ve imam kıl. Allah'ım! Kalbimizi ve kabirlerimizi iman ve Kur'an nuruyla nurlandır. Üzerine Kur'an indirilen zatın-Rahman-ı Hannan'ın salât ve selamı onun ve âlinin üzerine olsun. -Hakkı ve hürmeti için, bize Kur'an'ın burhanlarını aydınlat. Amin. (19. Mektuptan)
Allah'ım! O'na, âline ve ashabına, Cennetteki ehl-i Cennetin nefesleri sayısınca salât ve selâm et ve bereket ihsan et. Bizi, bu kitabın naşirini, arkadaşlarını, sahibi olan Said'i, anne ve babalarımızı, erkek ve kız kardeşlerimizi, onun sancağı altında saidler olarak haşret, bizi onun şefaatiyle rızıklandır. Bizi onun âl ve ashabıyla beraber, rahmetinle Cennete koy, ey Erhamürrahimin. Amin. Amin. Amin(20. Mektuptan)


Ey Ehad ve Vahid ve Samed olan, Ey Ondan başka hiçbir ilah bulunmayanEy bir olan ve hiçbir şeriki bulunmayan,Ey bütün mülk Onun olan ve bütün hamd ona mahsus olan,Ey hayatı veren ve ölümü veren,Ey bütün hayır elinde bulunan,Ey her şeye hakkıyla kadir olan,Ey bütün mahlukatın dönüşü O'na olan Allah'ım!Bu kelimelerin hakkı için, bu risalenin naşirini, arkadaşlarını, ve sahibi Said'i kamil muvahhidlerden ve muhakkik sıddıklardan ve muttaki mü'minlerden eyle. Amin.Allah'ım! Ehadiyetinin sırrı hürmetine, bu kitabın naşirini tevhidin esrarına naşir, kalbini imanın envarına mazhar eyle ve lisanını Kur'an'ın hakaikiyle intak et. Amin. Amin. Amin. (20. Mektuptan)


Allah'ım! "Cennet annelerin ayakları altındadır" buyuran zata ve bütün âl ve ashabına salât ve selâm et. (21. Mektuptan)
Allah'ım! "Mü'minler sağlam bir binanın taşları gibidir, birbirlerine kuvvet verirler" ve "Kanaat tükenmez bir hazinedir" buyuran Efendimiz Muhammed'e ve bütün âl ve ashabına salât ve selâm et. Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun. (22. Mektuptan)


Allah'ım! "Benim ve benden evvelki peygamberlerin sözleri içinde en faziletlisi La İlahe İllallah'tır." Buyuran zata ve âl ve ashabına salât ve selâm et. (26. Mektuptan)"Dediler: Bizi buna eriştiren Allah'a hamd olsun. Yoksa Allah hidayet etmeseydi, biz kendiliğimizden buna erişemezdik. Gerçekten Rabbimizin peygamberleri bize hakkı getirdiler. (Araf 7:43) (26. Mektuptan)Ey kavmi içinde Nuh'un duasına icabet eden, ey düşmanlarına karşı İbrahim'e yardım eden, ey Yusuf'u tekrar tekrar Yakup'a kavuşturan, ey Eyyub'dan zararı kaldıran, ey Zekeriyya'nın duasına cevap veren, ey Yunus ibni Metta'nın tevbesini kabul eden Allah'ım! Bu müstecap duaların sahiplerinin hürmetine, beni, bu risalenin naşirini ve arkadaşlarını ins ve cin şeytanlarının şerrinden muhafaza etmeni, düşmanlarımıza karşı bize nusret vermeni, bizi nefislerimize terk etmemeni, sıkıntılarımızı kaldırmanı ve kalblerimizin ve onların kalblerinin hastalıklarına şifa vermeni Senden istiyoruz. Amin. Amin. Amin. . (26. Mektuptan)
Allah'ım! Şükredenlerin ve hamd edenlerin efendisi olan, Efendimiz Muhammed'e (a.s.m.) ve bütün âl ve ashabına salât ve selâm et. (28. Mektuptan)
Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e ve âl ashabına Senin razı olacağın ve onun layık ve müstehak olduğu bir rahmetle, Ramazan ayında okunan Kur'an'ın harfleri adedince salât ve selâm et. (28. Mektuptan)
Ey Kur'an'ı indiren Allah'ım! Kur'an'ın hürmetine, Ay ve Güneş dönüp durdukça bize Kur'an'ın esrarını tefhim et, kendisine Kur'an'ı indirdiğin zata ve bütün al ve ashabına salât ve selâm et. Amin. (29. Mektuptan)
Allah'ım! Kadri pek yüce ve makamı pek büyük olan Habibin, Ümmi Peygamber, Efendimiz Muhammed'e ve aline ve ashabına salât ve selâm et. (29. Mektuptan)Allah'ım! Bütün asırların gavs-ı ekberi ve bütün çağların kutb-u azamı olan Efendimiz Muhammed'e ve bütün al ve ashabına salât ve selâm et-o Efendimiz ki, Miracında haşmet-i velayeti ve makam-ı mahbubiyeti tezahür etmiştir ve bütün velayetler onun Miracının gölgesinde münderiç bulunmaktadır. Hamd, Alemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur.(29. Mektup)

Allahım! Bize hakkı hak olarak göster ve ona ittiba etmekle bizi rızıklandır. (9.Lem'a'dan)


Allah'ım! Bizi sünnet-i seniyyenin ittibaıyla rızıklandır. (11.Lem'a'dan)


Allah'ım! "şüphesiz sen pek büyük bir ahlak üzeresin" sırrına mazhar olarak en üstün meziyetleri kendisinde toplayan ve "ümmetimin fesadı zamanında benim sünnetime yapışana yüz şehid ecri vardır." Buyuran zata salât et.(11.Lem'a'dan)

Allah'ım! Risalet semasının güneşi ve nübüvvet feleğinin ayı olan zat ile, doğru yola erişenlerin hidayet yıldızları olan al ve ashabına salât et. .(12.Lem'a'dan)


Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e, onun tayyib ve tahir ve ebrar olan aline ve mücahid ve ikrama mazhar ve ahyar olan ashabına salât et. .(14.Lem'a'dan)


Allah'ım! Kalblerin derman ve devası, bedenlerin afiyet ve şifası, gözlerin nur ve ziyası olan Efendimiz Muhammed'e ve al ve ashabına salât ve selâm et. Ümmetinin hasenatı adedince ona ve âline salât selam olsun. Ya Allah, ya Rahman, ya Rahim, ya Ferd, ya Hayy, ya Kayyum,, ya Hakem, ya Adl, ya Kuddüs! Furkan-ı Hakimin hakkı için ve Habib-i Ekrem'in hürmetine, Esma-i Hüsnanın hakkı için ve ism-i Azamın hürmetine Senden niyaz edip istiyoruz:Bizi nefsin ve şeytanın ve cin ve insanın şerrinden muhafaza buyur. Amin. (25. Lem'a'dan)


Ey Erhamü'r-rahimin olan Allah'ım! Muhammed (asm)'ın ümmetine rahmet et ve onların kalblerini iman ve Kur'an nuruyla nurlandır. Kur'an'ın burhanlarını izhar et ve İslam dinini yücelt. Amin Din-i islam ve kemal-i iman için Allah'a hamd olsun. Daire-islamın merkezi envar-ı imanın menbaı olan Muhammed ile onun bütün al ve ashabına, gece gündüz, ay ve güneş devam ettikçe salât ve selâm olsun. amin .(HABBE)


Peygamberlerin efendisi Muhammed'in risaletine alemlere rahmet kılan Alemlerin Rabbine hamd olsun. Allah, ona ve bütün al ve ashabına rahmet etsin. .(M.N.-ŞEMME)


Bize bahşettiği iman ve islam nimeti içi yağmurun katreleri, denizlerin dalgaları, ağaçların meyveleri, çiçeklerin nakışları, kuşların nağamatı ve nurların lemeatı sayısınca Allah'a hamd olsun. Ve her türlü halde bize in'am ettiği bütün nimetleri için, bütün çağlardaki bütün nimetleri adedince Allah'a şükürler olsun. Hem iyilik ve hayır sahiplerinin efendisi Muhammedin'il-Muhtar(asm) Efendimize, onun pak aline ve nur saçan hidayet yıldızları ashabına gece gündüz devam ettiği müddetçe salat ve selam olsun. Amin. (Zeylü'l-Habbe)

Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e öyle bir salât ve selâm et ki, o salât ile bizi bütün korkulardan ve afetlerden kurtar, bütün hacetlerimizi gider bizi bütün günahlardan temizle, bütün günah ve hatalarımızı bağışla. Ya Allah Ya Mucibe'd-daavat!
Hayatım boyunca ve öldükten sonra, her an bu dileklerimi kat kat fazlasıyla ver! Bir milyon salât ve selam, bir o kadarla çarpımından çıkan netice ve bunun da kat katı, Efendimiz Muhammed'e O'nun al ve ashab, ensar ve tabilerine olsun! Bu salâvatların herbirini, benim ömür günlerimdeki günahkar nefeslerim sayısınca çoğalt! Bu salâvatların herbirisi hürmetine beni affeyle, bana merhamet et. Bunu rahmetinle ihsan eyle,ey Erhamerrahimin . Amin.(Mesnevi-i Nuriye Habbe, Tazarru ve Niyaz)
Korax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
dualar, nurda, risalei

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Risale-i Nur Lugatı уυѕυƒ Dini Programlar 0 04-11-2008 18:10
Risâle-i Nur ve Hz. Ali Korax Risalei Nur 0 03-14-2008 21:57
Genel Dualar II Yaso Dua, Ayet, Hadis 0 03-05-2008 15:48
Genel Dualar I Yaso Dua, Ayet, Hadis 0 03-05-2008 15:47
Resimli Dualar AzRaiL Dua, Ayet, Hadis 1 02-02-2008 23:58


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:25 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628