Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Güncel Haberler Son Dakika Haberleri > Yurttan Haberler > Dünyadan Haberler

Dünyadan Haberler Dünyada Olup Bitenler...

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Siyasi liderlerin karakter analizini yaptı Siyasi liderlerin karakter analizini yap

Dünyadan Haberler


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10-25-2009, 12:15   #1
Moderator
 
webmaster02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2009
Mesajlar: 441
Teşekkürleri: 6
3 mesajına 3 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
webmaster02 has much to be proud ofwebmaster02 has much to be proud ofwebmaster02 has much to be proud ofwebmaster02 has much to be proud ofwebmaster02 has much to be proud ofwebmaster02 has much to be proud ofwebmaster02 has much to be proud ofwebmaster02 has much to be proud of
Standart Siyasi liderlerin karakter analizini yaptı Siyasi liderlerin karakter analizini yap

Siyasi liderlerin karakter analizini yaptı 333120091025111806602
Obama, Prenses Diana, Madonna gibi dünyaca ünlü isimlerin karakter analizini yapan Chetan Parkyn, Türk siyasetinin ünlü isimlerinin de karakter analizini yaptı: Gül doğuştan lider, Erdoğan çok yetenekli, Baykal ise hazırcevap

H. Salih Zengin'in haberi
Parkyn, bilgisayarda geliştirilen özel bir programla analiz yapıyor ve bu sayede insanlara 'nasıl biri' olduklarını hatırlatıyor. Parkyn'e Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Deniz Baykal'ı sorduk. Ortaya ilginç sonuçlar çıktı.
Kendinizde birçok insanda olmayan süper güçler olduğunu keşfettiniz de mi karakter analizine başladınız?
Bir kere benimle bir ilgisi yoktu bu durumun. İngiltere'de büyüdüm ve makine mühendisi idim. Dünyayı dolaştım, bir şeyleri yapmak ve oluşturmak üzerine inanılmaz bir kabiliyetim var. Hayatın beni tatmin etmediğini gördüm. Bakarsanız bu iş tam bir makine mühendisine göre bir iş. Bir dönem Hindistan'da yaşadım. 'Bombay'da bir adama git' dediler bana. Gölge okuyucusu diyorlardı ona. Gölgenin günün belirli saatine göre vurduğu yansımayı ölçüp analiz yapıyordu. Benimle ilgili bir sürü şey anlattı ve o an beynim almadı, benimle ilgili nasıl bu kadar çok şey bilebilirdi? Seansın sonunda 'Benimle çalış.' dedi. Ben de 'Neden bahsediyorsun, ben mühendisim, senin ne yaptığını hiç anlamıyorum.' dedim. 'Bir gün bunları çalışmak zorunda kalacaksın. Bir sistem geliyor yeryüzüne ve sen insanları okumaya şimdiden başla.' dedi. 28 yaşımdaydım ve acayip uyuşuk bir şeydim. (Gülüşmeler) Ve sonra biri el okumayı öğretti, 10 dakikada öğrendim. Ve dedi ki 'Hadi şimdi sen yap.' 15 yıl bana kim elini gösterse okudum. 1993'te bu sistem geldi, ABD'de biri keşfetmiş. Bakınca gölge okuyucu adamın bahsettiği sistemin bu olduğunu anladım.
Şu anki yaşınız kaç?
57 yaşındayım, 30 yıldır bu işi yapıyorum. İnsanlara kim olduklarını hatırlatıyorum.
İnsandan daha iyi işleyen makine var mı?
İnsan çok inanılmaz! Benim kâğıda bakarak okuduğum şey, kişinin DNA'sı aslında, genetik kodu. Atalarından gelen DNA kodunu da okuyorum. 30 yıl önce böyle bir şey söylesem herkes beni deli zannederdi. (Gülüyor)
Aslında yaptığınız kadar sistematik olmasa da karakter analizi yıllardır yapılan bir şey. Sizin buna kattığınız şey ne?
Bir kere bu sistem 21. yüzyıl sistemi. Bilimle kozmik bilimin birleşmesi. Bizler daha fazla karar almak zorunda bırakılıyoruz. 10 yıl önce daha az karar alıyorduk. Bu sistemde üç anahtar var. Bunlardan biri nasıl doğru karar almamız gerektiğini gösteriyor.
Yaptığınız analizlerin sonucunda insan kendini mi bilir, yoksa egosu mu şişer?
Birincisi. Egoda hep kendini ayrı görürsün. Karakter analizinde kendinle barıştığın anda bütünün içinde kendine bir yer de edinmiş oluyorsun. O yüzden bütünün içinde yer almak daha kolay, bütünün içinde yerini bilmediğin zaman sorunlar başlıyor.
Makine mühendisi olmasanız böyle bir tablo ortaya çıkarabilir miydiniz?
(Gülüyor) Galiba biraz zor olurdu.
Ben hep merak ettim bunu ve çok çok işe yaradı...
Makinede bozulan aksamı düzeltmekle insan gibi karışık bir varlıktaki aksaklığı düzeltmek aynı şey mi?
Doğduğumuz anda evren farklı bir durumdadır. Dolayısıyla dünyaya geldiği an, mükemmel bir andır. Kamerayla çok mükemmel bir anı çekmek gibi. Aslında doğan herkes evrenin mükemmel bir ifadesi aslında, çünkü tam o anki mükemmel düzenin bütün kodunu DNA'sında taşıyor herkes.
Bu tesadüf mü, ilahi bir şey mi?
Niye ayrı olsun ki? İkisi de birlikte. Bütün evrenin mükemmel bir yansımasısın o an! İnsanlar sürekli 21. yüzyıldaki durumlara uyum sağlamak için kendilerini değiştirmeye çalışıyor. İnsanlar kendilerindeki mükemmelliği unutuyor. Bütün sistem öyle bir kurulu ki, yavaş yavaş sen özün ve kendin olmanın dışında bir şeye şevklendiriliyorsun. Bu okumanın inanılmaz bir etkisi var, çünkü insanlara özünü ve mükemmeliyetini yeniden hatırlatıyorum. Olmaya ve tecrübe etmeye geldiğin insanı yeniden hatırlıyorsun. Problemler, başka bir insan olmaya çalıştığın an başlıyor. Çözemeyince ahlak kuralları koyuyorlar.
Bahsettiğiniz düzene makine mühendisi olarak büyük katkı verdiniz ama. Şimdi mesleğinizden nefret mi ediyorsunuz?
Yok yok etmiyorum. (Gülüşmeler) Hâlâ ellerimde biraz yağ olsa diye düşünüyorum.
İnsanların karakter analizlerini doğum tarihi ve saatine göre yapıyorsunuz. Rakamlar çok mu önemli?
10 saniyenizi alıyor, ama rakamların aklında çok yüklü program var. Bazen insanlar doğum saatinden çok emin değil, onlara birkaç farklı döngüde harita çıkarıyorum.
Öyleyse aynı gün, saat ve yerde doğan iki insan niye farklı karakterlerde oluyor?
Mühendisliğe ya da fizik bilgisine gitmem lazım. İki şey, aynı anda aynı yerde olamaz.
Nasıl olamaz! Aynı hastanede, aynı anda doğan onlarca kişi olabilir?
İkisini farklı hemşire alıyor, onlar kendiliğinden farklı bir yolculuğa çıkıyorlar. Tablolar aynıymış gibi gözükebilir ama o okuyucunun derin yeteneklerine bağlı.
Diyelim ikiz oldu bu çocuklar?
Birçok kez ikizler için analiz yaptım. En komiği, ikizler bile iki dakikalık farkla doğuyor. Ve o iki dakikada bile bir değişim oluyor.
Kaç kişiye karakter analizi yaptınız?
İki-üç bin arası. Bütün bunları teke tek yaptım ve herkese iki saat ayırıyorum.
Bu analizinizi dünyadaki bütün insanlara uygulasak kötülük kalkar mı? (Gülüyor)
Evet, çünkü karakterini okuduğum 2-3 bin kişinin hayatları iyileşti. Kendini hatırlama metodu bu.
Allah'ın verdiği ruh o kadar kutsal ve mükemmel ki onu hatırladığında zaten onun dışına çıkamıyorsun.
Bir katile bu analizi yaptınız mı?
Evet. Amerika'da Jefri Dayma diye birisinin karakter analizini yapmıştım. O kendi dizaynını iyi kullanamadı. Birçok aydınlanmış kişilere de yaptım. Herkesin bir dizaynı var.
Kendi karakter analizinizi yaptınız mı?
Evet tabii ki! (Gülüşmeler) 16 yıl önce yaptım ve ara sıra hatırlamak için de bakıyorum. Çok seviyorum kendimi. Kendimi sevmeme durumundan çok önce özgürleştim.
Eşinize analiz yaptınız mı peki?
Benden üç gün sonra doğmuş, çok benzer, çok çok yakın arkadaşız bir kere.
Sizi en çok kim şaşırttı bugüne kadar?
Obama. Değişik tablosu vardı, bir kere çok vizyoner çıktı, bütün dünyayı açık bir şekilde ve iyi görüyor. Bir sürü fosil ve geri düşünceli insanlarla da etrafı çevrilmiş bir şekilde.
Obama ile dünyanın gidişatı iyi mi?
Eğer etrafına doğru insanları almayı başarabilirse iyi şeyler yapabilir. Obama'nın kodu isyancı, karısının kodu ise rönesans.
***
Abdullah Gül için lider olmak su içmek gibi bir şey...
291420091018020421397Abdullah Gül, Başbakan'ınızın yakın arkadaşı mı? Çünkü çok ortak özellikleri var. Konuşmaktan korkan birisi değil, çok özgüveni var. Doğduğu andan beri lider. Su içmek gibi bir şey onun için lider olmak. İnanılmaz derecede meşgul biri. Bir proje yapmak istediğinde ortadan kayboluyor ve o projeyi yapmaya çalışıyor. Bir şeyin iyi olup olmadığına karar vermek için duygusal olarak kendini dinlemesi ve baskıdan uzak durması gerekiyor. İnsanları koruyan biri, insan onun yanında kendini güvende hissediyor. Bunu insanlara göstermekte çok başarılı. Kalbi açık ve cömert. Ruh hali sürekli dalgalanıyor, bazen üzüntülü, bazen sevinçli oluyor. Kendine düşüneceği zamanlar ayırmalı. Onun için sabır önemli. Bir sürü probleme cevabı var, doğru zamanda doğru çözümleri buluyor. İnsanlarla paylaşmak istediği bir sürü şey var, bunları gerçekleştirecek. O bir politikacıdan daha ziyade duygularını kullanan insan gibi davranıyor, politik değil.
***
Tayyip Erdoğan dürüst ve detaycı
122120091017115947307Çok yetenekli ve çok yaratıcı biri olduğunu söyleyebilirim. Halkıyla ilgili derin bir bağlantıda olduğu çok net. Çok iyi plan yapıp ileriyi gören bir insan, ama bu planları hayata geçirmek için sadece çevresindeki insanlardan yardım almak dışında yetenekli ve alanında uzman kişilere ihtiyacı var.
Hep ileriyi görüyor, ama karar almadan önce sabırlı olmalı. Çok detaycı bir kişiliğe sahip... Her durumla ilgili, herkesten çok detaylı bilgi isteyip ona göre davranmayı seçiyor. Sabretmeye ve bir işi yapmadan önce beklemeye, sağlam karar almaya ihtiyacı var. Halkıyla çok kolay iletişim kurabiliyor. Her şeyin en iyisini istiyor. Liderlik vasıflarına güvenilebilecek bir insan. Dürüst bir adam ama planlarını gerçekleştirmek için becerikli ve bilgi sahibi insanlarla çalışmaya ihtiyacı var.
***
Deniz Baykal içinden gelen sesi dinlemeli
869920091022023721557Deniz Baykal, çok dramatik bir şekilde bir değişim yaratabilir. Kendi hayatıyla ilgili bir sürü alanda ilerleyebilir, ama bu karışık olur. Onunla kim tanışırsa tanışsın yanında kendisini rahat hissediyor. Herkesi koruma altına almaya çalışıyor, ama onun kendini koruması gerekiyor. Özel ve sosyal hayatında sürekli onu destekleyecek kişilerin olması gerekiyor. Çok hızlı kavrayabilen biri. İç sesini dinlediği zaman, çok sıradan bir şeyi çok önemli bir şeye dönüştürme gücüne sahip. Hazırcevap. Sürekli birilerine kendini kanıtlamaya çalışıyor. Önemli olan içinden geçen sesi dinlemesi. Çevresindekileri sürekli düzene sokmaya çalışıyor. Anlattıklarını halkın anladığını görünce çok mutlu oluyor.
***
10 bin kişiye nefes eğitimi verdik
Nevşah Fidan Turan (Nefes Eğitmeni ve Yaşam Koçu): Aslında mimarım ama nefes uzmanlığına ilgi duydum. İnsanın hem kendi içinde hem de hayatta kendini daha iyi hissetmesi için ne kadar metot varsa hepsini deneyimledim. Dönüştürücü nefesleri en kuvvetli sistem bulduğum için de bunların sistemlerini alarak Türkiye'ye getirdim. Altı-yedi yıl içinde 10 binin üzerinde kişiyle çalıştım, yüzlerce eğitmen nefes koçu yetiştirdik. Chetan Parkyn'le 6 yıl önce San Diego'da tanıştım. Metafizik, numeroloji, astroloji, enerji ve geçmiş yaşam haritaları gibi birçok metodu bir araya getiren bir insan dizaynı analiz sistemi bu. 64 enerji merkezinden insan sistemine gelen bir, takım bilgiler ve buna göre de birkaç insan tiplemesi var ama milyonlarca ihtimal var. Biz de eğitim alıyoruz Chetan'den, bireysel seanslar da veriyor. Birkaç ay sonra tekrar gelecek Chetan ve eğitimimizi tamamlayacağız. Karakter analiz sistemini kendi nefes analizlerimizle birleştirmeye karar verdik. İsteyen iki saatlik Chetan ile Nefes Akademisi'nde seans alabiliyor ya da bize bilgilerini yolluyor.
Chetan onun karşısındaymış gibi iki saatlik bir seans dolduruyor ve CD ile ona gönderiyoruz. Fiyatı 300 TL. Şu an bütün seanslarımız dolu.
Zaman-Pazar
__________________
Soru Cevap Bölümü Sorularınız Elimizden Geldiği Kadar Cevaplamaya Çalışıcaz Saygılarımızla Bilqi Forum
webmaster02 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
analizini, karakter, liderlerin, siyasi, yap, yaptı

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
romanda tip ve karakter Yaso Türk Dili ve Edebiyat 0 10-23-2009 14:32
Liderlerin korumalarının koruma krizi Liderlerin korumalarının koruma krizi Korax Dünyadan Haberler 0 09-25-2009 17:25
Karakter Yapilandirma bykaranteli Savaşçı 0 11-26-2008 23:06
Liderlerin bayram tatili Meclis'le bölünecek Haberci Siyaset Meydanı 0 09-29-2008 02:30
Liderlerin bayram programı Haberci Siyaset Meydanı 0 09-28-2008 10:51


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:51 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628