Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Güncel Haberler Son Dakika Haberleri > Yurttan Haberler > Dünyadan Haberler

Dünyadan Haberler Dünyada Olup Bitenler...

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

AK Partili Aksu, Öymen'i niye tebrik etti? AK Partili Aksu, Öymen'i niye tebrik ett

Dünyadan Haberler


Yeni Konu aç Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 11-26-2009, 18:17   #1
Android Destek
 
Korax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Yaş: 33
Mesajlar: 21.059
Teşekkürleri: 4
6 mesajına 6 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
Korax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond repute
Korax - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart AK Partili Aksu, Öymen'i niye tebrik etti? AK Partili Aksu, Öymen'i niye tebrik ett

AK Partili Aksu, Öymen'i niye tebrik etti? 189720091126050311847 26 Kasım 2009 17:03


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, CHP'li Onur Öymen'in TBMM'de Dersim olaylarına ilişkin sözleriyle ilgili tebrik etti. Aksu, CHP ile ilgili daha önce Ak Parti tarafından hiç sarfedilmeyen sözler sarfetti.

''MİLLET CHP'Yİ GERÇEK YÜZÜYLE VE GERÇEK YÖNLERİYLE DAHA İYİ TANIMA İMKANI BULMUŞTUR. BU CHP, 1939 MODEL BİR CHP'DİR VE ANLAŞILMIŞTIR Kİ NE TAMİR, NE DE REKTEFİYE TUTMAMAKTADIR''
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Önur Öymen'in TBMM'de Dersim olaylarına ilişkin sözleriyle ilgili ''Sayın Öymen'i dürüst davrandığı için şahsım adına tebrik ediyorum. Çünkü söylediklerini elbette inanarak ve bilinçli olarak söylemiştir. Kendi zihniyet dünyasını da partisinin genetik yapısını da herhangi bir gerekçenin ardına sığınmadan deşifre etmiştir'' dedi.
Aksu, AK Parti Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki bazı konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Hükümetin bir taraftan uluslararası ilişkilerde Türkiye'nin itibar çıtasını yukarıya çekerken bir taraftan da kaynağı yüzyıllar öncesine dayanan meselelerinin köklü bir şekilde çözümü için olağanüstü bir gayret sarf ettiğine işaret eden Aksu, demokratik açılım sürecinin de bu konulardan biri olduğunu vurguladı.
Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Hükümetimiz hem içerde, hem de dışarda 'sıfır sorun' politikası gereği, nasıl sınırlarının ötesinde bir barış iklimi tesis ettiyse, içerde de aynı barış ve kardeşlik iklimini tesis etmek için çaba göstermektedir. Ama buna karşılık bizim muhalefet maalesef ve maatteessüf ki iç barışın ve milli birliğin tesisi için parmağını kıpırdatmıyor. Çünkü milli birlik ve kardeşliğin arasına giren nifak tohumlarının yok olmasını bazıları parti çıkarlarına aykırı buluyorlar. Ne yazık ki felsefesiz, programsız ve vizyonsuz siyaset, uzunca bir dönemdir gerilim ve kutuplaşma siyasetlerinden beslenir hale gelmiştir.''
AK Parti'nin, ''ülkenin önemli meselelerinin muhakkak surette parlamentoda tartışılması ve orada bir karar haline getirilmesi yolunu benimsediğini'' vurgulayan Aksu, bunun kendilerinin demokrasi anlayışı ve millet iradesine saygılarının bir gereği olduğunu söyledi.
''SAYIN ÖYMEN, O GÜNKÜ KONUŞMALARI İLE AYNI ZAMANDA AK PARTİ İLE CHP ARASINDAKİ ZİHNİYET VE MORAL FARKINI DA ORTAYA KOYMUŞTUR VE BU FARKI KALIN ÇİZGİLERLE ÇİZMİŞTİR. BU FARK KAN VE GÖZ YAŞIDIR''
Aksu, bu doğrultuda, kendi talepleri üzerine ''Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi''nin parlamentoda görüşüldüğünü hatırlatarak, şunları kaydetti:
''Ancak, memleketin bu kadar önemli bir meselesiyle ilgili bu kadar kaygısız olmayı, bu ölçüde kaçak güreşmeyi de kınıyoruz. Bu davranışları, her şeyden önce, milletin kendilerine verdiği görevden kaytarma anlamına geliyor. Oysa bu millet iktidarı da, muhalefeti de, ülkenin konusu ne olursa olsun, sorunlarını tartışmak üzere bu meclise göndermiştir.
Bu genel görüşme sırasında CHP sözcüsü Sayın Onur Öymen, hiç diplomatik bir dil kullanma gereği de duymadan, Dersim olaylarında yaşananların ne kadar örnek alınması gereken uygulamalar olduğunu söyleyiverdi. Ben burada herkesten farklı olarak Sayın Öymen'i dürüst davrandığı için şahsım adına tebrik ediyorum. Çünkü söylediklerini elbette inanarak ve bilinçli olarak söylemiştir. Kendi zihniyet dünyasını da, partisinin genetik yapısını da herhangi bir gerekçenin ardına sığınmadan deşifre etmiştir. Bu bir anlayıştır ve bu anlayışın adı kan ve göz yaşı ile çözümdür. CHP nedir? diye merak edenlere Sayın Öymen, geçmişi de, geleceği de anlamak için kolay anlaşılır bir tarif vermiştir. Sayın Öymen, o günkü konuşmaları ile aynı zamanda AK Parti ile CHP arasındaki zihniyet ve moral farkını da ortaya koymuştur ve bu farkı kalın çizgilerle çizmiştir. Bu fark kan ve göz yaşıdır.
Biz bir tek Mehmetçiğimizin, bir tek şehidimizin kanının acısını yüreklerimizde duyuyoruz ve o bir damla kanın akmaması için ikbal koltuklarından kalkmaya hazırız. Biz vatan topraklarında bir tek ananın bir damla gözyaşının akmaması için her şeyi yapmaya hazırız. Bunun için her türlü siyasi riski sırtlanmaya hazırız, ama CHP Sayın Öymen'in ağzından kan ve gözyaşını bir çözüm modeli olarak önerebilmiştir ki, burası sözün de, siyasetin de bittiği yerdir aslında. Bu bir bakıma hayırlı olmuştur. Millet CHP'yi gerçek yüzüyle ve gerçek yönleriyle daha iyi tanıma imkanı bulmuştur. Bu CHP, 1939 model bir CHP'dir ve anlaşılmıştır ki ne tamir ne de rektefiye tutmamaktadır.
Sayın Kılıçdaroğlu'nun durumuyla ilgili ise herhangi bir değerlendirmem olmayacaktır. Onu en evvel CHP tabanı ve oy veren kitlesi değerlendirecektir.''
''SAYIN BAHÇELİ'NİN HEM MECLİS'İN KUTSAL ÇATISI ALTINDA SARF ETTİĞİ, HEM DE SAYIN BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'LA İLGİLİ OLARAK MUHTELİF ZAMANLARDA SARF ETTİĞİ ÖLÇÜSÜZ SÖZLERİNİN HEPSİNİ KENDİSİNE İADE EDİYORUZ''
Abdülkadir Aksu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ''iki kelimesinden birisinin ihanet ve vatan hainliği'' olduğuna işaret ederek, ''Bir politikacının en az kullanması gereken kelimeler bunlardır. Çünkü bu kelimeler döner bir gün sahibini vurur. O nedenle sayın Bahçeli'nin hem Meclis'in kutsal çatısı altında sarf ettiği, hem de Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili olarak muhtelif zamanlarda sarf ettiği ölçüsüz sözlerinin hepsini kendisine iade ediyoruz ve daha sonra pişman olacakları sözlerden kaçınmalarını öneriyoruz'' dedi.
Muhalefet partilerinin son grup toplantılarında da ''aynı çirkin'' üslubu kullandıklarını anımsatan Aksu, iki liderin de arkalarında sorumlu oldukları bir halk yokmuş gibi davrandıklarını savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Sayın Bahçeli bir yığın ölçüsüz söz ile siyaset dilini alabildiğine çirkinleştirmektedir. Sayın Baykal ise en iyi bildiği kışkırtıcılığı, bu ülkenin en hassas meselesi üzerinden yapmaktadır ki, çok vahimdir. Yine Sayın Baykal'ın grup konuşmasında Alevi vatandaşlarımız için sarf ettiği sözler çok ibret vericidir. Baykal ve CHP öyle anlaşılıyor ki Alevi vatandaşlarımızı kendilerine göbekten bağlı kul köle zannetmektedirler. Sayın Baykal her Aleviyi kendi yakınındakiler gibi sanıyorsa çok yanılıyor. Sayın Baykal da, halka çözüm olarak kan ve gözyaşı önermenin vahametini giderici çaba göstermesi gerekirken, hükümetimizi bölücülük yapmakla itham etmiştir. Bizim Sayın Baykal'a söyleyecek çok sözümüz vardır. Ancak şu kadar söyeleyelim ki biz bu vatanın sevdalısı bir partiyiz. Bu sözü Sayın Baykal'a aynen iade ediyorum.''
''DTP MAALESEF BU ÜLKENİN BARIŞ VE KARDEŞLİK TESİS ETME ÇABALARINA OLUMLU KATKI SAĞLAMA KONUSUNDA HENÜZ BİR KARAR VEREBİLMİŞ DEĞİLDİR''
İzmir'de yaşanan olaylara da değinen Aksu, ''DTP maalesef bu ülkenin barış ve kardeşlik tesis etme çabalarına olumlu katkı sağlama konusunda henüz bir karar verebilmiş değildir'' dedi.
''Belli ki DTP'de birden fazla otorite var ve bunlar kendi aralarında çatışmaktadır'' diyen Aksu, hükümet olarak DTP'nin milli birlik ve kardeşlik süreci içerisinde rol almasını mümkün kılacak her şeyi yaptıklarını söyledi.
Aksu, ''Ancak anlaşılıyor ki, DTP içinde böyle bir sürecin olumlu yönde işlemesinin siyasi çıkarlarına aykırı düşeceğine inanan insanlar var. Böyle düşünenlerin bu partide ipleri ellerinde tuttukları anlaşılıyor. Nitekim bunlar Habur'daki çok hayırlı gelişmeyi bu ülkenin barış ve kardeşlik adımlarını felce uğratmak için doğrudan doğruya sabote ettiler. Ardından bütün iyi niyeti çaba ve çağrılarımıza rağmen tam bir iki yüzlülükle hem sureti haktan görünüp, hem de tahrik siyasetlerini yurdun başka alanlarına da taşımaya çalışmaktadırlar. Yapılan şey kışkırtıcılıktır'' diye konuştu.
İzmir'deki olayların ''tek kişilik bir oyun olmadığını'' ifade eden Aksu, ''Bizim açımızdan vatandaşın huzurunu bozan her kimse, ülkenin sokaklarını savaş alanına çeviren her kimse aynı pazarın ürünüdür'' dedi.
DTP'nin, Türkiye'nin geleceği için başlatılan ''demokratik açılım sürecini'' sabote edecek davranışlardan kaçınması gerektiğine işaret eden Aksu, DTP'yi teyit edilecek olumlu örnekler ortaya koymaya çağırdı.
-MEMURLARIN ''UYARI GREVİ''-
AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Abdülkadir Aksu, memurların dünkü ''uyarı grevi''ne değinerek, demokratik hakların kullanılmasının hukuk devletinde kurallara bağlandığını hatırlattı.
Demokrasilerin herkesin, her sınıfın başıboş istediğini yapabileceği rejimler olmadığını dile getiren Aksu, ''Milyonlarca vatandaşın gündelik hayatını krize sokuyorsanız, kamu düzenini bozuyorsanız, niyetiniz demokratik bir eylem yapmak olsa bile sonuçta topluma zarar verirsiniz. Dün iş bırakan sendikalara söyleyeceğimiz şudur, bir hukuk devletinde yaşadığımızı unutmayınız. Yine kimse unutmasın ki, demokratik haklar ile hukuk devleti arasındaki çizginin özenle korunması başta hükümetimiz olmak üzere herkesin zorunlu görevidir'' diye konuştu.
Aksu, tüm siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, kurumların ve vatandaşların Türkiye'nin büyüklüğüne ve aydınlık geleceğine inanmasını istediklerini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:
''Türkiye Atatürk'ün işaret buyurdukları ve bizim milli ülkümüz olan 'muasır medeniyet seviyesine ulaşma ve hatta üzerine çıkma' yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
Bu ülkenin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Geliniz bizi yoran ve üzen şu sorunları el birliği ile vatanseverlikle hep beraber çözelim. Kavga etmeden, birbirimizi kırmadan ve gücendirmeden birbirimizi anlamaya, fikirlerimizden yararlanmaya çalışalım. Bizim CHP'nin de, MHP'nin de, DTP'nin ve bu ülkenin birliğini ve beraberliğini isteyen her kesimin, herkesin fikirlerine ihtiyacımız var.
Üsluplarımızın ve siyasi hırslarımızın esiri olmayalım. Millete hizmetten daha mübarek hiçbir şey yoktur. Bugün Arefe, yarın bayram. Bu mübarek gün inşallah temennilerimizin gerçekleşmesine vesile olur ve bazı gerçeklerin bu arada milli birliğin ve barışın, kardeşliğin ne kadar önemli olduğunun idrakine yardımcı olur.''
-SORULAR-
Açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Aksu, ''Mahmur Kampı'yla ilgili bir çalışma başlatıldığı ve Mahmur'a İçişleri Bakanlığınca oluşturulan 6 kişilik bir ekibin gönderileceği, nüfus sayımı yapılacağı duyumunu aldık. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?'' sorusu üzerine, ''Mahmur kampıyla ilgili çalışmayı ilk sizden duyuyorum. Bu konuda hiçbir malumatım yok'' yanıtını verdi.
Danıştay'ın ''YÖK'ün katsayı farkını kaldıran kararını durdurması'' ile ilgili soru üzerine Aksu, YÖK'ün uzun yıllardır ülkemizde devam eden önemli bir sorunu, üniversiteye giren öğrenciler arasındaki haksızlığı bertaraf etmeye yönelik aldığı kararın idari yargıya götürüldüğünü, idari yargının da yürütmeyi durdurduğunu anımsattı.
Aksu, ''Kararın hukuki mi, siyasi mi?'' olduğu yönündeki soruya karşılık, yargı kararlarını tartışmayacağını söyledi.
''CHP'yi neden 1939 model olarak nitelendirdiğinin'' sorulması üzerine, ''Söz, halen eskilerde yaşıyor anlamında'' dedi.
''AK Parti'nin demokratik haklar için mücadele verdiğini ve bedel ödediğini söylediğiniz. Ne tür bedeller ödedi AK Parti?'' sorusuna karşılık Aksu, ''Biz demokratik açılımı başlatırken bunun bedeli ne olursa olsun ödemeye hazırız, dedik. Yola çıktık ve yolumuza devam ediyoruz. Bunu her türlü riskini göze alarak başlattık. Demokrasimizin standardını yükseltme, adaleti yaygınlaştırma, yılların biriktirdiği sorunları çözme projesidir bu'' diye konuştu.
Aksu, ''Son anketlerde AK Parti'nin oy oranı düşmüş görülüyor. Siz anket yaptırdınız mı? Sonuçları nedir? Siz nasıl görüyorsunuz bu düşüşü?'' sorusu üzerine, ''Demokratik açılım sürecinde her türlü riski göze aldık, dedik yola çıktık, yolumuza devam ediyoruz. Tabii ki anketler yaptırılıyor, ama önemli olan sürecin başarıyla devam etmesi'' dedi.
Bir gazetecinin, ''Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, DTP için 'adeta kapatılmak isteniyorlar' dedi. DTP de buna 'AK Parti açılım diyor, ama diğer taraftan özgürlükleri kısıtlayarak, tehditkar bir tutum izliyor bu bir çelişkidir' diyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna karşılık, ''Buna inanmıyorum Cemil bey o maksatla söylememiştir. Biz tam tersine özgürlüklerin genişletilmesi, demokrasimizin standartlarının yükseltilmesine uğraşıyoruz. demokratik açılım süreci de bunun içindir'' diye konuştu.
AA
Korax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
ak, aksu, ett, etti, niye, oymeni, partili, tebrik, Öymeni

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Hasan'dan Tebrik Yaso Galatasaray 0 02-24-2009 20:14
Tebrik Kartı Yapma Yaso Genel Kültür 0 11-05-2008 17:41
Marmara Grubu'ndan tebrik ziyareti Haberci Siyaset Meydanı 0 10-21-2008 02:41
Niye Gittin Ki??? Niye??? [Aşk&Sevgi Timi] Rehin Aşk'a Dair Her Şey 0 10-01-2008 14:43
Karikatüre tebrik LeGoLaS Dünyadan Haberler 0 02-01-2008 01:49


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:09 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628