Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Güncel Haberler Son Dakika Haberleri > Yurttan Haberler > Dünyadan Haberler

Dünyadan Haberler Dünyada Olup Bitenler...

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Amerika'da seçim heyecanı

Dünyadan Haberler


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01-27-2010, 14:12   #1
Webmaster
 
ALAKAZAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2009
Mesajlar: 2.692
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 394
ALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud of
Standart Amerika'da seçim heyecanı

medya

ABD'de yaşayan Türk derneklerini şemsiyesi altında toplayan çatı kuruluşu Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun iki yılda bir gerçekleşen olağan genel kurulu bugün New York'ta yapılıyor. Genel kurulda başkanlık seçimleri için TADF Başkanı Kaya Boztepe ile Said Nurhan yarışacak.New York- TADF seçimlerine, genel kurulun yapılacağı yer tartışması damgasını vurdu. TADF başkanı seçimlerin Times Meydanın daki Marriot otelinde yapılacağını açıkladı, diğer aday Said Nurhan ise bu kararın tüzüğe aykırı olduğunu iddia etti.Boztepe ve Nurhan yazılı açıklamaları

Başkanlık seçimi öncesinde iki aday yazılı bir açıklama yaptı.TADF Başkanı Kaya Boztepe, yaptığı yazılı açıklamada, seçimlerin TADF tüzüğüne uygun olarak yapılacağını belirterek, seçimlerde tüm derneklerin oy kullanacağını vurguladı. Diğer Başkan Adayı Said Nurhan'da, olağan Genel Kurul toplantısının hangi binada yapılması konusundaki tartışmaların bütün iyiniyetli çabalarına rağmen çözümlenemediğini savunarak, dernek başkan ve üyelerini Marriott Marquis otelinde yapılacak genel kurul toplantısına katılmalarını önerdi."Halkımızın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar"

Yapılacak seçim öncesinde yazılı bir açıklama yapan TADF Başkanı Kaya Boztepe, şöyle dedi:
"Genel Kurul toplantısının bugün saat 12'de (New York yerel )Times Square Marriott Marquis Oteli, 9. katında yapılacağını açıkladı. Boztepe açıklamasında, "Bu kararı almak için Yönetim Kurulunu oluşturan Sayın Dernek Başkanlarımızı tek tek arayarak yetki belgesi almış olup, kararı tüzüğümüze uygun olarak 21 gün önceden derneklerimize bildirmiş bulunuyoruz. Eski Federasyon Başkanlarından Dr. Ata Erim'in önderlik ettiği muhalefet ısrarla bu toplantının otelde olmaması için çalışıyor, yanlış ve asılsız beyanlarda bulunuyor, usulsüz ve kanun dışı antetli kağıtlarımızı kullanıyorlar, halkımızın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar.""Tüm dernekler içeri alınacak"

Boztepe, TADF'nin bünyesinde bulunan tüm derneklerin içeri alınacağını ve tüm delegelerin oyların kullanabileceğinin altını çizerek, şunları ifade etti:
"İçeriye istemediği dernekleri almayacak, alınırsa dışarı attıracak gibi yanlış ve tamamen asılsız beyanların önünü kesmek için 40 aktif derneğinde içeriye alınacağını, her dernek başkanının delegeleri kendilerinin tespit edeceğini, toplantıyı yönetenin, Federasyon Başkanı değil, tüm derneklerin karar vererek seçeceği Kongre Divan Başkanı olacağını defalarca ifade ettik. Bu açıklamayı ayrıca yazılı ve imzalı olarak Sayın Başkonsolos Mehmet Samsar Bey'in davetlisi olarak katıldığımız toplantıda, Sayın aday Said Nurhan Bey'e de verdik. Alınmış bir karar olduğu halde, muhalefetin ısrarlı Türkevi talepleri için kendilerine bir iyiniyet gösterisi olarak bizim toplamış olduğumuz 27 imzaya karşılık, 15 Ocak 2010 Cuma günü saat 13.00'e kadar toplam 40 derneğimizin 21'i tarafından imzalanmış ve toplantının Türkevi'nde yapılmasını talep eden bir dilekçe karşılığında kararımızdan fedakarlık yapabileceğimizi ifade ettik. Bugün itibariyle bile bir tek imzalı talep gelmemiştir.""Rakibim kazanırsa emirlerine amadeyim"

Boztepe, seçimlerdeki rakibi aday Said Nurhan kazanması halinde kendisine ihtiyaçları olan her konuda emirlerine amade olduklarını, elinden gelen yardımı yapacağını ifade ederek, şunları kaydetti:
"Eğer bizler kazanacak olursak da kendilerini bizim icra kurulu gurubumuz içerisinde Başkan Yardımcısı olarak görmek isteyeceğimizi ekledim. Kendilerinin iyiniyetli ve tamamen olumlu yaklaşımlarından dolayı müteşekkirim. Bu gönül ordusu içerisinde bayrak yarısı için koşacak herkese kucak açmak ve birlik olmak durumundayız. TADF'yi tapulu malları gibi gören, istediklerini elde etmek ve şahsi menfaatlerini kollamak için toplumu bölmekten bile çekinmeyen dar zihniyetlerin temizlenmesi için her zaman dayanışma içerisinde olmalıyız. Sağduyu sahibi derneklerimizin demokratik haklarını kullanmak üzere katılacağı, kazanan ekibi herkesin kutlayarak seçim sonrası herkesin kendilerine destek olacağı huzurlu ve güzel bir kongre dileklerimle sevgi ve saygılarımı arz ederim."Başkan adayı Nurhan: Sorunlar çözümlenememiştir

TADF Başkan adayı Said Nurhan'da yaptığı yazılı açıklamada, Şunları ifade etti:
"Geride bıraktığımız iki hafta içinde federasyonumuzun olağan genel kurul toplantısının hangi binada yapılması konusundaki sancı ve tartışmalar bütün iyiniyetli çabalarımıza rağmen çözümlenememiştir.Ilımlı ve birleştirici yaklaşımımızla düşündüğümüzde, Sayın Başkan Kaya Boztepe'nin ilk başta iyiniyetle düşünerek 'bir otelde toplantımızı gerçekleştirelim' dediğini varsayabiliriz. Ancak, kendimizi Sayın Boztepe'nin en masum şekilde hareket ettiğini düşünmeğe zorlasak bile, en ılımlı düşüncelerimle söyleyebileceğim şey gönderdiği bildirgeleri federasyonumuz tüzüğü üzerinde detaylı araştırma yapmadan kaleme almış olduğudur. Diğer birçok konuya ek olarak, toplantıya kabul edilecek dernek ve kişilerin nasıl tespit edileceğinin açıkça izah edilmemiş olması, bir çok dernek başkan ve mensupları tarafından büyük kuşku ve tepki ile karşılanmıştır.""Başkonsolos Samsar'a arabuluculuk yapmasını rica ettim"

Nurhan, çözüm için büyük çaba sarfettiğini de ifade ederek şöyle devam etti:
"Bu amacla Sayın Başkonsolosumuz Mehmet Samsar Bey'e arabuluculuk yapmasını rica ettim. Mehmet Samsar Bey'in makam odasında gerçekleştirdiğimiz toplantılarda, görüş ve kaygılarımızı dile getirdim. Toplantılar sonuçlanana kadar tartıştığımız sorunları basına veya toplumumuza yansıtmanın her geçen gün daha da kötüye giden ilişkilere faydası olmayacağı düşüncesiyle liderler arasında çözüme ulaştırılabilmesi için çalıştım. İyiniyetle bile olsa, alınan kararların tüzüğe bağlı olması gerektiğini, aksi taktirde şu anda yaşadığımızdan daha büyük sorunlarla karşılaşacağımızı hala savunmaktayım. En son yaptığımız toplantıda, Sayın Başkonsolosumuz rolünün hakemlik değil arabuluculuk olduğunu bize tekrar hatırlatarak 'İç sorunlarınız, doğrularınız ve yanlışlarınız sizlerin çözümleyeceği konulardır. Bizim arzumuz sizlerin kendi aranızda uzlaşıp bir yer konusunda anlaşarak beraber karar vermenizdir' dedi. Buna karşılık, en son bir çözüm olarak iki tarafın da güven duyguları içinde son sözü Sayın Başkonsolosumuz Mehmet Samsar Bey'e bırakmasını önerdim. Bu durumda Sayın Başkonsolosumuz neyi uygun görürse ona uyacağımızı belirttim. Sayın Boztepe bu önerime razı olmadığını söyledi ve toplantımız ne yazık ki verimli bir sonuç alamadan noktalandı."Boztepe'nin yazılı açıklamasına cevap

Nurhan, Boztepe'nin yazılı açıklamasıyla ilgili olarak da şu ifadelerde bulundu:
"Bu arada Sayın Boztepe'nin en son bildirgesini de yanıtlamadan geçemeyeceğim. Bu güne kadar sürdürdüğümüz görüşmelerde şiddetle savunduğumuz konu genel kongremizin nerede yapılacağı kararının tüzüğümüze aykırı olarak gerçekleştirilmiş olmasıydı. Bu muhalefeti, Sayın Eski Başkanımız Ata Erim'in şahsi savaşı şeklinde sergilemek, tartıştığımız problemleri saptırmak amaçlı olup, birleştirici ve bütünleyici tutumumuza yakışmayan bir davranıştır. Ayrıca, Sayın Boztepe'yi kelime kurnazlığı yapması konusunda da kınamak durumundayım."Yanlışların doğrulanacağı yer genel kurul toplantımız

Nurhan, yanlışların doğrunulacağı yer olarak genel kurulu gösterdi ve şöyle devam etti, "Sonuç olarak, ılımlı ve yapıcı çabalarımız ile tartıştığımız, tüzüğümüze aykırı karar ve davranışların görüşülüp karara bağlanacağı, yanlışların doğrulanacağı yer genel kurul toplantımızdır.
Bütün dernek başkan ve üyelerimizin Marriott Marquis otelinde yapılacak genel kurul toplantımıza katılmalarını öneriyorum. Son söz, her zaman olduğu gibi toplumumuzu temsil eden delegelerimize aittir.
Başkan adayınız olarak amacım, seçim günümüzü Türklüğümüze yaraşan, medeni, sakin, ve demokratik kurallara bağlı bir ahenk içinde ve gurur duyacağımız bir şekilde noktalamak ve yeni seçilecek başkanımızı hep beraber daha güzel yarınlar için kutlamaktır. Beraberce daha da güçlüyüz"
ALAKAZAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
amerikada, heyecanı, seçim

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Amerika'da Eğitim Sistemi Yaso Kişisel Gelişim 1 01-12-2010 13:45
Amerika'da ev tutmuş Yaso Magazin & Dedikodu 0 08-02-2008 01:38
Amerika'da tanıştılar Yaso Magazin & Dedikodu 0 07-04-2008 03:26
Orta Amerika'da sel: 16 ölü Haberci Dünyadan Haberler 0 03-22-2008 15:30
Amerika'da Sahabe İzleri Korax Sahabeler 0 03-09-2008 23:21


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 17:44 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628