Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Yaşam ve Eğlence > Komik ve Geyik > Fıkralar

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Sınır

Fıkralar


Yeni Konu aç Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 06-04-2010, 11:19   #1
Webmaster
 
ALAKAZAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2009
Mesajlar: 2.692
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 394
ALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud ofALAKAZAM has much to be proud of
Standart Sınır

I.

Soluğum daralıyor. Kendimdeyken ölmemem lazım… En azından böyle zannediyorum. Ölüm zaten kendime susuşum değil mi? Anaerobik bir organizma olduğumu zannediyordum. Ama şimdi soluğumun darlaşmasına anlam veremiyorum. Karnımdaki bu kordon sıkmaya başladı. Çekip kopartsam mı acaba? Bu denli derindeyken kordonu kopartınca neler olabileceğini bilmiyorum. Bu riski belki daha sonra göze alabilirim.

II.

Ayaklarında derisinin içine girmiş pek kısa sayılamayacak dikenli telin yere dokunuşuyla akmaktan yorgun düşmüş kan, telin üzerinden daireler çizerek ayak izinin boşluğuna damlıyordu. Çıplak ayaklarına saplanmış diken, çakıl parçaları bu adımlarda acının mesafesini hadım edip daha da acı verici bir hale bürünüyorlardı.

Gövdesindeyse aynı ayaklarındaki gibi – ve daha da uzun- dikenli teller vücudunu çepeçevre sarmışlardı. Çokluk, sıyrılmış, soyulmuş olan derinin altında görünen kanı pas tutmuş etlerin altında beliren kaburga kemikleri – hepsi değil, bir kısmı- dikenli bir tele dönüşmüş olarak dikenlerini yer yer etin, bazı yerlerdeyse derinin dışına üflüyorlardı.

Kollarında da aynı durum sözkonusuydu. Omuzlardan tüm kolu çevreleyerek ve nihayet avuç içine saplanmış halde duran dikenli tel gergin kasları ve etleri paralayarak, kemikle kaynaşarak bu görüntüyü daha da sancılı bir hale getiriyordu.

Boynunun etrafındaki dikenli telse sırtından dışarı doğru fışkırarak boynun çevresinde deriye, ete nüksettikten sonra sağ yanağın içinden kıvrılarak geçip sol gözün ortasından – bebeği de yararak- dışarı çıkıyordu. Daha sonraysa başın arkasından bir tur atıp alında bir taç gibi duruyordu.

III.

Şimdi anladım. Ben buraya hapsedildim. Ama neden? Dört tarafım etten duvarlarla çevrili. Ellerimle dokundukça duvarın içine gömülüyorlar. Sanki bu duvar etimi çekip kendisine sıva yapıyor. Bu yüzden dokunmamam lazım sanırım. Peki ya ben bu etten – ki bir zara da benziyorlar- duvarların arasında kaldığımda bir taşa dönüşürsem? Hemen buradan kaçmam lazım. Anılarıma bir çukur kazmakla başlayabilirim…

IV.

Ağaç iskeletleri, taşların parçalanmış etleri, suyun yüzülmüş derisi ve göğün karıncalara yem olmuş zarı arasında sırtındaki küfeyle ağır, aksak ilerliyordu. Yırtık sesinden artık harfleri seçilemeyen cümleler dökülüyordu. Gölge mezarlığının önünden geçip yokuştan aşağı doğru çıkarken – ki bu “Doğru” değildi- duyduğu o iniltiyle birden durdu. O an ayağının altındaki toprağın dışarı çıkmış damarlarından sızan kanın fışkırma sesini duymuş olduğuna dair teselliler besledi içinde. Ama damarların kuruduğunu görünce bu hevesinin geçici olduğunu anlayıp hızla başını sırtındaki küfeye çevirdi. Başını çevirmesiyle birlikte aynı inilti bir kez daha duyuldu. Dikenli telin öldüremediği tek gözü, eğik başının yönlendirmesiyle yere doğru bakıp sağa ve sola koşuşturmaya başladı. Sonra bu telaş sinire dönüştü. Öyle bir sinirli bakıştı ki bu sanki gözlerinin rengi sönük tonu sol gözünden fırlayan teli kesecekti. Aksak adımlarını –kendince- hızlandırıp –yeniden- endişeli biçimde yürümeye başladı.

V.

Bu ses de neyin nesi böyle? Demek burada benden başkaları da var? Bu yalancı aydınlıkta net olarak göremiyorum ki! Hemen buradan çıkmam lazım. Bir dakika! Burada mahkûm olduğuma göre bu karnımdaki kordon da bir zincir. Tabii ya neden daha önce düşünemedim. Etten yapılmış bir zincir… Ayağımı neden yere basamıyorum? Belli belirsiz etrafımda dönüyorum. Tanrı’m ben suyun içindeyim. Suyu kazabilir miyim acaba? Ya artıkları ne yapacağım? İçerim o zaman! Evet, bu en mantıklısı, içerim tabii… Özgür kalmak için her şeyi yapabilirim. Bu arada, benim suçum neydi acaba? Buraya düşmek için ne gibi bir suç işledim acaba?

VI.

Nasırlı toprağın üzerinde ahraz adımlarla ilerlerken bir yandan aklında beliren o delirtici soruya uyan bir cevap arıyordu. “Daha zamanı vardı. Neden bu kadar acele ediyor?” Bu soruyu kendine ne zaman sorsa cevap mukabilinde aksak adımları serileşiyordu. Serileşmekten de öte yürürken kekeliyordu. Geç kalmadığından emindi. Ki daha zamanı vardı.

Az ilerideki ayna bataklığını geçtiğinde yorgun olduğunu hissetti. Ama yorgun olmaya hakkı yoktu. Duramazdı. Sıkı bir yürüyüşle kısa bir sürede yolun ezberine sinebilirdi. Adımlarını fısıldamaya devam etti…

VII.

Kendimi eşelemekten kaçmaya zaman bulamıyorum. Sanki ben kendimden firar etmişim de kaçtığım yerde – kendimde- kendimi unutmuşum. Artık bu etten pranga canımı yakmaya başladı. Şunu bir çıkartabilsem rahatlayacağım. Evet, bu etten zincirleri çıkartmakla işe başlamam lazım. Duvar isterse üstüme yığılsın umurumda bile değil. İçime birden bir şüphe düştü şuan. Ya izleniyorsam?

VIII.

Ayna bataklığını birkaç cümle geçmişti ki iniltiler sızılara dönüştüler. Artık yapabilecek hiçbir şeyi yoktu. Zamanı gelmişti. Sırtındaki küfeyi yavaşça yere bıraktı. Dikkatlice baktı küfeye… Günden güne ağırlaşmasının nedeni artık daha netti. Çünkü iyice büyümüştü. Sırtına astığı yerleri dikenli tellerden yapmıştı. Ve kancalarla küfeye tutturmuştu. Açıkçası bu kancalar şimdiye kadar hiç de sorun yaratmamışlardı kendine.

Bir rahmi andıran bu küfenin taşıyıcının sırtına gelen kısmı hasırdan yapılmıştı. Ön tarafıysa bir insanın gövdesine benziyordu. Ki karın kısmındaki şişlik de bu gövdenin içinde bir rahim olduğunun göstergesiydi. Fakat hasırın önüne eklenmiş bu gövde bir kadın gövdesinden ziyade bir erkeğin göğsüne benziyordu.

Sepetin yanında duran küçük kutuyu yanına koyup dikkatlice açtı. İçinden çıkardığı bir kâğıda, dikenli telle kanattığı parmağıyla “Bunlarla karnı yeniden örmelisin” diye yazdı. Sonra notu küçük kutunun altına yerleştirdi. Kollarından taşan dikenli tellerle karnı yavaşça yırtmaya başladı.

IX.

Kordonu koparmam işe yaradı. Tanrı’m özgür oluyorum en sonunda. Demek ki tüm iş bu etten zincirlerdeymiş. Akıl ettiğim iyi oldu. Işığı görebiliyorum. Artık özgürüm! Kurtuluyorum buradan. Ve bir daha buraya gelmeyeceğim. Artık son… Özgürce yaşamak istiyorum…

Bu iğrenç adam da kim? Vücudunu saran bu tel örgülerle nasıl yaşıyor? Lanet olası herif… Dokunma bana… Bırak beni! O tellerle öldürecek misin beni yoksa? Kollarım güçsüz. Karşı koyamıyorum…

X.

Küfenin içinden çıkardığı sıvı içine yüzen kişiyi – ki bu kendisinin benzeriydi- yavaşça yere yatırdı. Vücudundaki dikenli telleri yavaşça, ağrılar içinde söküp yeni doğanın bedenine aynı bir kundak bir dolamaya başladı. Yeni doğmuş olan güçsüz olduğundan direnmeleri pek de bir işe yaramıyordu. Tüm dikenli telleri yeni doğmuş olanın vücuduna doladıktan, sapladıktan sonra gücünün tükendiğini hissetmeye başladı. O anda dikenlerin acısıyla inleyip ağlayan yeni doğan, yere serilen kişiye bakarak;

— Neden bunu yaptın? Diye sordu.

Kuru toprağın üzerinde ölmek üzere olansa;

— Kendinle, benim aramdaki sınırı bilmen için… Kendini geçip ben olmaman için…

O an yeni doğan ölmekte olan kişinin kendine benzediğini anladı.

— Ama sen bana benziyorsun. Diye kekeledi.

Acılar içinde kan öksürürken;

— Benzemiyorum. Ben senim zaten! Notu okumayı unutma… Dedikten sonra kalbi ölüme solumaya başladı.

Yeni doğan yerinden yavaşça doğrulup küçük kutunun altındaki kâğıttaki yazıyı okudu. Kutuyu açtığındaysa iğne ve iplik buldu. Küfeyi yere yatırıp az önce ölen kendini cenin pozisyonuna getirdikten sonra karnın içine koydu. Bu eylemiyle küfe bir mezardı. Sonra küçük kutudaki iğne ve ipliklerle ördü. Bu haliyleyse rahim… Kendini gömdüğü mezar kendini ördüğü rahim olmuştu. Sonra yerinden yavaşça doğruldu. Küfeyi sırtına aldı. Bu kadar dinlenmek yeterdi. Kulağını küfeye kabartıp iniltilerin gelip gelmediğini dinledi. Ses yoktu. Demek ki hâlâ biraz daha zamanı vardı. Yorgunluğuna aldırmadan aksak adımlarla yolu adımlarına yordu.
ALAKAZAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
sınır

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
51 lwl sınır buyrun bakin. By.Rapid Private Serverlar tanıtım bölümü 2 01-02-2009 13:08
Sınır tanımıyorlar! Yaso Magazin Turu 0 10-23-2008 22:18
Sİnİr Sİstemİ уυѕυƒ BiYoLoji 0 04-02-2008 20:48
Sİnİr Sİstemİ уυѕυƒ BiYoLoji 0 04-02-2008 20:37
Sınır tanımayan âşıklar Yaso Kültür ve Sanat 0 01-28-2008 13:44


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:43 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628