Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Kültür - Sanat - Biyografi > Düşünce Grubu > Köşe Yazıları

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Yeni Konu aç Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 08-05-2009, 13:42   #1
Android Destek
 
Korax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Yaş: 33
Mesajlar: 21.060
Thanks: 4
Thanked 7 Times in 7 Posts
Tecrübe Puanı: 1000
Korax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond repute
Korax - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart BBP ve Alperenler üzerine projeler

BBP ve Alperenler üzerine projeler

Siyaset ve toplum mühendisleri yeniden devrede. Büyük mühendisler(!) bazı siyasi partiler üzerinde operasyonlar yapıyorlar. Geçen hafta yapılan kongrelerde DP’nin ve DSP’nin yönetimleri değişti. Önümüzdeki günlerde BBP yeni yönetimini seçecek.

Kontrollü bir şekilde kurulan ve pek çok beyaz Türkün, masonun etkili olduğu (eski) Demokrat Parti, bir çeper içinde ve kontrol altında tutulması gereken Türkiye’ye önemli açılımlar ve atılımlar yaptırdı. Demokrat Parti’nin toplumda bu kadar etkili olması ve bir dönüşüme neden olması beklenmiyor ve istenmiyordu. Bir parti milletten üç defa üst üste yetki alarak iktidar olmuş ve büyük emeklerle(!) kurulan bürokratik, elitist sistemin temel dengeleriyle oynamıştı. Buna daha fazla göz yumulamazdı. Bir ihtilalle hükümet devrildi ve bu değişime neden olanlar cezalandırıldı. Daha sonra benzer problemlerle karşılaşılmasın diye sistem muhtelif araçlarla tahkim edildi, tedbirler alındı.

Bu tedbirlerden birisi de toplumun teveccüh edeceği hareketlerin, partilerin kontrolsüz(!) insanların geçmesini engellemekti. Özellikle iktidar adayı kitle partilerinde iş şansa bırakılmamalıydı. Bu nedenle Demokrat Partinin devamı olarak kurulan bir partinin başına Amerikan bursuyla okumuş genç bir mühendis paraşütle indirildi (Demirel). Demokrat olduğu zannedilen bu zat gerçekte, bu potansiyeli, hareketi kontrolle görevliydi. Ülkenin 40 yılını ipotek eden bu kişinin demokrat olmadığı, “sistemin halka pazarladığı bir ürün” olduğu, iyi bir mason olduğu çok sonraları anlaşılacaktı.

Rolünü uzun süre profesyonelce icra eden bu yaşlı zat, yeniden hortladı ve Menderes sonrası hadım ettiği Demokrat Parti misyonunun tepesine bir daha çöktü. Kadrolu emanetçisini partinin başına dikti.

Demirel DP üzerinden ne yapabilir, iktidar olabilir mi?
Ne Demokrat Partiyi ele geçirenlerin, ne DSP’yi kontrol etmek isteyenlerin, ne de BBP yi elde etmek için hazırlananların, iktidar olma gibi bir öncelikleri olduğunu düşünmüyorum. Öyle bir ümitlerinin olduğunu da zannetmiyorum. Bu partiler, siyaset ve toplum mühendisliği yapanların atış yaptıkları, karıştırma projelerini icra ettikleri yerler olacaktır. Özellikle Demirel ve emanetçisinin kontrolüne geçen parti; “sureti haktan görünerek derin yapının payandası olma”, “CHP’ye yan çıkma”, “Ergenekon .............. Örgütünü aklama” gibi misyonlar eda edecek, kamuoyunu etkileyecektir. Bu partiDemirel’in siyaseten tatmin olmasına yarayacak, zihinleri bulandıracak, antidemokratik cephelere omuz verecek, ama millet nezdinde etkin olamayacaktır.

Geniş kitlelerin oy verdiği partilerde etkili olamayan; ele geçirdiklerini eriten, tüketen derin odaklar, sanırım küçük partilerle “çok sesli bir koro” oluşturup demokratik sürece çomak sokmanın yollarını arıyor…

DP’nin ve DSP’nin derin ellere geçmesi ciddi bir kaygı sebebi değildir. Ama dinamik, etkili bir kitleye ve gençliğe sahip BBP, ülkeyi katıp karıştırmak isteyen derin odaklar için iyi bir malzeme olma potansiyelindedir.

Muhsin başkanın ölmesinden (veya öldürülmesinden) sonra BBP kongreye gidiyor. Bu kongrenin patiye başkan seçmekten öte anlamı var. Siyasi partiler iktidar olma hedefiyle kurulan ve çalışan kuruluşlardır. Ancak, iktidarı hedeflemeyen, seçimlere girmeyi önemsemeyen; oluşturacağı etki, yapacağı provakatif çalışmalar dikkate alınarak kurulan partiler de vardır. Bu tür partiler, hareketler vatandaştan oy almak için değil, karanlık derin faaliyetlere meşruiyet zemini oluşturmak için kullanılırlar. Bazı marjnal partiler ve ulusalcı hareketler bu cümlendedir. Bu tür partilerin alacağı oydan çok, sokağa dökebileceği, provoke edebileceği gençliğe ve kitlelere sahip olması önemsenir.

Toplumsal mühendislik çalışmalarında birbiriyle çatıştırılabilecek, vuruşturulabilecek tarafların, cephelerin oluşturulması çok önemlidir. Sosyal mühendisler tarafından kontrol edilen karşıt guruplar genelde aynı projeye hizmet ederler, hedeflenen ortamların hazırlanmasına katkıda bulunurlar. 1980 öncesinde aynı ellerin silah tutuşturup vuruşturduğu, on binlerce gencimizin birbirine kırdırıldığı gibi…

1980 öncesinin karşıt gurupları sağ-sol eksenliydi. Ülkenin bloke edilmesi ve önünün kesilmesi için derin sisteme hükmedenler, 1980 sonrasında yeni bir kamplaştırma yapmalıydılar. ABD’nin “bizim çocuklar başardı” dediği ihtilalci generaller sonraki kamplaştırmanın malzemelerini oluşturmak için; Kürtleri ötekileştiren, dışlayan, tahrik eden katı kararlar aldılar. Diyarbakır cezaevinde yaptıkları işkencelerle çatışmanın bir tarafını oluşturacak PKK’nın beyin takımını hazırladılar, militanlarını yetiştirdiler. Yeni kamplaştırma sağ sol değil, Türk-Kürt eksenliydi. Altyapı çalışmaları bu doğrultuda yapılmaktaydı. Bu projeye hizmet edecek ve milleti bu eksen doğrultusunda kamplaştıracak, vuruşturacak planlar yapıldı ve icraya konuldu. Devletin sinirlerine hâkim olan ucu dışarıda “Derin Yapı”, Milli(?) bir istihbarat örgütü eliyle kamplaştırmanın çekirdek kadrosunu kurdurdu (PKK). Bundan sonra bu kutbu besleyecek, militan ve taban oluşturacak şeyler yapılmalıydı. Bu nedenle güya terörle mücadele adına, ama gerçekte Kürtçü hareketin beslenmesi ve kemikleşmesi için Kürtçe yasaklandı, köyler basıldı, faili meçhuller işlendi, Kürtler tahkir ve tezyif edildi. 90’lı yılların başında bölge halkının bile dışladığı marjinal bir örgüt bu gün, %70-80’lerde oy alabilen bir siyasi hareket olarak karşımızdadır.

Kürtçülük tohumu tutmuş ve bu hareketin silahlı-silahsız militanları üretilmişti. Ama derin odakların kontrolündeki ulusalcılar gibi marjinal bazı guruplar hariç bu hareketin karşıtı oluşturulamamıştı. Türkler arasında Kürtlere yönelik nefret kabartılmış, kardeşlik bağları epeyce zedelenebilmiş ise de, Kürtlerin karşısına çıkıp vuruşacak militan-silahlı bir Türkçü hareket oluşturulamamıştı. Kürtlerle Türkler arasında kitlesel vuruşturmalar temin edilememişti. Çok zorlanmasına rağmen MHP ve ülkücü gençlik bu tuzağa düşürülemedi, Kürtçü militanlar güvenlik güçleriyle savaştı, şehitler verildi, acılar yaşandı, ama toplumu ortadan çatlatabilecek kitlesel vuruşmalara insanımız fırsat vermedi. Ergenekoncuların organize ettiği kamplaştırmaya ve vuruşturmaya yönelik provokasyonlar deşifre edildi.

Milleti birbiriyle vuruşturup hâkimiyetini-ayrıcalığını sürdürmek isteyen derin odaklar, MHP’den ve ülkücü gençlikten elde edemediğini BBP ve Alperenler üzerinden sağlama ümidine kapılmıştır. Hrant Dink cinayetinde de ortaya çıktığı üzere, bu kesimler Alperen ocaklarına epeyce yatırım yapmışlardır. Eğer Muhsin başkanın ölümü bir cinayetse, ben bu cinayetin Alperen ocaklarını ve BBP’yi elde ederek derin amaçlar istikametinde kullanmaya yönelik işlendiğini düşünüyorum. Kürtçü yapıların karşısına vuruşturacak kitle çıkaramayan derin cenahlar, Alperenleri kullanmak istemektedirler.

Partinin başında kale gibi duran Muhsin başkan döneminde bile Alperen ocaklarını birileri “sürdü” ise, başkanın ölümü sonrası neler yapabilirler siz hesap edin!

BBP ve Alperenler çok uyanık olmalı ve kendilerini kullandırmamalılar. Özellikle geçtiğimiz yıl partiye katılan bir guruba dikkat etmeliler. Bu gurubun içinde bakanlık yapmış, siyasette tecrübeli, tasavvuf diline aşina birisi var ki, çok derin ve çok tehlikeli bir adamdır. Bu kongrede bir şey yapamasa bile, BBP’liler güzel konuşan bu sinsi adamdan ve ekibinden korunmalı, Alperen ocaklarına mukayyet olmalılar
23 Mayıs 2009 Cumartesi

http://www.aktifhaber.com/author_art...il.php?id=4463-----------------------
Not: Yazının sonunda bahsedilen dikkat çekilen şahıs herhalde Namık Kemal Zeybek olsa gerek..MHP, ANAP , BBP bilmem ne her yerde var. Şahıs tıpkı Yaşar Okuyan modunda o da yıllar öncesinin MHP'lisi tam deşifre oldu. O da ANAP'a geçmişti falan.Meğersem solcu imiş , Ergenekoncu imiş. Namık Kemal Zeybek'in de güvenilirliği bende çoktan bitmiş malum yapıda olduğunun mührünü üzerine çoktan vurmuşum bu yazı olayı çek ediyor. Bu Bayburt ne münbit bir yer acep sosyolojik araştırma yapmalı. AYDIN DOĞAN, BEDRETTİN DALAN, NAMIK KEMAL ZEYBEK vb. Hepsi de bir yerde aynı yapıda kesişiyor. Daha derin araştırma gerek. BU YAPININ BELİ BOYNU KIRILINCAYA KADAR ERGENEKON DAVASI SÜRMELİ. Yoksa daha çok örgüt ,çok kan görür bu millet.
Korax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tag Ekle
alperenler, bbp, projeler, uzerine, ve

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
Sizin Konu Yanıtlama Yetkiniz var
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Papatyalar üzerine нüzüη insan ve Hayata dair 0 11-04-2008 11:53
Aşk Üzerine... Korax Aşk'a Dair Her Şey 0 11-02-2008 20:20
Mehmet ibrahimligil Yürüttüğü Projeler ve Danışmanlıklar Yaso Türk Dili ve Edebiyat 0 10-07-2008 16:32
Türk Dil Kurumunun Yürüttüğü Projeler Yaso Genel Kültür 0 10-07-2008 16:12
Aşk üzerine нüzüη Aşk'a Dair Her Şey 0 09-04-2008 12:52


Şu Anki Saat: 06:59


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628