Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Dini Bölüm > Kur'an-ı Kerim

Kur'an-ı Kerim Kur'an-ı Kerim

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Hıristiyanların Cehennemlik Olduğuna Dâir âyetler

Kur'an-ı Kerim


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-20-2009, 15:25   #1
Android Destek
 
Korax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Yaş: 33
Mesajlar: 21.059
Teşekkürleri: 4
6 mesajına 6 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
Korax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond repute
Korax - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Hıristiyanların Cehennemlik Olduğuna Dâir âyetler

Hıristiyanların Cehennemlik Olduğuna Dâir âyetler
SIĞINIYORUM ALLÂH’A TAŞLANMIŞ ŞEYTANDAN

ADIYLA ALLÂH’IN, MERHAMETİYLE KUŞATANIN, GEREĞİNCE MERHAMET EDENİN

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler.hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.

Burada yazılan âyetler kur’ân’da bildirilen hıristiyanlar ve diğer kâfirlerden bazı kâfirlerin kim olduklarını açıklıyor. Buradaki âyetler kâfirlik sebeplerinin bazılarını açıklıyor. Kur’ân’da cehenneme gireceği , cehennemde kalacağı , cennete giremeyeceği açıklananlardan bir kısmı bu ayetlerle bildirdi. Özellikle hıristiyanları anlatan âyetlerdir burada yazılanlar. Bir takım kâfirlerin ve münâfıkların ; müslüman görünen kâfirlerin son yıllarda islâmı ve müslümanları düşman îlan ederek , islamı ve müslümanları fiilen yok etme çabası içinde oldukları herkesçe mâlum oldu. Bunlar kur’ân’ı da bu düşmanlıklarına âlet ederek kullanacak kadar islamı iyi bilen bu câsusları, münâfıkları kullanan , afganistanı, ırakı, filistini, somaliyi işgal eden mâlum devletler ve işbirlikçileri olan devletlerdir. Bu devletlerin câsusu olan bu iki yüzlülere gereken cevaplar kur’ân’dan verilmeli ve susturulmalı veböylece münâfık oldukları ilân edilmeli ki sözleri etkisizleşsin. Papazın bile cennete gireceklerine dâir zannını süleyman ateşin “hıristiyanlarda cennete girecek” sözüyle delillendirdiğine tanık oldum. Müslümanken hıristiyan olmuş olan gencin , cennete gireceğine dâir zannını süleyman ateşin sözüyle delillendirdiğine tanık oldum.
Müslümanları islamdan uzaklaştırmak , kâfirleştirmek ve hıristiyanlaştırmak için bu söz ve benzerlerini kullanıyorlar. Kâfire kâfir dememeyi yaygınlaştırmaya çalışan münâfıklar, aldattıkları kibarlık budalası gâfilleride bu alçaklık , küfür modasına âlet ediyorlar. Orospuya , fâhişeye , orospu , fâhişe demeyip, hayat kadını demeyi yaymaları, ardından müslüman milleti fâhişe ve pezevenk bir millete dönüştürmek , böylece fiilen dinsiz bir millet haline getirmeye çalışmaları da bu düşmanların casuslarının oyunlarındandır. Küçük yaşta evlenmeyi imkansız hale getirdiler. Küçük yaşta evlenmeyi yasaklayan kanunlar çıkardılar. Küçük yaşta ve yaş farkı olan kişlerin evlenmesini sapıklık olarak tanıttılar. Böylece müslümanlara küçük yaşta bir kızla (allâh onda razı olsun hazreti âyşe ile evlenen (salat ve selam ona) allâh’ın peygamberi hazreti muhammedi sapık olarak tanıtmaya başladılar. Müslümanlara basın yayın aracılığı ile fuhuş ve içki ve her tür günâhın reklamıyla ve hıristiyanlık ve düşman devletlerin reklamıyla, çeşitli yöntemlerle kültürel ve fiili bir savaş açılmış durumda.
Düşman bir eliyle müslümanı öldürürken diğer eliyle başka birini okşayarak sevgi dini olarak hıristiyanlık reklamı yapmakta. Uyan. Kanma. Allâh’a dön.
Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktir. Şeytanın cehennem reklamlarına kanma. Kur’ân ve kur’ân’a uygun güvenilir hadisleri öğren. Allâh’a ve elçisine muhammede uy. Şeytan ve askerlerine karşı hazırlan. Kur’ân ve sünnet ile silahlan. Hak (gerçek) gelince batıl (yanlış) alçalacak. Hakkı getir. Hakkı (gerçeği) kur’ân’dan öğren. Kur’ânı terkeden zarar eder.kur’ân’ı anlaşılmadan okunan bir müzik kitabı edinmekten ibâret olan , târihsel, anlamını öğrenmeden kur’ân okuma sapıklığından kurtul. Allâh bu kitâbı anlamamız , uymamız için biz insanlara gönderdi.
Uyan , öğren , uy , bil , bildir.


Yüce Allâh dedi;

(2 bakara 39). “ve (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve yalanladılar belirtilerimizi (âyetlerimizi) işte (onlar) arkadaşları ateşin, onlar onda kalıcılar”.

(3 âli imran 85)." ve kim azıp geçerse dışına islamın herhangi bir dine böylece kabul edilmez ondan ve o ahirette hüsrana düşenlerden".


Salat ve selam ona yüce Allâh’ın elçisi Muhammed dedi;

“cennete müslüman kimseden başkası girmez “.

Kaynak :
(buhari;cihad 182, rikak 45),
(muslim; iman 178- 377- 378) ,
(ibni mace; sıyam 35, zühd 34),
(tirmizi; cennet 13) ,
(darimi; siyer 62),
(ahmed ibni hanbel; (1-3), (3-415),
(4-89, 90), (5-438) ).

1- Hıristiyanlık ve tüm diğer dinler , batıl dinlerdir , Allâh amellerini kabul etmez.

(3 âli imran 85). " ve kim azıp geçerse dışına İslamın herhangi bir dine böylece kabul edilmez ondan ve o ahirette hüsrana düşenlerden".
Bu âyet İslamdan başka dine girenin din adına yaptığı ne varsa geçersiz , bâtıl olduğunu yüce Allâh’dan her hangi bir iyi karşılık bulamayacağını aksine cezâlanacağını bildiriyor. Bu durum müslümanlar hâriç , hıristiyanlar ve tüm diğer başkaları için geçerlidir.

9 tevbe 29). “vuruşun (onlarla) ki güveniyorlar (îmân ediyorlar) değil Allâh’a ve sonraki güne (âhiret gününe) (inanıyorlar) değil , ve yasaklıyorlar (haram ediyorlar) değil neyi (ki) yasakladı (haram etti) Allâh ve elçisi onun ve yaşam düzeni yapıyorlar (din yapıyorlar) değil , gerçeğin (hakkın) yaşam düzeninini (dînini) , (onlardan) ki getirildiler kitaba , tâki verirler karşılığı (cizyeyi) elden ve onlar küçük olanlar”.

Bu âyet ile bilinen yüce Allâh’ın dinini (uyulmasını emrettiği yaşam biçimini) uygulamaya koymayan , kanun haline getirerek toplumu onunla yönetmeyenlerin ; Allâh’ın kendileriyle savaşılmasını emredişinden anlaşılan düşman oluşudur. Onların dinleri (yaşam düzenleri) hak (gerçek) din değil, bâtıl (yanlış) , Allâh indinde geçersiz dindir, Allâh indinde geçersiz yaşam düzenidir.

(5 mâide 68). “de ey alışkınları kitabın (ehli kitap) değilsiniz bir şey üzere , ayakta tutana kadar Tevratı ve İncili ve neyi (ki) indirildi size Rabbinizden ve elbet artırır bir çoğuna onlardan ne indirildi sana Rabbinden azmayı ve küfrü (kâfirliği) öyleyse tasalanma hakkında ,toplumunun kafirlerin”.
Bu âyetin tanıklığıyla bilinir ki ehli kitap ; yahudiler ve hıristiyanlar kâfirdirler. Cehennemin kâfirler için hazırlandığını bildiren âyete göre hıristiyanlar ve yahûdiler cehennemliktirler. Onların dini (yaşam biçimi) Allâh indinde değer verilen bir şey değildir.

(2 bakara 120). “ve değil hoşnud olur senden yahûdiler ve değil hıristiyanlar tâki (sen) uyarsın milletlerine , de elbette (gerçeğe) iletmesi (hidâyeti) Allâh’ın , o , (gerçeğe) iletme(dir) (hidâyettir) ve elbet uydun ise boş arzularına (onların) sonrasında (onun) ki geldi sana bilgiden (ilimden) , ne (var) senin için dosttan ve yok çok yardım eden (nasîr)”.
Öyleyse yahûdiler ve hıristiyanların ümmeti (inanç birliği) doğruya , gerçeğe iletmez , hidâyet değildir.

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.

2- Hıristiyanlar kâfirdirler , cehennem kâfirler için hazırlandı.

(2 bakara 109). “arzu etti bir çoğu alışkınlarından kitabın (ehli kitaptan) , eğer geri iletebilirlerse sizi , sizin îmânınızdan sonrakâfirler olarak , kıskançlıkla indinden nefislerinin , onlara gerçek açıkça belli olduktan sonra , öyleyse giderin ve geniş olun , gelene kadar Allâh emriyle , elbette Allâh üzerine her şeyin kadîr (gereğince çok ölçüler koyan)”.

(5 mâide 65). “ve (eğer) elbette güvendiler (îmân ettiler) ve sakındılar ise alışkınları kitabın (ehli kitap) elbet örtücü ettik onlardan kötülüklerini (onların) ve elbet soktuk onları naîm cennetlerine”.
(5 mâide 66). “ve (eğer) elbette onlar ayakta tuttular ise Tevratı ve İncili ve neyi (ki) indirildi onlara Düzenleyenlerinden (Rablerinden) elbet yediler üstlerinden ve altından ayaklarının onlardan bir ümmet kararlı gitmekte devam edici ve bir çoğu onlardan kötü oldu ne ediyorlar”.
(5 mâide 67). “ey elçi (peygamber) tamamını ulaşıcı et (tebliğ et) neyi (ki) indirildi sana Düzenleyeninden (Rabbinden) ve eğer yapmadınsa öyleyse tamamını ulaşıcı etmedin (tebliğ etmedin) onun elçiliğinin (peygamberliğinin) ve Allâh korur seni insanlardan elbette Allâh (gerçeğe) iletmez toplumunu kâfirlerin”.
(5 mâide 68). “de ey kitabın alışkınları (ehli kitâb) değilsiniz üzerinde herhangi bir şeyin tâki ayakta tutarsınız Tevrat ve İncil ve neyi (ki) indirildi size Düzenleyeninizden (Rabbinizden) ve elbet artırır çoğuna onlardan ne (ki) indirildi sana Düzenleyeninden (Rabbinden) azmayı ve küfrü (inkârı, gerçeği örtmeyi), böylece tasalanma kavmi hakkında, kâfirlerin”.
(5 mâide 69). “elbette (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) ve (onlar) ki yahûdiler (hâdû) ve sâbiîler ve hıristiyanlar , kim güvendi (îmân etti) Allâh’a ve günün sonrakine (âhiret gününe) ve işledi düzgün olanı öyleyse yok korku onlara ve yok onlar üzülürler”.
(5 mâide 70). “elbet muhakkak aldık güvencesini isrâîl (ya’kûb) oğullarının ve gönderdik onlara elçiler her ne (zaman) geldi onlara bir elçi ne ile (ki) arzu ettiği değil nefislerinin , bir kısmını yalanladılar ve bir kısmını öldürürler”.
(5 mâide 71). “ve sandılar olmayacak bir fitne (zor imtihan) böylece kör oldular ve sağır oldular sonra döndü Allâh onlara sonra kör oldular ve sağır oldular bir çoğu onlardan ve Allâh çok iyi gören neyi (ki) işliyorlar”.
(5 mâide 72). "elbet muhakkak kafir oldu (onlar) ki dediler elbette Allâh , o , Mesîh(dir) oğlu Meryemin ve dedi Mesîh ey İsrâîl (Ya’kûb) oğulları kulluk edin Allâh’a Düzenleyenim (Rabbim) ve Düzenleyeniniz (Rabbiniz) , elbette o, kim ortak eder Allaha böylece muhakkak yasakladı (haram etti) Allah ona cenneti ve sığınağı (onun) ateş ve ne (var) zâlimlere yardımcılardan".
Bu âyete göre selam ona İsa Allâh’dır diyen hıristiyanlar kâfirdirler, Allâh’a ortak edenlerdir , cehenneme gireceklerdir, cennete giremeyeceklerdir. Öyleyse bu ayetin bildirdiğini inkar eden ; âyeti inkar eden , İsâ’ya Allâh diyen hıristiyanlar cennete girecek diyen tevbe etmezse âyeti inkâr ettiği ; kâfir olduğu için o kâfirlerle berâber cehenneme girecektir.

(5 mâide 73). “elbet muhakkak kâfir oldu (onlar) ki dediler -elbette Allâh üçüncüsü üçün ve ne (var) tanrıdan ancak tanrının bir olanı ve vazgeçmezler (ise) neden (ki) diyorlar , elbetdeğecek (onlara) ki kâfir oldular onlardan , azâbın acıklısı”.

Bu âyete göre Allâh üçün üçüncüsüdür diyen, baba oğul rûhul kudüs olan üçün biri Allâh’dır diyen hıristiyanlar kâfirdirler, Allâh’a ortak edenlerdir , cehenneme gireceklerdir, cennete giremeyeceklerdir. Öyleyse bu ayetin bildirdiğini inkar eden ; âyeti inkar eden ve hıristiyanlar cennete girecek diyen tevbe etmezse âyeti inkâr ettiği ; kâfir olduğu için o kâfirlerle berâber cehenneme girecektir.


(5 mâide 74). “öyleyse (hatâdan) dönmüyorlarmı Allâh’a ve onun (günahları) örtmesini istemiyorlarmı ve Allâh (günahları) çok örten (gereğince) çok merhamet eden”.


(98 beyyine 6). “elbette (onlar) kikâfir oldular ehli kitaptan (kitabın alışkınlarından) ve ortak edenler (müşrikler)ateşinde cehennemin kalıcılar onda , işte (onlar) onlar kötüsü var edilmişlerin”.

(98 beyyine 7). “elbette (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) ve işlediler düzgün (iş)ler (sâlih ameller) işte (onlar) onlar iyisi var edilmişlerin”.

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


3- Hıristiyanlar Allâh’a ortak edenlerdir (müşriklerdir) , ortak etmek (şirk) hiç kimseden affedilmeyen en büyük günahtır. En büyük küfürdür.
(5 mâide 72). "elbet muhakkak kafir oldu (onlar) ki dediler elbette Allâh, O , Mesîh(dir) oğlu Meryemin ve dedi Mesîh ey İsrâîl (Ya’kûb) oğulları kulluk edin Allâh’a Düzenleyenim (Rabbim) ve Düzenleyeniniz (Rabbiniz) , elbette o, kim ortak eder Allaha böylece muhakkak yasakladı (haram etti) Allah ona cenneti ve sığınağı (onun) ateş ve ne (var) zâlimlere yardımcılardan".

(5 mâide 73). “elbet muhakkak kâfir oldu (onlar) ki dediler -elbette Allâh üçüncüsü üçün ve ne (var) tanrıdan ancak tanrının bir olanı ve vazgeçmezler (ise) neden (ki) diyorlar , elbet değecek (onlara) ki kâfir oldular onlardan , azâbın acıklısı”.

(5 mâide 74). “öyleyse (hatâdan) dönmüyorlarmı Allâh’a ve onun (günahları) örtmesini istemiyorlarmı ve Allâh (günahları) Çok Örten (gereğince) Çok Merhamet Eden”.

(50 kâf 24). “(ikiniz) kavuşturun cehenneme her çok küfreden (çok kafirlik eden) inatçıyı” .
(50 kâf 25). “çok engelleyen iyiyi (hayrı) hazırlanmış şüpheci”.
(50 kâf 26). “(o) ki yaptı Allâh ile beraber diğer bir tanrı , böylece (ikiniz) kavuşturun onu azâbın şiddetlisine”.
Ve (40 mü’min 12 , 13 , 83 , 84 , 85).

(98 beyyine 6). “elbette (onlar) kikâfir oldular ehli kitaptan (kitabın alışkınlarından) ve ortak edenler (müşrikler)ateşinde cehennemin kalıcılar onda , işte (onlar) onlar kötüsü var edilmişlerin”.
(98 beyyine 7). “elbette (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) ve işlediler düzgün (iş)ler (sâlih ameller) işte (onlar) onlar iyisi var edilmişlerin”.

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


4- Hıristiyanlar Îsâ Allâh’dır dedikleri için kâfirdirler , cehennemliktirler.
(5 mâide 72). "elbet muhakkak kafir oldu (onlar) ki dediler elbette Allâh , O , Mesîh(dir) oğlu Meryemin ve dedi Mesîh ey İsrâîl (Ya’kûb) oğulları kulluk edin Allâh’a Düzenleyenim (Rabbim) ve Düzenleyeniniz (Rabbiniz) , elbette o, kim ortak eder Allaha böylece muhakkak yasakladı (haram etti) Allah ona cenneti ve sığınağı (onun) ateş ve ne (var) zâlimlere yardımcılardan".

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.

5- Hıristiyanlar Allâh’ın oğlu var dedikleri için , Îsâ Allâh’ın oğludur dedikleri için kâfirdirler , cehennemliktirler.

(10 yûnûs 68). “dediler edindi Allâh bir çocuk , Her Şeyin Kendisinde Yüzdüğü Yüce O , O Zengin (İhtiyâcı Olmayan) Onun ne (var) göklerde ve ne (var) yer(yüzün)de , indinizde egemen bir güçten buna dâir (bir şeymi var)dır , dermisiniz hakkında Allâh’ın neyi (ki) bilmezsiniz”.

(10 yûnûs 69). “de elbette (onlar) ki atıyorlar hakkında Allâh’ın yalanı kurtulmazlar”.

(10 yûnûs 70). “bir yararlanma dünyâda sonra bize doğru dönüp gidecekleri yer , sonra tattırırız onlara azâbın şiddetlisini, ne ile (ki) oldular küfrederler”.

(9 tevbe 30). “ve dedi yahûdîler uzeyr oğlu Allâh’ın ve dedi hıristiyanlar Mesîh oğlu Allâh’ın , bu sözleri ağızlarında , benziyorlar sözüne (onların) kikâfir oldular önceden , vuruştu onlarla (kahretsin onları) Allâh , nasıl oluyorda kötü söze saptırılıyorlar”.

Ve (18 kehf 4) (37 sâffât 151 , 152) (39 zümer 3 , 4).

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


6- Hıristiyanlar Allâh’dan başka bir tanrının varlığını iddiâ ettikleri için kâfirdirler , cehennemliktirler.

(50 kâf 24). “(ikiniz) kavuşturun cehenneme her çok küfreden (çok kafirlik eden)inatçıyı”.
(50 kâf 25). “çok engelleyen iyiyi (hayrı) hazırlanmış şüpheci”.
(50 kâf 26). “(o) ki yaptı Allâh ile beraber diğer bir tanrı , böylece (ikiniz) kavuşturun onu azâbın şiddetlisine”.
Ve (40 mü’min 12 , 13 , 83 , 84 , 85).

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


7- Hıristiyanlar ve tüm kâfirler kuranı inkar ettikleri için kâfirdirler , cehennemliktirler.

(2 bakara 23 “ve oldunuzsa ( doğruluğundan ) bir şüphede ne’den (ki) inici ettik kulumuza (Kur’ân’dan), öyleyse gelin bir sûreyle onun örneğinden ve çağırın tanıklarınızı Allâh’dan başkasından, oldunuzsa sözünde doğru olanlar”.

(2 bakara 24). “böylece yapmadınız ve yapmayacaksanız , böylece sakının ateşten ki yakıtı onun insanlar ve taş hazırlandı kâfirler için”.

(2 bakara 25). “ve sevindir (onları) ki güvendiler (îmân ettiler) ve işlediler düzgün (iş)ler, elbette onlara cennetler, akıp gider altından onun nehirler, ne zaman rızıklandılar ondan , meyveden rızıkça , dediler bu (o) ki rızıklandık önceden ve getirildiler ona benzeşen olarak ve onlara onda temizlenmiş eşler ve onlar onda kalıcılar”.

(46 ahkâf 7 , 8 , 9 , 10 , 11) kâfir , zâlim . (16 nahl 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27) kâfir , müşrik . (8 enfal 31 , 32) . (36 yâsîn 15) . (6 en’âm 91) yahûdiler. (67 mülk 6 , 7 , 8 , 9 , 10) kâfirler , cehennemlikler .

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


8- Hıristiyanlar ve tüm kâfirler âyetleri inkar ettikleri için kâfirdirler , cehennemliktirler.

(4 nisâ -56). “elbette (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) âyetlerimize sonra yaslayacağız onları bir ateşe , her ne zaman pişti derileri (onların) değiştirdik onları derilere onun (pişenin) dışında , tadarlar diye azâbı , elbette Allâh oldu ihtiyaçtan uzak bir makamda olan (azîz) gereğince çok egemen (hakîm)”.
(46 ahkâf 7 , 8 , 9 , 10 , 11) kâfir , zâlim . (16 nahl 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27) kâfir , müşrik . (8 enfal 31 , 32) . (36 yâsîn 15) . (6 en’âm 91) yahûdiler. (67 mülk 6 , 7 , 8 , 9 , 10) kâfirler , cehennemlikler .

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


9- Hıristiyanlar ve tüm kâfirler salat ve selam ona Muhammedin Allâh’ın elçisi , peygamberi olduğuna inanmadıkları için kâfirdirler , cehennemliktirler.

(48 fetih 13) “ve kim güvenmedi (îmân etmedi) Allâh’a ve elçisine (peygamberine) (onun) böylece elbette biz hazırladık kâfirler için bir hovlanmış ateş (seîr)”.

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.

10- Hıristiyanlar ve tüm kâfirler salat ve selam ona yüce Allâh’ın elçisi Muhammede ve Muhammedin emrine uymadıkları için kâfirdirler , cehennemliktirler.

(3 âli imrân 31). "de -oldunuzsa seviyorsunuz Allâh'i böylece uyun bana sevsin sizi Allâh ve örtsün sizin için günahlarinizi ve Allâh (günahlari) çok örten , gereğince merhamet eden".

(3 âli imrân 32). "de -emrine uyun Allâh ve elçinin (peygamberin) böylece yüz çevirirlerse böylece elbette Allâh sevmez kâfirleri"

(24 nûr 51). “başka değil oldu sözü güvenenlerin (mü’minlerin) çağırıldıklarında Allâh ve elçisine onun , hükmetsin diye aralarında , diyor olmaları -işittik ve emre uyduk ve işte (onlar) onlar kurtulanlar”.

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


11- Hıristiyanlar ve tüm kâfirler. (hâlidîn) cehennemde (ebediyen) kalıcı olanlardır.

(2 bakara 39). “ve (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve yalanladılar belirtilerimizi (âyetlerimizi) işte (onlar) arkadaşları ateşin, onlar onda kalıcılar”.

(2 bakara 81). “öyledir kim kazandı bir kötülük (seyyie) ve kuşattı onu (yaptığı) hatâ böylece işte (onlar) arkadaşları ateşin onlar onda kalıcılar”.
(2 bakara 82). “ve (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) ve işlediler düzgün olan(iş)leri , işte (onlar) arkadaşları cennetin , onlar onda kalıcılar”.
(2 bakara 159). “elbette (onlar) ki saklıyorlar neyi (ki) indirdik açıklamalar ve (gerçeğe) iletenden (hidâyetten) sonrasından neyin (ki) açığa çıkıcı ettik (açıkladık) onu insanlar için kitapta , işte (onlar) uzak eder (la’netler) onları Allâh ve uzak eder (la’netler) onları uzak edenler (la’netleyenler)”.
(2 bakara 160). “ancak (onlar) ki (hatâdan geri) döndüler ve düzelttiler ve açıkladılar böylece işte (onlar) (geri) dönerim onlara ve benim Çok (Geri) Dönen (Gereğince) Çok Merhamet Eden”.
(2 bakara 161). “elbette (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve öldüler ve onlar kâfirler , işte (onlar) onlara uzak edişi (la’neti) Allâh’ın ve Meleklerin ve İnsanların en toplu olarak”.
(2 bakara 162). kalıcılar onda (la’nette) hafifleştirilmez onlardan azap ve değil onlar göz açtırılanlar”.

(2 bakara 217). “soruyorlar sana ayın haram olanından , vuruşmaktan onda , de vuruşmak onda büyük(tür) ve geri çevirmek(tir) yolundan Allâh’ın , ve küfür (kâfir olmak) ona , ve mescidin haram (yasak) olanı ve çıkarmak alışkınlarını (ahâlisini) ondan daha büyük(tür) indinde Allâh’ın ve tehlikeli imtihan (fitne) daha büyük(tür) öldürmekten ve geri gitmezler vuruşurlar sizinle tâki geri çevirirler sizi dininizden (yaşam biçiminizden) , eğer güç yetirirseler ve kim geri döner sizden dininden (yaşam biçiminden) böylece ölür ve o kâfir(dir) böylece işte (onlar) boşa gitti işleri dünyâ ve âhirette ve işte (onlar) arkadaşları ateşin , onlar onda kalıcılar”.

( 2 bakara , 256 ). “yok iğrendirme dinde muhakkak tamâmen ayrıldı olgunlaşma âdileşmeden böylece kim kudurgana (tâğûta) küfreder (inkâr eder) ve güvenir (îmân eder) Allâh’a böylece muhakkak sımsıkı tutundu en güvenilir kulpa yok bükülme ona ve Allâh (Çok İyi) İşiten (Çok İyi) Bilen”.
(2 bakara 257). “Allâh dost (onlara) ki güvendiler (îmân ettiler) çıkarır onları karanlıklardan ışığa ve (onlar) ki kâfir oldular dostları onların kudurgan (tâğût) , çıkarırlar onları ışıktan karanlıklara işte (şunlar) arkadaşları ateşin onlar onda kalanlar”.

(3 âli imran 85). " ve kim azıp geçerse dışına İslamın herhangi bir dine böylece kabul edilmez ondan ve o ahirette hüsrana düşenlerden".
(3 âli imrân 86). “nasıl (gerçeğe) iletir Allâh bir kavmi küfrettiler (kâfir oldular) sonrasında güvenlerinin (îmân etmelerinin) , ve tanık oldular elbette Elçi (Peygamber) gerçek ve geldi onlara Açıklamalar ve Allâh , değil (gerçeğe) iletir Toplumunu Zâlimlerin”.
(3 âli imrân 87). “işte (onlar) karşılıkları elbette onlara uzak etmesi (la’neti) Allâh’ın ve Meleklerin ve İnsanların toptan”.
(3 âli imrân 88). kalıcılar onda , değil hafifletilir onlardan azap ve değil onlar göz açtırılırlar”.
(4 âli imrân 89). “ancak (onlar) ki (hatâdan) döndüler sonrasında bunun ve düzelttiler böylece elbette Allâh (Günahları) Çok Örten (Gereğince) Çok Merhamet Eden”.

(3 âli imrân 116). “elbette (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ihtiyaçtan uzak etmeyecek onlardan , onların malları ve (ihtiyaçtan uzak eder) değil çocukları , Allâhdan (olan) herhangi bir şeye ,ve işte (onlar) arkadaşları ateşin , onlar onda kalıcılar”.

(4 nisâ 14). “ve kim isyan eder Allâh’a ve elçisine ve (haksızca) aşar sınırını (onun) , sokar onu ateşe , kalıcı olarak ona ve ona azâbın aşağılayanı”.

(4 nisâ 93). “ve kim öldürür bir güveneni (bir îmân edeni , mü’mini) kasden böylece karşılığı (onun) cehennem , kalıcı olarak onda ve kızdı Allâh ona ve uzak etti onu (la’net etti ona) ve hazırladı ona azâbın azametlisini”.

(4 nisâ 168). “elbette (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve zulmettiler , olmadı Allâh (günahları) örtsün onlar için ve değil iletsin onları bir yola”.

(4 nisâ 169). “ancak yoluna cehennemin , kalıcılar onda sonuna kadar (ebedîyen) ve oldu bu Allâh’a kolay”.

(5 mâide 78). “uzak edildi (la’netlendi) (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) oğullarından İsrâîlin (Yâkupun) , üzerinde dilinin Dâvûd’un ve Îsâ’nın oğlu Meryemin , işte şu , ne ile (ki) isyân ettiler ve oldular sınırı aşarlar”.
(5 mâide 79). “oldular değil men edişirler kötülüğü bilinenden (ki) ettiler onu , elbet ne kötü oldu ne (ki) oldular ediyorlar”.
(5 mâide 80). “görürsün bir çoğunu onlardan dostluk ederler (onlara) ki küfrettiler (kâfir oldular) , elbet ne kötü oldu ne (ki) sundu onlara nefisleri onların öfkelenmesini Allâh’ın onlara ve azabda onlar kalıcılar”.

(6 en’âm 128). “ve günü haşreder onları toptan , ey topluluğu cin (türünün) muhakkak çoğalmaya çalıştınız insan (türün)den ve dedi dostları insan (türün)den , Düzenleyenimiz (Rabbimiz) yararlanmaya çalıştı bir kısmımız bir kısımla ve tamamına ulaştık belirlenmiş süremizin (o) ki belirli bir süre kıldın bize , dedi ateş konaklama yeriniz , kalıcılar (olarak) onda , ancak (istisnâ) neyi diledi Allâh , elbette Düzenleyenin (Rabbin) Çok İyi Hükmeden Çok İyi Bilen”.

(7 a’râf 36). “ve (onlar) ki yalanladılar belirtilerimizi (âyetlerimizi) ve (büyüklendiler) büyük olmaya çalıştılar ondan , işte (onlar) arkadaşları ateşin , onlar onda kalıcılar”.

(9 tevbe 17). “olmadı ortak edenler (müşrikler) için imar ediyorlar olmaları mescidlerini Allâh’ın , tanıklar (oldukları halde) üzerine nefislerinin küfre (kâfirliğe) , işte (onlar) boşa gitti işleri (onların) ve ateşte onlar kalıcılar”.

(9 tevbe 63). “olmadılarmı biliyorlar , elbette o , kim dilleşir Allâh ve elçisiyle böylece elbette ona ateşi cehennemin kalıcı olarak onda , işte şu utancın azametlisi”.

(10 yûnus 27). “ve (onlar) ki kazandılar kötülükleri , karşılığı bir kötülüğün onun örneğiyle(dir) ve üzerine çöker onların düşkünlük ne (var) onlara Allâh’dan , tutunulandan , sanki elbette ne kaplandı yüzlerine , bir parça geceden , karartan , işte (onlar) arkadaşları ateşin onlar onda kalıcılar”.
(11 hûd 107). “böylece gel gelelim (onlara) ki mutsuz (bed baht) oldular böylece ateşte(dirler) , onlara onda iç çekme ve soluma (var)”.
(11 hûd 108).kalıcılar onda , ne (kadar) sürdü gökler ve yer(yüzü) , ancak (istisnâ) ne (kadar) diledi Düzenleyenin (Rabbin) , elbette Düzenleyenin (Rabbin) çok eyleyici neyi (ki) diliyor”.
(13 ra’d 5). “ve şaşacaksan böylece şaşılan (bir şey)dir sözleri (onların) ; olduğumuzdamı toprak , elbette bizmiyiz , elbet bir yaratmanın yenisinde , işte (onlar) (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) düzenleyenlerine (rablerine) ve işte (onlar) prangalar boyunlarında ve işte (onlar) arkadaşları ateşin , onlar onda kalıcılar”.
(16 nahl 29). “böylece girin kapılarına cehennemin kalıcılar onda böylece ne kötü oldu konağı büyüklenenlerin”.

(20 tâhâ 99). “şunun gibi ardını getiriyoruz sana haberlerinden neyin (ki) muhakkak gelip geçti ve muhakkak getirdik sana yakınımızdan (ledünnümüzden) bir anı (zikr ; kur’ân)”.
(20 tâhâ 100).kim arkasına döndü ondan (zikirden ; kur’ân’dan) böylece elbette o yüklenir günü dinelmenin (kıyâmet günü) bir yükümlülük”.
(20 tâhâ 101).kalıcılar onda ve kötü oldu onlara günü dinelmenin (kıyâmet günü) yükce”.
(21 enbiyâ 98). “elbette siz ve neye kulluk ediyorsunuz dışında Allâh’ın atkısı cehennemin siz ona salınanlar(sınız)”.
(21 enbiyâ 99). “eğer oldu ise bunlar (bir takım) tanrılar ne salındılar ona ve hepsi onda kalıcılar”.

(23 mü’minûn 103). “ve kim hafif oldu terâzileri onun böylece işte (onlar) (onlar) ki hasar verdiler kendilerine (nefislerine) cehennemde kalıcılar”.

(32 secde 14). “böylece tadın ne ile unuttunuz kavuşmayı bu gününüze , elbette biz unuttuk sizi ve tadın azâbını kalmanın ne ile (ki) oldunuz yaparsınız”.

(33 ahzâb 64). “elbette Allâh (la’netledi) uzak etti kâfirleri ve hazırladı onlara bir hovlanmış ateş (seîr)”.
(33 ahzâb 65)kalıcılar onda sonuna kadar (ebediyen) , değil bulurlar bir dost ve değil (bulurlar) bir çok yardım eden”.

(39 zümer 72). “denildi girin kapılarına cehennemin , kalıcılar onda , böylece ne kötü oldu konağı büyüklenenlerin”.

(40 mü’min 76). “girin kapılarına cehennemin , kalıcılar onda , böylece ne kötü oldu konağı büyüklenenlerin”.

(41 fussılet 28). “şu , karşılığı düşmanlarının Allâh’ın , ateş , onlara onda arsası kalmanın , karşılık olarak ne ile (ki) oldular belirtilerimizi (âyetlerimizi) inkâr ediyorlar”.

(43 zuhruf 74). “elbette suçlular (mücrimler) azâbında cehennemin kalıcılar”.

(58 mücâdele 14). “görmedinmi (onları) ki dost oldular bir topluma (ki) kızdı Allâh onlara , ne onlar sizden ve yok onlardan ve söz veriyorlar yalan üzere ve onlar bilirler”.
(58 mücâdele 15). “hazırladı Allâh onlara azâbın şiddetlisini , elbette onlar ne kötü oldu ne oldular yapıyorlar”.
(58 mücâdele 16). “edindiler yeminlerini bir kalkan böylece döndürürler yolundan Allâh’ın böylece onlara azâbın alçaltanı”.
(58 mücâdele 17). “ihtiyaçtan uzak etmez onlardan malları ve yok (ihtiyaçtan uzak etmez) çocukları Allâh’dan (olan) (her hangi bir) şeyden , işte (onlar) arkadaşları ateşin onlar onda kalıcılar”.

(59 haşr 16). “örneği gibi şeytanın dediğinde insana –küfret (kâfir ol) , böylece ne zaman küfretti (kâfir oldu) , dedi -ben berideyim senden , elbette ben korkarım Allah’dan Düzenleyeni Evrenlerin”.
(59 haşr 17). “böylece oldu sonu o ikisinin , elbette o ikisi ateşte , (iki) kalıcılar onda ve şu karşılığı zâlimlerin”.

(64 teğâbun 10). “ve (onlar) ki küfrettiler (kâfir oldular) ve yalanladılar belirtilerimizi (âyetlerimizi) , işte (onlar) arkadaşları ateşin, kalıcılar onda ve ne kötü oldu dönüşümlük”.

(72 cin 23). “ancak bir tamamını ulaştırma Allâh’dan ve onun elçiliği ve kim isyan eder Allâh’a ve elçisine böylece elbette ona ateşi cehennemin kalıcılar onda sonuna kadar (ebediyen)”.

(98 beyyine 6). “elbette (onlar) ki kâfir oldular ehli kitaptan (kitabın alışkınlarından) ve ortak edenler (müşrikler) ateşinde cehennemin , kalıcılar onda , işte (onlar) onlar kötüsü var edilmişlerin”.

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


12- hıristiyanlar ve tüm müşriklere cennet yasaklandı (haram edildi). Cennete giremezler.
(5 mâide 72). "elbet muhakkak kafir oldu (onlar) ki dediler elbette Allâh , O , Mesîh oğlu Meryemin ve dedi Mesîh ey İsrâîl (Ya’kûb) oğulları kulluk edin Allâh’a Düzenleyenim (Rabbim) ve Düzenleyeniniz (Rabbiniz) , elbette o, kim ortak eder (şirk koşar , müşrik olur) Allâh’a böylece muhakkak yasakladı (haram etti) Allâh ona cenneti ve sığınağı (onun) ateş ve ne (var) zâlimlere yardımcılardan".


(5 mâide 51). “ey (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) , edinmeyin yahûdîler ve hıristiyanları dostlar , bir kısmı onların dostlar bir kısma ve kim dost olur onlara sizden böylece elbette o onlardan , elbette Allâh (gerçeğe) iletmez toplumunu zâlimlerin”.

Hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler , cennete giremezler. Hıristiyanlar cennete girecek diyen kâfirdir , o da cehennemliktir.


SONUÇ

Bu âyetlere göre, Kur’ân’a göre, İslâma göre, Allâh indinde hıristiyanlar ve tüm kâfirler cehennemliktirler, cehennemde kalacaklar, cennete giremeyecekler, kim bu âyetleri, Kur’ân’ı, İslâmı, yüce Allâh’ı inkâr ederek hıristiyanların ve kâfirlerin cennete gireceğini iddia ederse, inkar ederse, kâfir olur o da onlarla birlikte cehenneme girecektir. Hıristiyanların da cennete gireceğini iddia eden Süleyman ateş ve benzerlerinin müslüman oldukları iddiaları da hıristiyanların cennete gireceği iddiası kadar yalandır münâfıktırlar.TEVBE EDELER.

(5 mâide 74). “öyleyse (hatâdan) dönmüyorlarmı Allâh’a ve onun (günahları) örtmesini istemiyorlarmı ve Allâh (Günahları) Çok Örten (Gereğince) Çok Merhamet Eden” .

Hatâ ile bu küfre , münâfıklığa ortak olmuş olanlar fırsat varken tevbe edip hatalarından yüce Allâh’adönsünler.

(33 ahzâb 4). "…ve Allâh der Gerçeği ve o iletir Yola".
(17 isrâ 36). “ve ardına takılma neyin (ki) (var) değil senin için onunla (ilgili) bilgi, elbette işitme ve görme ve gönül, hepsi işte (onlar)ın oldu ondan mes’ûl”.

(2 bakara, 286).“ görev yüklemez Allâh kimseye istisnası kapasitesi (kadarı)…”.
22 hac, 77). “ey (onlar) ki güvendiler (îmân ettiler) rüku edin ve secde edin ve kulluk edin Düzenleyeninize (Rabbinize) ve edin seçkin (iş) (hayır) olurki siz kurtulursunuz”.
(22 hac , 78). “uğraşın Allâh’da gerçek uğraşıyla (onun) , o seçti sizi ve yapmadı size Dinde (Yaşam Düzeninde) güçlükten , milleti babanız ibrâhîmin , O şanlandırdı (adlandırdı) sizi Teslim Olanlar (Müslümanlar) olarak önceden ve bunda olur diye Elçi tanık size ve olursunuz tanıklar İnsanlara, öyleyse ayakta tutun (kılın) Namazı ve getirin Zekatı , sım sıkı tutunun Allâh’a O dostunuz (mevlânız), öyleyse ne güzel Dost (Mevlâ) ve ne güzel Yardımcı”.
(20 taha, 47). “…ve Sağ Olsun kim uydu (Gerçeğe) İletene”.
(1 fatiha, 1). “Övgü Allaha Düzenleyeni Evrenlerin”.

Yazının telif hakkı yazar adı ve web sayfasının yayınlanmasından ibarettir.
alıntı : yazar, Ali kenan Aydın
sayfa:
Korax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
ayetler, cehennemlik, dair, hiristiyanlarin, olduguna

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
13 Sayısının Neden Uğursuz Olduğuna İnanıır? Yaso Genel Kültür 0 12-20-2008 10:11
Aşık olduğuna pişman olan var mı? _ѕєηєм_ Aşk'a Dair Her Şey 0 11-18-2008 09:51
aşka dair sevgiye dair ne varsa.. 2 _ѕєηєм_ slaytlar 0 11-04-2008 13:17
aşka dair sevgiye dair ne varsa.. _ѕєηєм_ slaytlar 0 11-04-2008 13:13
54 yaşında olduğuna kim inanır Yaso Magazin & Dedikodu 1 07-14-2008 14:57


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:55 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628