Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Oyun Alemi > Online Oyunlar > Metin2 > Metin2 Genel konular > Metin2 Oyun klavuzu

Metin2 Oyun klavuzu Oyun hakkında yardım alabileceğiniz bölüm

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Metin2 - Bilgilendirme Rehberi

Metin2 Oyun klavuzu


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-20-2009, 21:07   #1
•ÊMÊKTÃR•
 
DAVUTBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Nerden: Giresun
Mesajlar: 469
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1301
DAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond repute
DAVUTBEY - MSN üzeri Mesaj gönder
Thumbs up Metin2 - Bilgilendirme Rehberi

Online MMORPG Metin2'ye Hoşgeldiniz! Kaydınızın ardından çok yönlü krallıklar ve bu online rol yapma oyunu özelliklerini hakkinda bilgileri öğreneceksiniz. Detaylı oyun rehberiniz size MMORPG'de yolunuzu nasıl bulacağınızı, tuş kombinasyonlarını ve nasil keyifle oyunu oynayabileceğinizi açıklayacaktır.
Bilgilendirme Rehberi - Karakter Yaratma

1 1

Şu anda birden fazla kanalda(CH) çalışan birçok oyun dünyası mevcut. Oynanan her dünyada, yalnızca bu dünyada kontrol edebileceginiz ve oynayabileceginiz 3 adet karakter yaratabilirsiniz. Ancak, aynı anda sadece bir karakter ile oynayabilirsiniz.
Oynanan dünyaların aksine, aynı dünya içerisindeki kanallar arasında karakteriniz ile geçiş yapabilirsiniz. Böylece degisik oyuncularla etkileşime girebilir, birlikte savaşabilir yada düşman olarak maceralara atılabilirsiniz.
Diger kanallardaki oyuncularla iletişim kurabilirsiniz (chat) ve belirlediginiz kanalda birlikte oynamak için toplantılar düzenleyebilirsiniz.
Dünyalar arası iletişim ve geçiş mümkün degildir.
Oyun dünyanızı (sunucu) ve kanalınızı seçtikten sonra 'Tamam' tuşuna basıp ID-Şifre bölümlerini doldurup 'Bağlan' tuşuna basınız.
Karakter Yaratma
1 2
2 / 4
Yeni bir karakter yaratmadan önce ilk olarak başlamak için üç ülkeden birini seçmelisniz.Bunu yapmak için 'Oluştur' tuşuna basın.
Karakter Yaratma
1 3
3 / 4
Bir imparatorluk seçin ve sonra 'Oluştur'tuşuna basın. Şimdi karakter seçme işlemine geldiniz:
Bilgilendirme Rehberi - Karakter Yaratma

1 4
4 / 4
Farklı özelliklere sahip olan 4 adet karakterden birini seçebilirsiniz. Bu özellikler genel olarak karakterinizin dövüşürken izledigi hareketleri etkiler.
Kırmızı ile işaretlenmiş alanlardan karakterinizi seçebilirsiniz. Begendiginiz karakter önünüzde iken sol taraftaki kutudan görünüşünün seçebilirsiniz (yeşil ile işaretli). Görünüş 1 yada Görünüş 2 'den birini seçebilirsiniz. şimdi karakterinize bir isim vermelisiniz. Tüm işlemler tamam olunca 'Oluştur' butonuna basarak 'karakterinizi uyandırın'. 'Başla' düğmesine basarak oyuna girebilirsiniz.
Bilgilendirme Rehberi - Tanıtım

2 2
2 / 18
Oyunun ana öğeleri takip eden şemada izah edilmektedir. Oyun içinde 'H' tuşuna basarak yardım bölümüne erişebilirsiniz. Diger bilgilerden ayrı olarak, en önemli kısayol tuşları da burda listenmiştir. Ayrıca bu en iyi şekilde karakterinizi nasıl hareket ettireceğinizi de açıklamaktadır. Diğer taraftan farenizin sol tuşuyla herhangi bir alana tıklayıp ya da W, S, A ve D tuşarıyla karakterinizi hareket ettirebilirsiniz.
Tanıtım
2 3
3 / 18
'I' tuşuna tıklayarak envanter ve donanım penceresini açabilirsiniz. Envanterdeki kılıca tıklayıp ust kesimdeki karakter siluetindeki el kısmına sürükleyebilir ve donanımı aktif hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu işlemi eşyaya çift tıklayarakta karakter donanımı haline getirebilirsiniz. Bu envanterdeki eşyaları nasıl kullanabileceğinizi göstermektedir.
Tanıtım
2 4
4 / 18
Şimdi etrafa biraz bakın ve hareket edin (Zoom=fare tekerlegi). Sağ fare tuşuna basılı tutarak panaromik görüş elde edebilir ve görüş açınızı fare hareketleri ile degistirebilirsiniz şimdi bir kaç adım yürüyün. Şimdi diger oyuncuları, canavarları ve bilgisayar kontrollü karakterleride görebiliyorsunuz. 'Alt' tuşuna basın, şu anda düşmanlarınızı, üzerlerindeki kırmızı isimler ile görüyorsunuz. Meraklanmayın bu bölgedeki düşmanlar kendiliginden saldırmazlar.
Tanıtım
2 5
5 / 18
Ekrandaki kağıda basarak ilk görevinizi alın: 'Metin2'ye Hoşgeldiniz' (kırmızı olarak işaretlenmiş). Sag üst köşede, mini haritada yanıp sönen bir nokta görebilirsiniz. Bu noktaya dogru yürümelisiniz. Karakteriniz her zaman mini haritanın merkezinde yer alır ve yürüdügünüz yön
Tanıtım
2 6
6 / 18
Şimdi şehir bekçisine dogru ilerlemelisiniz. Size yeni bir görev verecek. Görev verici üzerindeki ok sayesinde çok uzaklardan da görülebilir! Basitçe üzerine tıklayarak bekçi ile konuşun.
Yazıları okuyun ve 'Devam' tusuna basın. Şimdi ödülü almak için ne yapmanız gerektigini ya da bir sonraki görevlerinizi biliyor olmalısınız.Tanıtım
2 7
7 / 18
Bundan hemen sonra daha büyük ne yapmanız gerektigine dair daha fazla detay gorebileceginiz daha büyük bir harita açılır. Bu haritayı 'M' tuşu ile gösterip gizleyebilirsiniz. Bu durumda köy meydanındaki bekçiye gitmelisiniz (köyün ortasında) ve onun için bir görev yapmalısınız.
Tanıtım
2 8
8 / 18
Meydandaki Köy Gardiyanına dogru yürüyün ve üstüne tıklayın. Göreviniz: Onun için iksir satın almak!
Tanıtım
2 9
9 / 18
Onları nereden alacagınızı göstermesi için Mini-Haritayı kullanın. Ayrıca bir görev listenizde var, bu listeden görevler hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Bilgisayar tarafından kontrol edilen karaktere dogru yürüyün (NPC=Non-Player-Character) ve iksirleri alın.
Tanıtım
2 10
10 / 18
Yanıp sönen ok simgesine tıklayıp diyaloğa gir. Köy meydanının ortasındaki gardiyana geri git ve iksiri ver.
Tanıtım
2 11
11 / 18
İlk savaşınızda gücünüzü ve becerilerinizi gözler önüne sermek için fazla beklemeyeceksiniz. Çünkü başarılı bir şekilde iksiri teslim ettiniz ve ödül olarak kendi iksirinizi aldınız. Şidi savaşa başlamak için yeterli donanıma sahipsiniz.
Tanıtım
2 12
12 / 18
Şimdi köyün kapısına gidin, bazı köpek ve kurtları farkedeceksiniz. Başlangıç için vahşi köpekleri seçmek daha iyidir. Düşmanların 3'lü gruplar halinde dolaşıyor olacak ve ayni anda saldırdıklarından bu üçüylede başetmen gerekecek.

Savaşa başlamak için vahşi köpege tıklayın. Leveli 1 (en üstte) olan bir vahşi köpege karşı savaştıgınızı göreceksiniz. Bunlar en kolay rakipler. Sizin de seviye 1 oldugun için 6. seviyedeki canavarlara saldırmamalısınız... Karakteriniz vahşi köpege dogru yürüyüp ona vurmaya başlayacak. Öldürene kadar sürekli köpeklerin üzerine tıklayın.

Yaşam gücünüzü sağalt köşedeki barlarda görebilirsiniz. Eğer hiç kırmızı kalmadıysa öldünüz demektir. 10 saniye içinde tekrar dirilebileceginiz için bu okadar da kötü birşey degil. Bir dövüşte olmadıgınız sürece kendinizi yenilersiniz. Her zaman (kavgadayken de) sağlık iksirlerinizden birini içebilmek için '1 tuşuna' basabilir durumda olun, tabiiki envanterinizde biraz oldugunu varsayıyoruz.
Tanıtım
2 13
13 / 18
Ne kadar çok düşman öldürürseniz o kadar çok tecrübe elde edersiniz. Bu tecrübe ekranın sağındaki yaşam göstergelerinizin yanındaki dört küre ile ifade edilir. Bu kürelerin dördüde dolarsa 1 seviye yükselirsiniz. Dolan her küre ile de bir puan kazanırsınız.
Tanıtım
2 14
14 / 18
Bu puanlar ile özel yetenekleri artırabilirsiniz. Artı Sembolüne ya da 'C' tuşunabasabilirsiniz. Ekranda bir karakter puanına sahip oldugunuzu görebilirsiniz. Onu küçük artı işaretine basarak dört özellikten birine atayabilirsiniz. Bunu yaparak; daha sert (=daha fazla yaşam puanı), daha güçlü(=daha fazla hasar) yada daha hızlı(=daha iyi savuşturma) kazanabilirsiniz
Tanıtım
2 15
15 / 18
Genellikle öldürülen düşmanlar size birşeyler düşürür. Bu para (oyunda Yang) veya eşyalar olabilir. Onları almak için üzerlerine tıklamanız ya da yakınındayken 'z' tuşuna basmanız yeterli.
Tanıtım
2 16
16 / 18
Envanterinizde 'I' ekranın en sağ altındaki yanglarda dahil- nelere sahip olduğunuzu görebilirsiniz ve bunları sizin karakterinize uydugu sürece kullanabilirsiniz. Düşmanlarınızı yokettikçe ilave eşyalarda kazanabilirsiniz. Fakat her eşyayı kullanamazsınız. Bunları kullanabilmeniz için karakter sınıfınıza ve seviyenize uyması gerekir.

Şimdi savaşın! Dört kürede 'tecrübe' ile dolana kadar savaşmaya devam edin. Bu sayede seviyeniz yükselir ve yeni görevler alırsınız:
Tanıtım
2 17
17 / 18
Tekrar ('M') tuşuna basarak nereye gideceginizi görmek için haritayı açabilirsiniz. Aynı zamanda tüm tamamlanmamış görevlerinizi görmek için ('N') tuşu kullanabilirsiniz.
Tanıtım
2 18
18 / 18
Bu kısa tanıtım rehberinin sonuna geldik. Şimdi maceralara tek başınıza atılabilir durumda olmalısınız. Daha keşfedilecek çok şey var, şuan için sadece yüzeysel şeyleri gördük.Oyunla ilgili daha fazla faydalı bilgiyi ve geniş kılavuzları oyunun resmi forumunda bulabilirsiniz ve sorularınızı sorup diger oyuncularla etkileşime girebilirsiniz http://board.metin2.org.
__________________
BANA ULAŞMAK İÇİN: davutbey@hotmail.com.tr

Yardım Istegı Icın Konu Acmadan Önce Arama Yapın!
Eğer konularım işine yarıyorsa +rep ve teşekkürü eksik etme!
Pvp Kurmayla Ilgılı Sorunlarınızı Öm İle Bıldırebılırsınız..|l|lllll|lll||ll||lll
²³¹³¹²³¹²³¹³²
DAVUTBEY isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Sponsored Links
Cevapla

Bookmarks

Tags
bilgilendirme, metin2, rehberi

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Metin2 indir - Metin2 Yükle - metin2 Download bykaranteli Metin2 Oyun klavuzu 0 11-26-2008 22:52
Metin2 online indir metin2 indir oyna endcastle13 Metin2 Genel konular 1 10-13-2008 21:38
pnomokok hastalıkları bilgilendirme pogramı Yaso Çocuk Sağlığı ve Bakımı 0 10-02-2008 10:07
Windowsunuzun Altında Bulunan Tehlikeli Yazılımlar Hakkında Bilgilendirme Yaso Güvenlik ve güvenlik açıkları 0 09-26-2008 21:05
Karne Notları Burada Veli Bilgilendirme Yaso Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM 0 06-05-2008 21:56


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:34 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628