Bilqi Forum  
Geri git   Bilqi Forum > > > > >

Metin2 Oyun klavuzu Oyun hakkında yardım alabileceğiniz bölüm

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Metin2 - Bilgilendirme Rehberi

Metin2 Oyun klavuzu


Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 03-20-2009, 21:07   #1
DAVUTBEY
•ÊMÊKTÃR•
 
DAVUTBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2009
Nerden: Giresun
Mesajlar: 469
Tecrübe Puanı: 1359
DAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond reputeDAVUTBEY has a reputation beyond repute
DAVUTBEY - MSN üzeri Mesaj gönder
Thumbs up Metin2 - Bilgilendirme Rehberi

Online MMORPG Metin2'ye Hoşgeldiniz! Kaydınızın ardından çok yönlü krallıklar ve bu online rol yapma oyunu özelliklerini hakkinda bilgileri öğreneceksiniz. Detaylı oyun rehberiniz size MMORPG'de yolunuzu nasıl bulacağınızı, tuş kombinasyonlarını ve nasil keyifle oyunu oynayabileceğinizi açıklayacaktır.
Bilgilendirme Rehberi - Karakter YaratmaŞu anda birden fazla kanalda(CH) çalışan birçok oyun dünyası mevcut. Oynanan her dünyada, yalnızca bu dünyada kontrol edebileceginiz ve oynayabileceginiz 3 adet karakter yaratabilirsiniz. Ancak, aynı anda sadece bir karakter ile oynayabilirsiniz.
Oynanan dünyaların aksine, aynı dünya içerisindeki kanallar arasında karakteriniz ile geçiş yapabilirsiniz. Böylece degisik oyuncularla etkileşime girebilir, birlikte savaşabilir yada düşman olarak maceralara atılabilirsiniz.
Diger kanallardaki oyuncularla iletişim kurabilirsiniz (chat) ve belirlediginiz kanalda birlikte oynamak için toplantılar düzenleyebilirsiniz.
Dünyalar arası iletişim ve geçiş mümkün degildir.
Oyun dünyanızı (sunucu) ve kanalınızı seçtikten sonra 'Tamam' tuşuna basıp ID-Şifre bölümlerini doldurup 'Bağlan' tuşuna basınız.
Karakter Yaratma

2 / 4
Yeni bir karakter yaratmadan önce ilk olarak başlamak için üç ülkeden birini seçmelisniz.Bunu yapmak için 'Oluştur' tuşuna basın.
Karakter Yaratma

3 / 4
Bir imparatorluk seçin ve sonra 'Oluştur'tuşuna basın. Şimdi karakter seçme işlemine geldiniz:
Bilgilendirme Rehberi - Karakter Yaratma


4 / 4
Farklı özelliklere sahip olan 4 adet karakterden birini seçebilirsiniz. Bu özellikler genel olarak karakterinizin dövüşürken izledigi hareketleri etkiler.
Kırmızı ile işaretlenmiş alanlardan karakterinizi seçebilirsiniz. Begendiginiz karakter önünüzde iken sol taraftaki kutudan görünüşünün seçebilirsiniz (yeşil ile işaretli). Görünüş 1 yada Görünüş 2 'den birini seçebilirsiniz. şimdi karakterinize bir isim vermelisiniz. Tüm işlemler tamam olunca 'Oluştur' butonuna basarak 'karakterinizi uyandırın'. 'Başla' düğmesine basarak oyuna girebilirsiniz.
Bilgilendirme Rehberi - Tanıtım


2 / 18
Oyunun ana öğeleri takip eden şemada izah edilmektedir. Oyun içinde 'H' tuşuna basarak yardım bölümüne erişebilirsiniz. Diger bilgilerden ayrı olarak, en önemli kısayol tuşları da burda listenmiştir. Ayrıca bu en iyi şekilde karakterinizi nasıl hareket ettireceğinizi de açıklamaktadır. Diğer taraftan farenizin sol tuşuyla herhangi bir alana tıklayıp ya da W, S, A ve D tuşarıyla karakterinizi hareket ettirebilirsiniz.
Tanıtım

3 / 18
'I' tuşuna tıklayarak envanter ve donanım penceresini açabilirsiniz. Envanterdeki kılıca tıklayıp ust kesimdeki karakter siluetindeki el kısmına sürükleyebilir ve donanımı aktif hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu işlemi eşyaya çift tıklayarakta karakter donanımı haline getirebilirsiniz. Bu envanterdeki eşyaları nasıl kullanabileceğinizi göstermektedir.
Tanıtım

4 / 18
Şimdi etrafa biraz bakın ve hareket edin (Zoom=fare tekerlegi). Sağ fare tuşuna basılı tutarak panaromik görüş elde edebilir ve görüş açınızı fare hareketleri ile degistirebilirsiniz şimdi bir kaç adım yürüyün. Şimdi diger oyuncuları, canavarları ve bilgisayar kontrollü karakterleride görebiliyorsunuz. 'Alt' tuşuna basın, şu anda düşmanlarınızı, üzerlerindeki kırmızı isimler ile görüyorsunuz. Meraklanmayın bu bölgedeki düşmanlar kendiliginden saldırmazlar.
Tanıtım

5 / 18
Ekrandaki kağıda basarak ilk görevinizi alın: 'Metin2'ye Hoşgeldiniz' (kırmızı olarak işaretlenmiş). Sag üst köşede, mini haritada yanıp sönen bir nokta görebilirsiniz. Bu noktaya dogru yürümelisiniz. Karakteriniz her zaman mini haritanın merkezinde yer alır ve yürüdügünüz yön
Tanıtım

6 / 18
Şimdi şehir bekçisine dogru ilerlemelisiniz. Size yeni bir görev verecek. Görev verici üzerindeki ok sayesinde çok uzaklardan da görülebilir! Basitçe üzerine tıklayarak bekçi ile konuşun.
Yazıları okuyun ve 'Devam' tusuna basın. Şimdi ödülü almak için ne yapmanız gerektigini ya da bir sonraki görevlerinizi biliyor olmalısınız.Tanıtım

7 / 18
Bundan hemen sonra daha büyük ne yapmanız gerektigine dair daha fazla detay gorebileceginiz daha büyük bir harita açılır. Bu haritayı 'M' tuşu ile gösterip gizleyebilirsiniz. Bu durumda köy meydanındaki bekçiye gitmelisiniz (köyün ortasında) ve onun için bir görev yapmalısınız.
Tanıtım

8 / 18
Meydandaki Köy Gardiyanına dogru yürüyün ve üstüne tıklayın. Göreviniz: Onun için iksir satın almak!
Tanıtım

9 / 18
Onları nereden alacagınızı göstermesi için Mini-Haritayı kullanın. Ayrıca bir görev listenizde var, bu listeden görevler hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Bilgisayar tarafından kontrol edilen karaktere dogru yürüyün (NPC=Non-Player-Character) ve iksirleri alın.
Tanıtım

10 / 18
Yanıp sönen ok simgesine tıklayıp diyaloğa gir. Köy meydanının ortasındaki gardiyana geri git ve iksiri ver.
Tanıtım

11 / 18
İlk savaşınızda gücünüzü ve becerilerinizi gözler önüne sermek için fazla beklemeyeceksiniz. Çünkü başarılı bir şekilde iksiri teslim ettiniz ve ödül olarak kendi iksirinizi aldınız. Şidi savaşa başlamak için yeterli donanıma sahipsiniz.
Tanıtım

12 / 18
Şimdi köyün kapısına gidin, bazı köpek ve kurtları farkedeceksiniz. Başlangıç için vahşi köpekleri seçmek daha iyidir. Düşmanların 3'lü gruplar halinde dolaşıyor olacak ve ayni anda saldırdıklarından bu üçüylede başetmen gerekecek.

Savaşa başlamak için vahşi köpege tıklayın. Leveli 1 (en üstte) olan bir vahşi köpege karşı savaştıgınızı göreceksiniz. Bunlar en kolay rakipler. Sizin de seviye 1 oldugun için 6. seviyedeki canavarlara saldırmamalısınız... Karakteriniz vahşi köpege dogru yürüyüp ona vurmaya başlayacak. Öldürene kadar sürekli köpeklerin üzerine tıklayın.

Yaşam gücünüzü sağalt köşedeki barlarda görebilirsiniz. Eğer hiç kırmızı kalmadıysa öldünüz demektir. 10 saniye içinde tekrar dirilebileceginiz için bu okadar da kötü birşey degil. Bir dövüşte olmadıgınız sürece kendinizi yenilersiniz. Her zaman (kavgadayken de) sağlık iksirlerinizden birini içebilmek için '1 tuşuna' basabilir durumda olun, tabiiki envanterinizde biraz oldugunu varsayıyoruz.
Tanıtım

13 / 18
Ne kadar çok düşman öldürürseniz o kadar çok tecrübe elde edersiniz. Bu tecrübe ekranın sağındaki yaşam göstergelerinizin yanındaki dört küre ile ifade edilir. Bu kürelerin dördüde dolarsa 1 seviye yükselirsiniz. Dolan her küre ile de bir puan kazanırsınız.
Tanıtım

14 / 18
Bu puanlar ile özel yetenekleri artırabilirsiniz. Artı Sembolüne ya da 'C' tuşunabasabilirsiniz. Ekranda bir karakter puanına sahip oldugunuzu görebilirsiniz. Onu küçük artı işaretine basarak dört özellikten birine atayabilirsiniz. Bunu yaparak; daha sert (=daha fazla yaşam puanı), daha güçlü(=daha fazla hasar) yada daha hızlı(=daha iyi savuşturma) kazanabilirsiniz
Tanıtım

15 / 18
Genellikle öldürülen düşmanlar size birşeyler düşürür. Bu para (oyunda Yang) veya eşyalar olabilir. Onları almak için üzerlerine tıklamanız ya da yakınındayken 'z' tuşuna basmanız yeterli.
Tanıtım

16 / 18
Envanterinizde 'I' ekranın en sağ altındaki yanglarda dahil- nelere sahip olduğunuzu görebilirsiniz ve bunları sizin karakterinize uydugu sürece kullanabilirsiniz. Düşmanlarınızı yokettikçe ilave eşyalarda kazanabilirsiniz. Fakat her eşyayı kullanamazsınız. Bunları kullanabilmeniz için karakter sınıfınıza ve seviyenize uyması gerekir.

Şimdi savaşın! Dört kürede 'tecrübe' ile dolana kadar savaşmaya devam edin. Bu sayede seviyeniz yükselir ve yeni görevler alırsınız:
Tanıtım

17 / 18
Tekrar ('M') tuşuna basarak nereye gideceginizi görmek için haritayı açabilirsiniz. Aynı zamanda tüm tamamlanmamış görevlerinizi görmek için ('N') tuşu kullanabilirsiniz.
Tanıtım

18 / 18
Bu kısa tanıtım rehberinin sonuna geldik. Şimdi maceralara tek başınıza atılabilir durumda olmalısınız. Daha keşfedilecek çok şey var, şuan için sadece yüzeysel şeyleri gördük.Oyunla ilgili daha fazla faydalı bilgiyi ve geniş kılavuzları oyunun resmi forumunda bulabilirsiniz ve sorularınızı sorup diger oyuncularla etkileşime girebilirsiniz http://board.metin2.org.
__________________
BANA ULAŞMAK İÇİN: davutbey@hotmail.com.tr

Yardım Istegı Icın Konu Acmadan Önce Arama Yapın!
Eğer konularım işine yarıyorsa +rep ve teşekkürü eksik etme!
Pvp Kurmayla Ilgılı Sorunlarınızı Öm İle Bıldırebılırsınız..|l|lllll|lll||ll||lll
²³¹³¹²³¹²³¹³²
DAVUTBEY isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sponsored Links
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
Sizin Konu Yanıtlama Yetkiniz var
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Metin2 indir - Metin2 Yükle - metin2 Download bykaranteli Metin2 Oyun klavuzu 0 11-26-2008 22:52
Metin2 online indir metin2 indir oyna endcastle13 Metin2 Genel konular 1 10-13-2008 21:38
pnomokok hastalıkları bilgilendirme pogramı Yaso Çocuk Sağlığı ve Bakımı 0 10-02-2008 10:07
Windowsunuzun Altında Bulunan Tehlikeli Yazılımlar Hakkında Bilgilendirme Yaso Güvenlik ve güvenlik açıkları 0 09-26-2008 21:05
Karne Notları Burada Veli Bilgilendirme Yaso Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM 0 06-05-2008 21:56


Şu Anki Saat: 02:33


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimisation provided by DragonByte SEO v2.0.36 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows