Bilqi Forum  
half life 2 episode 1 tam çözüm

Geri git   Bilqi Forum > >

Oyun Download ve İstekleri Oyun Download ve İstekleri Bu Bölümde...

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

half life 2 episode 1 tam çözüm

Oyun Download ve İstekleri


Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 11-13-2009, 16:50   #1
Yaso
Operator
 
Yaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 32.967
Tecrübe Puanı: 1000
Yaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond repute
Standart half life 2 episode 1 tam çözüm

Half Life 2 Episode One (PC) oyun Tam Çözüm İlk oyunda gerçekleştirdiğimiz patlamadan sonra demir kapı düşecek ve üst platformdan devam edeceğiz.Geldiğimiz alanda uzun bir konuşma yaşanacak. Eli Vance ile bağlantıya geçiyoruz. Bu arada konsol üzerinden sağlık paketleri de alabilirsiniz. Konuşmalardan sonra Dog yolumuzu açacak. Uçurumun kenarına gelin ve aşağıdaki platforma atlayın. Soldan devam ederek tek yöne ilerleyin. En sonunda geniş ve gidişi olmayan bir alana geleceksiniz. Amacımız artık içerideyiz.

Araçtan indikten sonra sola dönün ve yürümeye devam edip bir sol daha yapın. Koridorlardan geçince yükleme olacak. İlerleyince açıklık bir alana geleceksiniz. Sola dönün ve parmaklıklardan aşağı atlayın. İlerideki koridordan girip devam edince kontrol odasına geliyorsunuz. Buradan bu şekilde geçemiyorsunuz Gravity Gun kullanarak yolunuzu temizleyin ve yola devam edin.

Parmaklıklı kısma gelince sprint tuşunu kullanarak hemen karşıya koşmanız gerekiyor.

Bunu yaptıktan sonra yürümeye devam ediyoruz. İlerledikten sonra en son yine parmaklıklı bir yere geliyoruz ve buradan atlayınca tekrar bir kontrol odasına giriyoruz. Burası Half-Life 2’den de tanıdık gelebilir. Aşağı atladıktan sonra hemen güç kalkanı ile kapalı olan kapının oraya sığının. Kendinize geldikten sonra Alyx güç kalkanını kaldıracak. Yürümeye devam edin. Geldiğiniz odada güç kalkanları arasında bir süre kapalı kalacaksınız ancak Gravity Gun’ınız daha güçlü hale gelecek. Güç kalkanları kalktıktan sonra yola koyulun.

Yükleme ekranını da geçtikten sonra köprülü bir yere geleceksiniz. Daha doğrusu köprünün bir kısmı var bir kısmı yok. Diğer kısmını da tamamlamak için Gravity Gun kullanarak aşağıdan bir top çekin ve tam karşıda bulunan mekanizmanın içine atın. Böylece köprü tamamlanacak ve karşıya geçebileceksiniz. Karşıya geçince Combine’lar saldıracak. Hepsini yok ettikten sonra bulunduğunuz alanda yine oluşturmanız gereken bir köprü var. Aşağıdan topları çekip karşıdaki mekanizmalara atınca bu köprü de aktif hale gelecek. Karşıya geçince bir ara üç Combine saldıracak. Onları halledip devam edin. Dar ve uçurum kenarı gibi bir yola geleceksiniz. Hatta aşağıdan Strider’ların geçtiğini görebilirisiniz. Yanımızdan da bir hava aracı kalkacak ve hemen sonra düşecek. Yola koyulun. Sağdan içeri girin ve Alyx’in kapıyı açmasını bekleyin. Kapıdan geçip ilerlemeyi sürdürün. Yükleme ekranı olacak.

En sonunda bir topun ve asansörün olduğu odaya geleceksiniz. Gravity Gun’ınızı kullanarak topu yerinden alın ve asansöre doğru ilerleyip karşıdaki mekanizmaya atın. Böylece asansör çalışacak ve aşağı doğru inmeye başlayacaksınız. Alyx dikkatli olmanızı söylediğinde kafanızı yukarı çevirin ve düşmekte olan cisimleri yakalayarak başka yere fırlatın. Bir yerde asansör duracak. Duvardaki toplardan birini tutup çünkü üzerine bir sürü cisim çökecek ve kaçmazsanız siz de altında kalabilirsiniz. İlerleyip kapılardan geçin.

Direct Invention

Biraz yürüyünce Combine’lar saldıracak. Onları hallettikten sonra Alyx konsola yaklaşıp bize Core’u gösterecek. İşte onu patlatmamız gerekiyor. Daha sonra geri dönüp soldaki kapıdan girin. Burada çeşitli konsollar var solda da bir asansör. Asansör gelince buna bineceğiz ve Core’u patlatmak için Alyx’den bir süre ayrılmamız gerekecek.

Asansöre binip en aşağı gelin. Sağdan en uca ilerleyince bir süre sonra ileride sağda bulunan kapı açılacak ve buradan devam edeceğiz. Asansörle yukarı çıkın ve önünüze çıkanları temizleyerek ilerlemeye devam edin.

Tekrar Core’un olduğu kısma gelince merdivene benzer cisimlerin döndüklerini göreceksiniz. Bunlardan birine atlayın onları Gravity Gun’ınız ile alıp duvarlara atarak rahatça kurtulabilirsiniz. Açıklığa ulaşınca ilerleyin ve Combine’ları öldürüp sağa dönün. Camı yerinden çıkartıp içeri girin ve sağdan yürüyün. Ateşin önündeki pencereden çıkın ve aşağı devam edin. Geldiğiniz yer yine topların dolaştığı kısım. Sola doğru sağ sol yaparak gidin ve soldaki açıklığa ulaşın. Geldiğiniz yerdeki camı sökün ve buradaki Combine’ları halledin. Burası üçüncü ve son adımı gerçekleştirmeniz gereken oda. Odadaki kırık camlı yerden toplar geçiyor. Oradan bir top çekip mekanizmaya atın. Yalnız bir terslik oluyor ve işlem yarım kalıyor. Hemen aletin geldiği yerden aşağı inip ilerleyin.

Burada üç tane top atılması gereken kısım var. Yukarıdaki delikten toplar geçiyor en sağ ve ortadakine bu topları çekip yerleştirdikten sonra bir top daha çekin ancak üçüncüsüne henüz atmayın. İndiğiniz bu ufak odanın girişine gelin ve asansörlü kısmın üzerinde durup bu üçüncü kısma topu nişanlayın. Hem arızayı gidermiş olacak hem de yukarı ulaşmış olacaksınız. Yukarı ulaştıktan sonra kırık camlı kısımdan bir top daha alın ve tekrar üstteki mekanizmaya atın. İşlem başarıyla gerçekleştirilmiş olacak. Solda bulunan kapının açılmasıyla beraber Core’la ilgili işleminiz de bitecek. Kapıdan geçtikten sonra ilerleyin ve sola dönün. Alyx’in yanına geleceğiz. Bu arada Gravity Gun’ımız da eski haline geri dönecek.

Alyx yine konuşup bizleri son durumlardan ve hatta Judith’den haberdar edecek. Daha sonra alarm duyacağız ve kaçmak için kolları sıvamaya başlayacağız. Geri dönüp Alyx’i takip edin. Asansörü aktif hale getirdikten sonra binip aşağı ineceğiz. İlerleyin ve yükleme ekranını da geçtikten sonra devam edin. Arkadan Combine’lar saldıracak ancak onlarla ilgilenmeyin ve soldan gidin. Zaten kapı kapanacak ve gelemeyecekler. Geldiğiniz odaya iki mayın düşecek. Bunları alıp Gravity Gun ile tek tek Alyx’e yüklettirin. Şimdi daha ölümcül hale geldiler. Alyx konsolla ilgilenip odadaki diğer kapıyı açacak arkadan diğer elemanlar gelmeden beraber hemen trene binin ve bulunduğunuz mekândan kaçın.

Yalnız bir süre sonra her şey ters gidiyor ve trenimiz devriliyor hatta Alyx’i yanımızda göremiyoruz. Tren içerisinde bulunanlar da oldukları yerde canlanıyorlar. Eğilip ilerleyin ve Alyx’in zor durumda olduğunu görün. Onu sıkıştırmış olan elemanı Gravity Gun’ınız ile alıp Alyx’in serbest kalmasını sağlayın. Sonra da hemen soldan aşağı atlayıp trenden kurtulun. Eğilerek diğer tarafa geçince yükleme olacak

Lowlife

Alyx’in bir süre dinlenmesine izin verdikten sonra tekrar yola koyuluyoruz. Kapıdan geçtikten sonra ilerleyin ve park kısmına gelin. Burada zombi’ler ve headcrab’ler bulunuyor üzerinde normal tabanca ile shotgun bulunuyor. Bunları Gravity Gun yardımı ile parmaklıkların boşluk kısımlarından çekip çıkarın. Ayrıca içerideki sandıktan da aynı yöntemle cephane alabilirsiniz. Daha sonra odanın diğer tarafına dönün. Burası da parmaklıklar ile kapanmış durumda ancak parmaklıkların bir kilidi var.

Sol tarafta kapı üzerinde bulunan bu kilide ateş edip içeri girin. İçeride sol tarafta güç ünitesi bulunuyor bunu açtıktan sonra kapılar açılacak ve Alyx de içeri girebilecek. Açılan sağdaki diğer kapıdan devam edin. Tabii önce aracı yoldan çekin.

Fenerinizi de açık tutarak sol kısımdan giderek ve karşınızda çıkan zombileri öldürün. Sağa geçtikten sonra tekrar sola gelin. Önünüze çıkanları öldürerek ilerlemeye devam edin. Aslında yerdeki antlion cesetlerini takip ederek de doğru yoldan devam edebilirsiniz. Kısmın sonuna doğru yürüyün ve kapısında sandık ve yerde ceset bulunan yerden girin. Sola dönün. Burası bir trenin içi. Zombine’ları ilk burada keşfediyoruz Gravity Gun’ınızı kullanarak bu çukurun üzerine itin. Böylece gelmelerini engellemiş olacaksınız. İlerideki vanayı kullanarak kapıyı açın ve buradan devam edin.

Çıkan headcrab’leri temizledikten sonra ilerleyip soldaki parmaklıklı kısma gelin. Burada tavanda sizi yukarı çekip kafanızı kemiren böceklerden var. İlk başta karşıdan gelen zombi’lerin onlara yem olmalarına izin verin ki işiniz daha da zorlaşmasın. Sonra da tabanca ile onları öldürerek ya da mermi tasarrufu yapmak için fıçıları onların sarkaçlarına vererek o kısımdan yürümeye devam edin. Geldiğiniz yerden sola dönün ve buradaki Zombine’ları da indirdikten sonra üzerinde EXIT yazan kapıdan geçin. İlerleyin ve merdivenlerden çıkın. En yukarı ulaşınca yükleme ekranı olacak bir yandan onlarla uğraşıp bir yandan Gravity Gun’ınızı kullanarak orada bulunan kırmızı hurda aracı çukurlardan birinin üzerine ittirin. Çukurlardan ilkini kapattıktan sonra oradaki tahtayı kullanarak ikinci kata çıkın ve karşıdaki ufak kısımdan girerek buradaki yeşil aracı dışarı çıkartın. Tekrar alt kata inerek bu yeşil araç ile çukurlardan birini daha tıkayın. Sonra bir üst kata daha çıkın ve tahtaları kullanarak yolun karşı kısmına ulaşın. İlerleyerek açıklık kısımdan aşağı inin ve buradaki vanayı kullanarak beyaz aracın önündeki kapıyı açın.

Bu sırada arkanızda bir Zombine canlanacak. Onu halledin ve kapıyı açtıktan sonra beyaz aracı da aşağı itip son deliği kapatın. Böylece antlion’lardan kurtulacaksınız.

Tekrar üst kata ulaştıktan sonra çünkü zombiler bitmiyorlar. Gelir gelmez hemen kendinizi asansöre atın ve yukarı doğru kaçmaya başlayın.

Urban Flight

Asansörden indikten sonra sağa devam edin. İlerideki kapının kapalı olduğunu göreceksiniz. Hemen geri dönün ve dümdüz karşınızda karşı yoldan ilerlemeye devam edin.

Sağdaki kapının demirlerini sökün ve buradan girin. İçeride Combine’lar ve duvara bağlı lazerler var. Lazerlerin bağlı olduğu yerlere ateş edip toplu temizlik yapabilirsiniz buradaki vanayı kullanarak yangını söndürün. Şimdi geldiğiniz yoldan geri dönün ve ilerleyip soldaki merdivenlerden tırmanın. Geldiğiniz yerde lazerler ve zombiler var ancak zombiler lazerlerin içine girip size yol açıyorlar.

Mekânda bir de top mayın bulunuyor. Bunu yakalayıp Alyx’e getirin ve yüklettirin. Odanın sonuna gelip sağdaki merdivenlerden aşağı inin.

Burada da dikkatli olmak gerekiyor. Yolu apartmana konuşlanmış olan bir sniper var ve hemen altında da sabit makineli kullanan bir adam duruyor. Burada yapmanız gereken şey Alyx’in de yardımıyla hepsini indirin.

Combine’larla kapışırken karşıda açılan kapıdan girin ve hepsini öldürdükten sonra sağda bulunan merdivenlerden yüksek kısma gelin. Alyx gelirken ona antlion’lar saldırıyor üzerinize koştuğu zaman sprint tuşu ile ondan kaçarsanız darbelerine maruz kalmazsınız. O öldükten sonra Alyx de yanınıza gelecek ve ilerleyince üzerinize gelen antlion’lara karşı sabit makineliyi kullanacak. Daha sonra çatılara Combine’lar konuşlanacak. Alyx’in de yardımıyla hepsini indirin. Hatta barikatı geçince sağ üstte bir adamın size roketle yardım ettiğini göreceksiniz. Çukur kısımdan inip soldan devam edin.

Geldiğiniz odada şimdi açıklık bir alandayız ve tavanda kafamızı kemiren böceklerden var.

Hemen sağ çapraza geçin ve ilerleyip merdivenlerden çıkın. Geldiğiniz katta hemen sağ altta bir havalandırma deliği daha var. Onun bulunduğu kata atlayın ve havalandırma deliğinden girin. İlerleyince aşağı inebileceğimiz yere geleceğiz. Kapağı atarken dikkatli olun çünkü aşağıda birçok patlayıcı madde ve varil var. İndikten sonra mayınların hâlâ durduğunu göreceksiniz. Bunları uygun bir yerden tek tek Gravity Gun ile çekip duvarda patlatın ki rahat edesiniz. Sonra odada bulunan güç kaynağını kullanarak elektrik sağlayın ve böylece Alyx de yanınıza gelecek. Odanın açılan diğer kapısından girin ve yürüyün yine bir yükleme ekranı olacak.

İlerleyince geldiğiniz odaya girmeden hemen bulunduğumuz kapının üzerindeki tahtayı çıkartın ve kapıdan girin.

İçerideki Zombine’ları öldürdükten sonra sağdan devam edin. Yürürken birden bire kat çökecek ve kendinizi zombilerin arasında bulacaksınız. Hepsini öldürdükten sonra kapıyı tıkamış olan dolabı kaldırın ve kapının üstündeki tahtayı çekerek kapıyı açın. Çıkıp sola dönün ve ilerleyin. Tekrar kapının üzerindeki tahtayı çıkarın ve onu da açıp girin. Merdivenlerden çıkıp tekrar Alyx’in yanına gelin bir yandan size ateş etmeye başlayan gemiye de dikkat edin. Daha sonra soldaki kolun üzerindeki tahtayı çekin ve böylelikle köprüyü indirip karşıya geçin.

Geldiğiniz yer bir hastane. Combine’ı öldürün ve soldan gidin. Yükleme ekranından sonra ilerleyin ve sağdaki kapıdan girin. Devam edin ve soldan girin. Uzaktan el bombaları kullanarak ilerideki koridoru temizleyebilirsiniz. Koridora gelince hemen sağdaki duvar dibine çöküp eğilerek ilerleyin onları öldürerek geldikleri yerden devam edin.

İleride bir lazer ve onun önünde de sandık var. Sandığı Gravity Gun ile kendinize çektiğinizde lazerden de kurtulmuş oluyorsunuz. Yola devam. Mayına da dikkat ederek sağa dönün. Bu oda da lazerlerle kapalı dikkat.

Beyaz kapıdan devam edince kırılan kapının olduğu koridora girin.

Sağda bir oyuk var oradan da karşıya kulübenin ağzına atlayın. Kulübenin camından merdivenin olduğu yere gelerek başladığınız platforma geri dönün. Buradan da ilerleyip EXIT yazan kapıdan dışarı çıkın.

Merdivenlerden devam edin. Tekrar Alyx’in bulunduğu odaya geleceksiniz. Odanın sonunda bulunan kapıdan çıkın ve sağdan devam edin. İlerleyin ve sağdan çıkın artık ilerlemeye devam edebilirsiniz. Tabi mayınları yolunuzdan çekmeyi unutmayın. Biraz sonra bir yükleme ekranını daha geçeceksiniz.

Exit City 17

Kapıdan girin. İlerleyince City 17’den kaçacağımız tren istasyonuna geliyoruz ve burada Barney ile buluşuyoruz. Konuşmalar bittikten sonra Barney’i takip edin. Bir binaya gireceksiniz. Buradaki amacımız karşı binaya bir sniper geldi! Dikkatli davranarak o bizi vurmadan önce bizim onu roketatarımız ile haklamamız gerekiyor. İstasyon çıkışına yakın kısımda bulunan çöp bidonunun arkasına gizlenerek isabetli bir atış ile onu indirebiliriz. Bu işi halledince grup binasına koşup yeni grubunuzu alın. Yine Combine’larla çatışıp hemen istasyona girin.

Bu sefer karşımıza sıkı bir Combine çıkıp esas gittiğimiz yolu kapatıyor. Onu öldürdükten sonra elemanlarımızı istasyonun yukarısından dolaştırarak tekrar teslimat kapısına yönelip bu grubun teslimatını da yapın ve bir sonraki grup için tekrar bahçeye doğru hareketlenin. Bu sefer bahçede bizi birkaç Combine karşılıyor ve dikkatli olun bir tane de arkamızdan geliyor. Hepsini indirdikten sonra hemen grup binasına koşun çünkü bir süre sonra bahçeye bir tank gelecek ve size roketler yağdırmaya başlayacak. Hemen grup binasının içinde saklanın. Önce yukarıdan dolanarak teslimat kapısına doğru gidin. Onları teslim edince bir kez daha bahçeye ve oradan grup binasına gidiyoruz.

Bu sefer en son Combine’lar ile çatışıyoruz ve grubu almaya gittiğimizde artık Barney de bizle geliyor. Hep beraber savaşa savaşa son kez istasyona gelin. Buradaki Combine’ları da temizledikten sonra Alyx ile birlikte teslimat kısmına gidin. En son kısma gelince Alyx kapıyı kapatacak ve yükleme olacak. Alyx oyunun sonunda Episode Two videosunu izlemeyi de unutmayın.
__________________Tüm bölümlerimize yetkili alımları başlamıştır başvurmak için aşağıdaki linke tıklayınız


Yaso isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sponsored Links
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Half-Life 2: Episode Two Trainer(Axi Upload) DAVUTBEY Oyun Ve Program Yamaları 0 03-07-2009 08:55
Half-Life 2 Demo Yaso Araçlar 0 06-25-2008 11:11
Half-Life 1.0 Yaso Araçlar 0 06-16-2008 18:56
Half Life 2: The Orange Box Korax Oyun Hileleri 0 02-27-2008 09:34
Half-Life LeGoLaS Oyun Hileleri 0 02-02-2008 16:07


Şu Anki Saat: 17:58


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimisation provided by DragonByte SEO v2.0.36 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows