Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Kültür - Sanat - Biyografi > Uzay & Bilinmeyen > Paranormal-Telepati

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Türkler paranormal yetenekte liste başı

Paranormal-Telepati


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-25-2008, 14:50   #1
 
LeGoLaS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 6.606
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 896
LeGoLaS has a reputation beyond reputeLeGoLaS has a reputation beyond reputeLeGoLaS has a reputation beyond reputeLeGoLaS has a reputation beyond reputeLeGoLaS has a reputation beyond reputeLeGoLaS has a reputation beyond reputeLeGoLaS has a reputation beyond reputeLeGoLaS has a reputation beyond reputeLeGoLaS has a reputation beyond reputeLeGoLaS has a reputation beyond reputeLeGoLaS has a reputation beyond repute
Standart Türkler paranormal yetenekte liste başı

Türkler paranormal yetenekte liste başı

İlk defa Körfez Savaşı'nda kullanılan, yeni savaş taktiği olarak uygulanan 'paranormal savaşta' doğaüstü güçler kullanılıyor. Yazar Mehmet Hamdi Bol, Türklerin paranormal yeteneklere daha yatkın topluluklar arasında birinci sırada yer aldığını iddia ediyor.

Mehmet Hamdi Bol “Vietnam, Afganistan, Irak, İkiz Kuleler... Dünyanın güçlü ülkeleri, yüksek teknolojilerine, zırhlarına, akıllı füzelerine, casus uçaklarına, pahalı oyuncaklarına rağmen binlerce can kaybı ve milyarlarca dolar kaybına engel olamadılar. Nizami savaş yerine gayri nizamı savaş yöntemlerini kullananların yaptıkları tahribat daha ölümcül oldu.

Yıllar süren araştırmalar sonucunda, en az atom bombasının savaş tarihini bir anda ve karşı koyulamaz şekilde değiştirdiği kadar etkili yeni bir taktik doğdu: ‘Paranormal Savaş’.

İlk defa Körfez Savaşı’nda kendini kanıtlayan, kimileri için hayal ve bilimkurgu olarak tanımlanan yeni savaş taktikleri mevcut. en çok bilinenleri, uzaktan belli bir kalabalık üzerinde zihinsel kontrol veya aldatmaca yapmak. Zihinsel kontrolle kılık değiştirme. Yani karşıdaki insan veya insanların beynindeki görüntü algılama kısmına etki ederek, hiçbir makyaj ya da ışık hilesi kullanmadan kişinin formunu tamamen farklı olarak göstermesi. Cisimleri düşünce gücüyle oynatabilme, deforme edebilme ve hatta henüz tam olarak tanımlanamayan, varlıklarla işbirliği kurma.

Trilyonlarca dolarlık araştırmalar sonucunda bazı toplulukların genetik yapı ve kültürden dolayı ‘paranormal yeteneklere’ daha yatkın olduğu iddia ediliyor. Bu listenin başında Türkler geliyor.”

Bu iddiayı ortaya atan ‘Karanlık Güç’ kitabının yazarı, eski AKUT üyesi Mehmet Hamdi Bol. Mehmet Hamdi Bol, paranormal olaylarla ilgili sorularımızı yanıtlarken başka sorular soruyor: Kendinizi sürekli halsiz, isteksiz, bir şeyleri başaramayacak gibi mi hissediyorsunuz? Çoğumuz bu durumda değil mi? Bu tesadüf olabilir mi? Yoksa dünyanın dengesini değiştirecek kadar yetenekli insanın ortaya çıkmasını bastırmaya çalışanlar mı var? Evet, herkesi bastıramıyorlar. Geri kalanını da satın alıyor, ülkelerine transfer ediyorlar. Ya da...

Paranormal savaşı tanımlar mısınız?

Savaş esnasında insanın beş duyu ötesindeki algılarını da kullanması demektir. Telepati: Akıl okuma. Öngörü: Gelecekteki olayların algılanması. Duru görü: Gözle görülmeyen şeylerin görülmesi. Telekinezi: Fiziksel güç kullanmadan cisimlerin hareket ettirilmesi gibi güçlerin tek tek veya kombine olarak kullanılmasıdır.

Bu savaş kimler arasında yaşanıyor? Herkes bu yeterliliğe sahip mi?

Bu savaş tüm dünya devletleri arasında hatta devletlerin kendi içlerinde yaşanıyor. Düşünün ki tek bir modern uçağın maliyeti iki yüz elli milyon dolar, tek bir ortalama savaş gemisinin maliyeti üç milyon dolar edebilirken, Paranormal Savaşlar için bu bütçeler belki de onlarca yıllık kaynaklara denk geliyor, çünkü bu tip savaşlarda, pahalı bilgisayarlar, radarlar, karmaşık silah sistemleri yerine insanlar ön planda. Gerekli olan doğru insanı bulup, eğitmek. Yeni olan bu alanda ilk ilerleme kayıt edenler, tartışılmaz bir biçimde üstünlük sağlayacak ve engellenemez bir güce sahip olacaktır. Bu sebeple tüm ülkeler bu yeterliliğe sahip olmak için çalışıyor. Devasa bütçeler gerektirmemesi, yüksek teknolojinin biraz gerisinde kalmış bizim gibi ülkeler içinde avantaj oluşturuyor.

Bu güçleri eğitimle kazanmak mümkün mü? Kimler daha yatkın?

Bu güçler zaten hepimizde var. Evet hepimizde var. İnanmazsanız kendiniz de deneyebilirsiniz. Kalabalık bir ortamda, arkası size dönük ve hiç tanımadığınız bir insana dikkatlice bakın. Kısa bir süre sonra, hissedip, dönüp size bakacaktır. Hiçbir fiziksel temas olmadı. Kendi kendinizi deniyorsunuz. Hile yapmadınız. İşte bu en basit hali. Bu konuda kendimden bir örnek vermek istiyorum: İşe gitmek için yıllarca Kadıköy’den Eminönü’ne vapurla geçtim. Genelde insanların uyuduğu 20 dakikalık yolculuk boyunca ben ya kitap okudum yada etrafımdakilere zihinsel olarak basit mesajlar göndermeye çalıştım. “Lütfen bana bakınız veya kulağınıza sinek kondu” gibi. Elde ettiğim sonuçlara bazen ben bile şaşırıyordum. Belli bir süre pratik yaptıktan sonra basit mesajları hiç tanımadığınız kişilere telepatik olarak iletmek hiç de zor gelmiyor. Kendinizde deneyin. Yılmayın ve pratik yapın. Karanlık Güç’ün baş kahramanı Ahmet de romanda aynı şeyi yapıyor. Anne ile bebeği arasında telepatik bir bağ olduğunu inkar eden çok az kişi vardır herhalde. Çoğumuz benzerine şahit olmuşuzdur. Bebeğinin sesini duymadığı halde içerideki odada ağladığını her anne hissedebilir. İnsanlar anne ve babaları ile telepati kurmayı daha kolay başarıyor. Diğer güçler konusunda ailelerinde bu tip yetenekleri olan insanlar daha şanslı. Şunu da eklemek isterim ki, internetten bu tip eğitimleri almak için gerekli olan tek şey plastik bir kart. Yani bir sürü para tuzağı var bunlara aman dikkat.

Romanınızda zaman zaman görülebilen karanlık güçlerden bahsediyorsunuz. Akıllı ve çeşitli kılıklara girebilen bu karanlık güçler cinler mi?

Şunu açıkça belirtmek isterim ki romanımın içinde geçen karanlık yaratıklar tamamen kurgu ürünüdür. Onları belli kalıplar ile sınırlandırmak yerine çerçevesini açık bıraktım. Tanımlarını, şekillerini, güçlerinin sınırlarını çizmeyi tamamen okuruma bırakıyorum. Bunu şöyle değerlendirebiliriz: Çok sevdiğimiz bir romanın filmine gittiğimizde, aynı zevki almamız mümkün değildir. Çünkü biz kitabı okurken, olayları ve karakterleri zihnimizde hoşumuza gidecek şekilde kendimiz oluşturmuşuzdur. Filmde ise yönetmenin seçtiği oyuncular, mekânlar ve olayı işleyiş tarzı bizim beynimizdekinden çok çok farklıdır. Şunu da eklemeliyim ki okuyucularımdan, maceradaki karanlık varlıkları, cin olarak algılayanlar da olmuş.

Amerikalılar ve Ruslar, merkezi Rusya’da bulunan karanlık güç şebekesini çökertme işini Türklere havale ediyorlar. Neden?

Neden olmasın? Millet olarak, kendimize güveni az insanlarız. Ticarette bir söz vardır. “Sen yeterince iyiysen müşteri seni dünyanın öbür ucundan bile bulur.” Gerçekten de doğru bir söz. Romanımdaki karanlık güç şebekesi, sınırları içinde bulunduğu, Rusya’yı dahi tehdit edecek kadar güçlü. Kendi imkânları yetersiz kalınca, bünyeleri dışındaki en iyi ve iddialı insanları, tüm yardımı vererek göreve davet ettiler. Yeteneklerine güvenen kahramanlarımızda, kabul ederek bin bir macera atlattıktan sonra başarılı oldular.

Türk halkının paranormal yeteneklere daha yatkın olduğunu gerçekten düşünüyor musunuz?

Kesinlikle. Zengin kültürümüzün buna çok uygun. Binlerce, bu çerçevede anlatılan olay var. Halkımız bu konular çok meraklı. Son yıllarda ise ülkemizde bir mistizm fırtınası esiyor. Beklide insanlar bilinçlenmeye çalışıyor ve giderek bu konular daha çok konuşuluyor, tartışılıyor. Bu konuda bir şeyler yazmaktan ve bir şeyleri harekete geçirmekten çok mutluyum. Her gün onlarca mail alıyorum. İnsanlar bir şeyler katmak istiyor veya bir şeyleri daha derine indirmeye çalışıyorlar. Bir beyin jimnastiği yaptırabiliyorsam insanlara ne mutlu bana.

Cisimleri dokunmadan oynatmak ya da telepatiyle bilgi edinmek mümkün mü?

Ünlü boksör Muhammed Ali’nin dediği gibi: “İmkânsız hiçbir şeydir.” İmkânsız olan bizim kafamızdadır. Hepimiz harcadığımız zaman ve çaba oranında bir şeyler elde edebiliriz. Aslında hayatımızın tamamen bir öncelik oyunu. Hepimizin öncelik verdiği şeyler farklı. Yeni evli, kendi işinin sahibi ve ticaretle uğraşan bendenizin telepati veya telekineziyi hayatımın önceliklerinin başına taşımam imkânsızdır. Buna zamanım yetmez. Hayatta paradan daha önemli şeylerde var ama hepsini almak için para gerekiyor. Başınızı sokacağımız bir ev, ayağımızı yerden kesecek bir araba, romanımı yazacağım bir bilgisayar, evimize aldığımız mobilyaların taksitleri için para gerekli. Benim bu konudaki katkım, beni mutlu eden ve dinlendiren hobim olan roman yazarak, insanları bu konuyla tanıştırabilir, kendilerinde bir şeyler başarabilecekleri konusunda motive edebilir veya en kötüsü hoş bir roman okuyarak iyi vakit geçirmelerini, kafalarını hayatın rahatsız edici gürültülerinden biraz olsun uzaklaştırmalarını sağlayabilirim.

Kitabın sonunda okurdan geri dönüşüm istiyorsunuz. Neden?

Karanlık Güç serisinin ikinci romanı bitmek üzere de olsa, tamamen farklı bir macera olan üçüncü kitabımı yazmaya başlamış olsam da ben henüz yeni bir yazarım. Okuyucuların olumlu ve olumsuz görüşleri benim için çok ama çok önemli. Daha şimdiden düzinelerce elektronik posta aldım. Fikirlerini, tebriklerini, memnuniyetsizlikleri benimle paylaşan tüm okuyucularıma tekrar teşekkür etmek istiyorum. Kendimi okurların yorumları doğrultusunda geliştirmek üzere, uzun uğraşlar sonucunda etkileşimli bir web sayfası yaptık.İlk gelen izlenimler sonucunda kitaplarımdaki maceralara esin kaynağı olan onlarca resmimin çok ilgi çekici bulunduğunu öğrendim. Bu anlamda romana kendimden ne kattığımı, görmek web sitesini ziyaret edenlere ilginç gelmiş. Yayımlanan ve yayımlanacak romanlarımın karakterlerinin büyük çoğunluğunu arkadaşlarımdan seçiyorum. Tabi ki tıpa tıp kopyaları değil ama ilham kaynağı olarak. Sitemi ziyaret eden okurlarımdan bir adet boy, bir adette vesikalık fotoğraflarını ve kendileri hakkında kısa bir tanıtım yazısı göndermelerini rica ediyorum ki, isterlerse romanlarımda onları da kullanayım.
__________________
manset 3-4
LeGoLaS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
basi, liste, paranormal, turkler, yetenekte

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Adsense Kara Liste Yaso Google Adsense 0 06-26-2008 16:15
ANSİKLOPEDİ - Liste - Osmanlı padişahları уυѕυƒ TaRiH 0 04-02-2008 22:28
Sigmund Freud ve yaşadığı paranormal olaylar LeGoLaS Paranormal-Telepati 0 02-25-2008 15:08
Göçmen Türkler mi, Göçebe Türkler mi? LeGoLaS Kayıp Uygarlıklar 0 02-20-2008 17:33
"Başı açık olan da başı kapalı olan da kardeşim" PHoeNiX Siyaset Meydanı 0 02-13-2008 13:50


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:53 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628