Bilqi Forum

Bilqi Forum (http://www.bilqi.com/)
-   Ultima Online (http://www.bilqi.com/ultima-online.html)
-   -   Ultime Online Sphere server nasıl kurulur (http://www.bilqi.com/ultima-online/182796-ultime-online-sphere-server-nasi-kurulur.html)

PaParazi 08-17-2015 20:14

Ultime Online Sphere server nasıl kurulur

Öncelikle Sphere nedir diye merak ediceksiniz bilmiyenler için Sphere Ultima'nın ilk emilatörüdür ondan sonda RunUo çıktı ama PvP ( Player versus Player ) tabiki Sphere.

Gerekli Dosyalar ;

Ultima Online ; Age of Shadow , Samurai Empire yada Mondain's Legacy bunlardan birini internetten aratıp indirin. Bu oyunun kendisidie yani client.

Neyse biz şimdi Sphere 55i kullanıcaz. İNDİR

Not: Tüm Upload'ları ben yaptım ve Rapidshare'sız direk linkler.( Bunun için eksta rep lütfen :D)

Sphere ' ı kolay kurmanız için anlatımlı hazırlanmış bir dosya Ultima Strike ' dan alıntıdır ama upload ' ı kendim yaptım İNDİR

Oyuna girebilmezin için client 2.0.3 İNDİR ( Bildiğiniz launcher )

Alıntı yapmamın nedeni kolay kurmanız için daha net anlatılmış olması.

Server kurulumu basit emininm hepniz yapıcaksınız önemli olan geliştirmek. Sphere geliştirmek Private Ko ' dan daha kolay .scp bilmeniz yeterli kaldıki bunu bilmeseniz bile internette yeterince script ve script pack var eklemek istediğiniz script'leri Sphere klasörü içinde scripts klasörüne atın script ' in komutu kendi içinde vardır.

Ayarlar ;

Login olmak için Ultima Online oyunun içindeki login.cfg adlı dosyayı buluyoruz ve not defteri ile açıp içindekileri silip şöyle yapiyoruz

Loginserver=127.0.0.1,2593

Sphere .ini ayarları

kayıt edip çıkıyoruz ve şimdi sphere ' ı açıyoruz , konsolun altında yazı yazacak beyaz bir kısım vardir oraya

account add accountismi sifre ( accountismi yerine account isminiz yada diger deyişle kullanici adi yada username sifre de oyuna girceginiz sifre )
sonra konsola save yaziyoruz ve save almasini saglioruz boylece account acildi simdi

account accountismi plevel 7 ( demin actiginz accountismini yaziyorsunuz )

evet simdi clientten oyuna girriyorsunuz

.gm 1 yaziyorsunuz ve karakteriniz GM komutu alıyor.

Evet işin temeli bu kadar :D Server ' ınız açıldı şuan ki konumu offline bunu online yapmak için gerekenleri eklicem siz şunu bi yapında :D Yorumlara göre online çevirmeyi yazıcam neden ? Çünkü Ultima Online saygı duyulması gereken bir oyundur. Yapıldı seneye göre değerlendirilmeli bunun yanında fan ve oyuncu sayısı hala Ko , SRo gibi oyunlardan fazla sağlam bir server açmak için staff kadronuz , bağlantınız ve pc'niz iyi olmalı.

Neyse olay budur dilek , istek , şikayetleri bu konu altında yapın elimden gelen yardımı yapıcam.

Daha sonra Script pack , Sphere yükseltme gibi konularıda eklicem.

Emeğe saygı ve +Rep lütfen :D:cool: Sizi RapidShare ' dan kurtarıyorum ve kendi upload'larımı koyuyorum ayrıca host'um çökmediği sürece dosyalar asla silinmez.

Şu Anki Saat: 14:08