Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Eğitim - Üniversiteler - Sınavlar > Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM

Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM ÖSYS (ÖSS) , KPSS , TUS , LES , ÜDS , YDS , KPDS , DGS , OKS, SBS , AÖF Sınavları hakkında paylaşım forumunuz

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınav İlanı İçin Tıklayınız

Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-06-2008, 17:52   #1
Operator
 
Yaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 32.912
Teşekkürleri: 0
5 mesajına 5 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
Yaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond repute
Standart İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınav İlanı İçin Tıklayınız

İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınav İlanı İçin Tıklayınız İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN
KAYMAKAM ADAYLIĞI GİRİŞ SINAV İLANI

İçişleri Bakanlığında Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 65 (altmışbeş) adet kaymakam adayı kadrosuna giriş sınavı ile personel alınacaktır.

MÜRACAAT KOŞULLARI

1-Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak.
2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. ve Kaymakam Adayları Yönetmeliğinin 4. maddelerinde belirtilen şartları taşımak.
3- 01 Ocak 2008 tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01.01.1978 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar) (Ancak askerlik ödevleri sırasında yukarıda belirtilen yaş sınırını geçirmiş bulunanların terhislerini müteakip açılacak ilk sınava müracaat etmiş olmaları şartıyla, mevcut yaş durumları sınava alınmalarına engel teşkil etmez.)
4- Erkek adaylar için, askerlikle ilgili bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. (Ancak, yazılı sınav tarihinde askerlik hizmetinde bulunanlardan terhislerine en çok 3 ay kalanlar yazılı sınava kabul edilirler. Bunlar birliklerinden terhislerine kaç gün kaldığını bildirir tasdikli belgeyi ibraz etmek zorundadırlar.)
5- 30 Haziran-01Temmuz 2007 veya 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSSP37) puanı 75 ve üzeri olmak.
6- Halen bir kamu kuruluşunda çalışanlar ile daha önce çalışmış olanlardan kamu görevleri sırasında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak ve görevleri süresince iyi derecede sicil almış olmak.

ÖN BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER VE ÖNBAŞVURU TARİHİ

1- Diploma veya mezun olduğunu gösterir belge ve bir fotokopisi,
2- Nüfus cüzdanı ve bir fotokopisi,
3- 2007 (KPSS) veya 2008 (KPSS) sonuç belgesi ve bir fotokopisi,
4- 3 adet vesikalık fotoğraf, (son 6 ay içinde çekilmiş, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek nitelikte olacak)
5- Personel Genel Müdürlüğünden veya internetten (www.icisleri.gov.tr) temin edilerek doldurulmuş müracaat formu.

Sınava katılabilmek için müracaat formu ve istenen belgeler ile birlikte 25 Ağustos-05 Eylül 2008 tarihleri arasında 09:00-12:30 / 13:30-18:00 saatleri içinde Bakanlık merkez binasında bulunan sınav bürosuna müracaat edilecektir. Müracaatlar hafta sonunda kabul edilmeyecektir. Bizzat müracaat gerekmemektedir. Posta ile müracaatlar kabul edilmeyecektir.

ÖN BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLANDIRILMASI

Ön başvuruları alınanların, KPSS puanlarına göre değerlendirmeleri yapılarak en yüksek puandan başlamak üzere boş kadronun 20 katı kadar aday (1300 kişi ve 1300 üncü kişiyle aynı puanı alan adaylar) yazılı sınava girmeye hak kazanacaktır. Yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların isim listesi Bakanlıkça 15 Eylül 2008 tarihinde Bakanlık merkez binasının kapılarına asılmak suretiyle ve Bakanlığımızın internet sitesinde (www.icisleri.gov.tr) yayınlanmak suretiyle ilan edilecektir. Ayrıca adayların adreslerine yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu adaylar, T. Halk, T. Vakıflar, T.C. Ziraat Bankalarının tüm şubeleri ve T. Garanti, T.Halk, T.Vakıflar, T.C. Ziraat Bankalarının internet bankacılığı aracılığıyla ÖSYM adına KDV dahil 50 YTL sınav bedelini yatırarak dekontlarını, 15-19 Eylül 2008 tarihleri arasında bizzat veya acele posta yoluyla Personel Genel Müdürlüğündeki sınav bürosuna teslimini sağlayacaklardır. Başvuru şartlarını taşımadığı halde sınav ücreti yatıran adaylar, birden fazla sınav ücreti yatıran adaylar ile başvurusu kabul edildiği halde yazılı sınava girmeyen adayların, bankaya yatırdıkları sınav ücretleri iade edilmeyecektir.

SINAVLAR
1-Yazılı sınav: 26 Ekim 2008 Pazar günü saat 09.30’da Ankara’da yapılacaktır. Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınav yerinde bulunmaları gerekmektedir. Adayların hangi bina ve salonda sınava gireceklerini gösteren bir fotoğraflı sınava giriş ve kimlik belgesi hazırlanacak ve bu belgeler adayların adreslerine 10 Ekim 2008 tarihinde ÖSYM tarafından postalanacaktır.
• Yazılı sınava girişte adayların yanlarında sınava giriş ve kimlik belgesi, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi, yumuşak kurşunkalem ve silgi getirmeleri, yanlarında kesinlikle cep telefonu ve hesap makinesi bulundurmamaları gerekmektedir.
Sınav konuları: Anayasa, İdare Hukuku (İdare Hukuku ve İdari Yargı), Türkiye’nin İdari Yapısı, Türkiye’de Mahalli İdareler, İnkılap Tarihi, Ekonomi (Makro ve Mikro) Türkiye’nin Ekonomik Yapısı ve Sorunları ve Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları Alanında Yapılan Düzenlemeler ile ilgili konulardan oluşan çoktan seçmeli bir test uygulanacaktır.
Sınav değerlendirmesi: 100 puan üzerinden yapılacak ve değerlendirme sonucunda; 70 puanın altında olmamak kaydıyla en yüksek puandan başlamak üzere boş kadronun dört katı aday (260 kişi) yazılı sınavı kazanmış sayılacaktır. 260. sıradaki adayla aynı puanı almış bulunan diğer adaylar da yazılı sınavı kazanmış olarak kabul edileceklerdir.
• Yazılı sınav sonuçları 30 gün içinde açıklanacak ve ÖSYM tarafından adayların adreslerine postalanacaktır.

2- Sözlü Sınav :Yazılı sınavı kazananlar ilan edilecek bir tarihte, Bakanlık merkez binasında sözlü sınava tabi tutulacaktır. Sözlü sınav sonucunda giriş sınavını kazananların listesi Bakanlık merkez binasında ve internet sitesinde ilan edilecek, ayrıca adayların adreslerine de postalanacaktır. Yedek liste ilan edilmeyecektir.

DİĞER HUSUSLAR
• Yazılı sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar sınav sonuç belgelerinin adayların adreslerine postalandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde ÖSYM’ye yapılacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
• Müracaat şartlarını taşımayan adayların müracaatları iptal edilecektir.
• Sınava katılan ve giriş sınavını kazananlardan, müracaat formu ve diğer belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılacak, atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda bulunanların ataması yapılmış dahi olsa atamaları iptal edilecektir.


SINAV BÜROSUNUN TLF.NO: (0312) 425 72 14 / 32 50
PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
__________________
images?q=tbn:ANd9GcSSVf7Nbc7rsfF-F7DrfWwBua8n1m2a9nr0JufrZAxb2Y-lSHad


Tüm bölümlerimize yetkili alımları başlamıştır başvurmak için aşağıdaki linke tıklayınız


Yaso isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Alt 09-06-2008, 23:11   #2
Moderator
 
уυѕυƒ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2008
Mesajlar: 11.000
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
уυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond repute
уυѕυƒ - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

emeg,ine saglık...
__________________
gif177


gif43x1pnwjjkhj3ozglqannej9v3a6hpmsgif43
уυѕυƒ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
adaylığı, bakanlığı, giriş, kaymakam, sınav, tıklayınız, İçin, İçişleri, İlanı

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Seçme Sınavı Yaso Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM 0 06-10-2008 20:55
Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim Adaylığı Seçme Sınavı Yaso Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM 0 06-10-2008 20:55
İçişleri Bakanlığı Yaso Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM 0 06-10-2008 20:54
Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Seçme Sınavı Yaso Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM 0 06-10-2008 20:47
Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Seçme Sınavı Yaso Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM 0 06-10-2008 20:46


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 00:01 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628