Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Eğitim - Üniversiteler - Sınavlar > Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM

Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM ÖSYS (ÖSS) , KPSS , TUS , LES , ÜDS , YDS , KPDS , DGS , OKS, SBS , AÖF Sınavları hakkında paylaşım forumunuz

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

DGS sıkca sorulan sorular ve cevapları

Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM


Yeni Konu aç Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 09-27-2009, 13:22   #1
Operator
 
Yaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 32.912
Teşekkürleri: 0
5 mesajına 5 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
Yaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond reputeYaso has a reputation beyond repute
Standart DGS sıkca sorulan sorular ve cevapları

DGS Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
DGS Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

A-Sınav Öncesi ve Sınava Kadar Olan Süreçle ile İlgili Sorular

1-Dikey Geçiş Sınavı Nedir?

-Önlisans mezunlarının katılabildiği 4 senelik lisans öğrenimine geçiş yapmak için her sene ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavdır.

2-Dikey Geçiş Sınavındaki soruların içeriği ve dağılımı nedir?

-Dgs'de sayısal ve sözel sorular genelde mantığa yöneliktir ÖSS ile benzerlik göstermez logaritma ve permütasyon gibi zor konular bulunmaz, 2000 ve 2004 arası soru dağılımlarına buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

3-Puan hesaplaması nasıldır, kaç net ile istediğim bölüme girebilirim?

-Katsayılar her sene sınava giren kişi sayısına göre değiştiğinden her sene puan hesaplanması farklı olur, sitemizde her yıl puan hesaplama robotu güncellenmektedir.

-Puanınızı tahmini olarak hesaplayabilmek için buraya tıklayınız.

-Öncelikle istediğiniz bölüme kaç net ile girebileceğiniz AÖBP'niz ile orantılıdır (bkz. AÖBP nedir?) o yüzden biz size şu kadar net yaparsanız şu bölüme girersiniz dememiz yanlış olacaktır. Zaten hedefinizin de 80'de 80 olması gerekmektedir bu yarışta bir soru bir soru bile önemlidir o yüzden yapacağınız netler belli olsa bile sadece o netleri yapmak için çalışmanıza imkan yoktur çünkü yukarda da gördüğünüz gibi soru dağılımı her sene değişebilir.

4-Sınava başvurular ne zaman?Başvuru formlarını nereden alabilirim?

-Genelde nisan ayı içinde başvurular gerçekleşmektedir.Başvurular Meslek Yüksekokulları Müdürlükleri, ÖSYM İl Sınav Yöneticilikleri ve AÖF Bürolarından yapılmaktadır.

5-Sınav ne zaman,nerelerde yapılır?

- Sınav genelde Temmuz ayının ikinci haftası Pazar günü Üniversite Rektörlüklerinin bulunduğu kentlerde ve Lefkoşa'da yapılır.

6-Sınava kaç kez girme hakkım vardır, mezun olduktan sonra kaç sene sınava girebilirim?

- Sınava mezun olduğunuz yıldan itibaren 5 yıl içinde(bu şart kalktı) en fazla 3 kez katılabilirsiniz. Ayrıca eğer sınava başvurur ve sınava girmezseniz yinede hakkınız yanacaktır bu yüzden haklarınızı iyi değerlendirmenizi öneririz.

Örn: 2001 mezunu iseniz; 2005'te hakkınız dolmaktadır yani mezun olduğunuz yılı da hesaplamanız gerekmektedir.(bu şart kalktı)

7-Sınava ikinci kez girmeyi düşünüyorum bir önceki yıl kazanmıştım başvurabilir miyim,başvurabiliyorsam herhangi bir puan kesintisi olur mu?
-Sınavı bir önceki yıl kazanmış olsanız bile sınava girebilirsiniz puan düşmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

8-Sınava girmekten vazgeçtim başvuru sırasında bankaya yatırdığım parayı geri alabilir miyim?

-DGS Kılavuzunda belirtildiği gibi ücret iadesi yapılamamaktadır.

9-Sınava giriş belgemi kaybettim veya belgem elime ulaşmadı ne yapmalıyım?

-Yeni belge çıkartmak isteyen adaylar, kılavuzda yapılan açıklamalara uygun olarak bir dilekçe hazırlayıp bu dilekçeye Kılavuzda belirtilen ücreti ödediklerini gösteren dekontu da ekleyerek ÖSYM bürolarına ve genel merkezlerine başvurabilirler. Sınava giriş belgeniz olmadan kesinlikle giremezsiniz.B-Tercih ile İlgili Sorular

1-Tercihlerimi sınavdan öncemi yoksa sonramı yapacağım?

-Dgs'de tercihler sınavdan önce yapılmaktadır. Puanınızı bilmeden tercih yapacağınızdan dolayı ölü tercih yapmamaya dikkat etmelisiniz. Tercih yaparken ilk tercihinize yüksek puanlı bir yeri yazabilirsiniz eğer açıkta kalmak istemiyorsanız en son tercihinize de en düşük puanlı yeri yazabilirsiniz.

2-Kaç tercih yapabilirim?

-Şimdiye kadar uygulan DGS lerde 8 tercih yapma hakkı tanındı.Bu sene net olarak ancak kılavuzların dağıtılmasıyla öğrenebiliriz.

3-Tercihlerimde istediğim bölümü yazabilir miyim?

-Tercihlerinizde sadece mezun olduğunuz bölümle ilgili YÖK tarafından belirlenmiş bölümleri tercih edebilirsiniz.Nereleri tercih edebileceğinize buradan bakabilirsiniz.

4-Tercihlerde geçmiş yılların puanlarına bakarak Lisans bölümü seçmek ne kadar doğru?

-Dikey Geçiş yapılabilen bölümlerin kontenjanları ne yazık ki çok az sayıda.Bu sebepten bazı bölümlerin puanlarında ciddi şekilde oynamalar olabiliyor(5-20 arası).Puanları sadece fikir verme açısından değerlendirerek tercih yaparsak en doğru kararı vermiş oluruz.

5-Lisans bölüm puanları nasıl belirleniyor?
-Lisans puanları ÖSYM sınavlarında olduğu gibi tamamen öğrencilerin tercihlerine göre belirlenir.Kılavuzda verilen puanlar sadece öğrenciye fikir vermesi için yazılmıştır.Örnekle açıklamak gerekirse farz edelim Boğaziçi üniversitesi işletme bölümünün 3 kontenjanı olmuş olsun DGS birincisi ve ikincisinin ilk tercihlerinde bahsettiğimiz bölüm olsun,DGS yirmi binincisine kadar kimse tercih etmemiş DGS 20 000.sininde ilk tercihi Boğaziçi işletme ise bölüme girer bölümün puanı da DGS 1. ve 2. sine bakılmadan son giren kişinin puanı yani DGS 20 000.sinin puanı olur.

C-Sınav ile İlgili Sorular

1-Sınavın içeriği ve yapısı nedir?

-Sınav sayısal ve sözel bölüm olmak üzere iki bölümden oluşur.Hem sayısal hem sözel soruları genel olarak mantık yürütebilme yeteneğinizi ölçen sorulardır.

2-Kaç adet soru sorulur?

-Sınav 80 sayısal ve 80 sözel olmak üzere toplam 160 sorudan oluşur.

3-Sınavın süresi ne kadardır?

-180 dakika yani 3 saat süreniz vardır.


4-Puanlamada neler dikkate alınır?


-Puanlama sınavda yaptığınız soru adeti ve öğrencisi olduğunuz myo bölümündeki başarı sıra puanınız (aöbp) toplanarak oluşur.2004 DGS den itibaren ÖSS punanın etkisi kalmamıştır.

5-Kılavuzda yazılan sözel ve sayısal puanlar neyi ifade eder?


-Kılavuzda verilen puanlar katsayılardır.Bu seneki kılavuzda sayısal öğrencisi için bir matematik sorusu 3 puan olarak verilmiştir.Bu puan sınavdaki soruların çözülme oranına göre standart sapmayla çarpılır ve net puan çıkar 3 olan ham puan yaklaşık olarak 1,5 (+- 0,2) olur.

6-AÖP ve AÖBP nedir?Farkları nelerdir?

-ÖBP:Açılımı Önlisans başarı puanıdır.Bölümünüzdeki başarı sırasına göre belirlenir.

AÖBP:Açılımı ağırlıklı Önlisans başarı puanıdır.ÖBP den farkı bölümünüzdeki arkadaşların DGS deki başarısına göre belli bir puanın ÖBP ye eklenmesidir.Sınavda dikkate alınan puanınız AÖBP dır.

7-Ağırlıklı Önlisans Başarı Puanını (aöbp) nasıl hesaplayabilirim?
-Kılavuzda anlatılmıştır nasıl hesaplandığı ama bu yöntem çok karışıktır.Kabaca anlatmak gerekirse bir kişinin aöbp si şu şekilde hesaplanabilir.

Sınıf birincisi 80 tam puan alır.

Sınıf ortalamasının üstünde notu olan kişiler 70-79 arası puan alır.

Sınıf ortalamasına yakın notu olan kişiler 60-69 arası puan alır.

Sınıf ortalamasının altında notu olan kişiler 50-59 arası puan alır

Sınıf sonuncusu 30-49 arası puan alır.

8-Ağırlıklı Önlisans Başarı Puanını (aöbp) her sene değişir mi?
-Öbp puanınız bir kere hesaplanır ve eğer siz mezun olduktan sonra başka kimse mezun olmaz ve sınava girmez ise puanınız değişmeyecektir fakat sizden sonra mezun olupta sınava giren olursa Öbp puanı sıralaması değişecek ve buna bağlı olarakta AÖBP değişecektir yalnız fazla bir oynama olmayacaktır.

D-Sınav Sonrası Süreç ile İlgili Sorular

1-Sınavdaki soruları ertesi gün medyada yer alır mı?

-Sınav soruları ertesi gün [Linkler sadece üyelere.... Üye ol] de yayınlanır.

2-Sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

-Sınav sonuçları genel olarak sınav tarihinden itibaren 1 ay içinde [Linkler sadece üyelere.... Üye ol] adresinden açıklanır.

3-Sınav sonuç belgesi elime ne zaman ulaşır?

-Sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren 3 hafta içinde elinize ulaşması gerekmektedir.

4-Sınav sonuç belgem gelmedi ne yapmalıyım?

-Sınav sonuç belgenizi Ankara'daki ÖSYM bürosundan veya size en yakın ÖSYM bürosundan (sitemizde her sene açıklanır büroların adresi ve telefonu) bizzat yada yakınlarınız aracılığı ile başvurarak alabilirsiniz.

E-Sınavı Kazanıldıktan Sonra Kayıt İle İlgili Sorular

1-Kayıt İçin Hangi Belgeleri İstiyorlar?

-Kayıt yaptıracak arkadaşlar okullarından ilan edilen evrakların haricinde dgsli oldukları için bir kaç farklı belgede götüreceklerdir. Bunlar;
-Myo'daki başarı ve ders notlarını gösteren transkript "myo müdürlükleri veya öğrenci işlerinden"
-Derslerin kredilerini ve konularını içeren onaylı ders içerikleri ( önemlidir, vermezseniz fazla ders alırsınız ) myo müdürlükleri veya öğrenci işlerinden onaylatmanız gerekmektedir
-Myo diplomanız veya çıkış belgesi ( staj yapmadan bunları alamazsınız ve o yüzden kazandığınız yere kayıt yaptıramazsınız.. ) "büyük ihtimal rektörlük öğrenci işlerinden"
-Lise diploması
-Dgs sonuç belgesi sizden istenecek evraklar içinde öss belgesi olacaktır ancak bu belge istekleri ayrı ayrı yazılamayacağı için öss lilere düzenlenmiştir bizler için öss belgesine gerek yoktur, eve gelen dgs sonuç belgesi verilecektir.
-Askerlik durumu belgesi myo bitirenler 2 yıl tecil hakkına sahiptir, eğer buda dolmuş ise dgs sonuç belgesi ile tecilli yazısı alabilirsiniz.. ( askerlik şubelerinden, bulunduğunuz yerde yoksa yabancı şubeden de olabilir )
-Evinize kazandığınız okuldan kayıt dosyası gelmesi muhtemeldir, bu dosyanın içinde istenilen evraklar ve doldurulacak belgeler vardır eğer gelmezse kazandığınız okulun rektörlük öğrenci işlerine sorunuz oradan da temin edip doldurabilirsiniz.

2-Sınavda Örgün Eğitimi Kazandım Aynı Anda Açıköğretimde de okuyabilir miyim?
-Evet ülkemizde 2. üniversite yasası vardır. Onun için hem açıköğretimi hemde örgün eğitimi aynı anda okuyabilir ikisine de kayıt yaptırabilirsiniz.F-İntibak Süreci ile İlgili Sorular

1-İntibak sınıfı nedir?

-Lisans eğitimine geçiş sınıfıdır.Ön lisans da almadığınız yada ilgili fakülte tarafından önlisansta okumuş olsanız dahi dersin o fakültede geçilmesi zorunlu olan derslerin alındığı sınıftır.

2-İntibak süresi ne kadar sürmektedir?

-İntibak sınıfı en fazla 3 dönem sürmektedir.

3-İntibak sınıfında bir yada bir kaç dersten okul ile ilişkim kesilir mi?

-Tek dersten kalsanız dahi okulla ilişkiniz kesilir. Ancak bu durum üniversiteye göre değişir.Mesela marmara üniversitesi'nde bir zayıf gelse bir dönem uzuyor ve atılmıyorsunuz. Diğer üniversitelerde de bu ve buna benzer bir anlayış olabilir.Ayrıca intibaktan önce yabancı dil hazırlık okumada atılma kalktı.Açık Öğretim Fakültesi'nde ise intibaktan atılma kalktı. Yani yabacı dil hazırlıktan atılmazsınız.Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında başarısız olarak ilişiği kesilen öğrenciler, Türkçe eğitim yapan aynı adlı yükseköğretim programlarına ÖSYM’ce yerleştirilebilirler.AÖF intibakta da atılmazsınız. .

4-Önlisansta öğrenci iken kredi ve başbakanlık bursu alıyordum intibakta da alabilir miyim?

-İntibak sınıfında ne yazık ki tam olarak öğrenci sayılmıyorsunuz.Öğrenci sayılmadığınız için kredi ve başbakanlık burslarından yararlanamıyorsunuz.İntibak sınıfını başarıyla tamamlarsanız önlisansta aldığınız kredi ve başbakanlık burslarından yararlanabilirsiniz. (not: 2003'e kadar sydtf'den burs alanların bursu devam ediyor.)

5-İntibak sınıfında Askerliğimi Tecil Ettirebilir miyim?

-Aöf'de de intibak okuyorsanız askerliğiniz intibakı bitirip 3. sınıfa geçene kadar tecil edilmeyecektir.Örgün eğitimde okuyorsanız intibakta 29 yaşınız dolana kadar teciliniz sürecektir.
__________________
images?q=tbn:ANd9GcSSVf7Nbc7rsfF-F7DrfWwBua8n1m2a9nr0JufrZAxb2Y-lSHad


Tüm bölümlerimize yetkili alımları başlamıştır başvurmak için aşağıdaki linke tıklayınız


Yaso isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
09_dgs_soru_dagilimi, 1.bolum_oss_2009_puani_kac, 1.bolum_puaniyla_universitelere_girebilirim, 1.bolum_sorularla_acikogretime_girilir_mi, 1._bolum_sayisal_tercihleri_ve_puanlari, 100_netle_dgs_de_alinan_puan_nedir, 124_netle_dgs, 136_000_sira_ile_oss_nereyi_kazandim, 136_oss_puaniyla_nereye_girebilirim, 138_puana_gore_unuverste_bolumleri, 138_puanla_acikogretime_girilirmi, 138_puanla_hangi_fakulteye_girerim, 138_puanla_hangi_universiteye_girilir, 139_puana_hangi_universitelere_girebilirim, 139_puanla_hangi_universiteye_girilir, 139_puanla_nereye_girebilirim, 139_puanla_ne_yapabilirim, 140_ile_nereye_girlir, 140_puan, 140_puanla_acikogretime_girilir_mi?, 140_puanla_acikogretime_kayit_yaptirma, 140_puanla_oss_tercih, 140_puan_aof, 140_puan_ile_nereye_gidebilirim, 140_puan_olan_sayisal_lisans_bolumleri, 141_oss_puaniyla_nereye_girebilirim, 144_ham_puanla_nereye_girebilirim, 144_le_acikogretimde_hangi_bolumu_okuyabilirim, 144_le_puanla_acikogretim_bolumu_okuyabilirim, 144_osym_puanla_nereye_girili, 144_puandan_girilirmi, 150_oss_ile_nere_tercih, 150_puanla_aof_girebilirim, 150_puanla_nereye_gidebilirim, 150_puanla_nereye_girebilirim, 155_ile_nerelere_girerim, 155_puanla_aciko, 155_puanla_aof_sozel, 155_puanla_nereye_girebilirim_oss_de, 155_puanla_oss_ye_girmek, 155_puanla_universitede_nereleri_tercih_yapabiliri m, 155_puanla_universite_nasil_kayit_yapabilirim, 155_puan_hangi_bolum, 155_puan_sozel_ile_hangi_universiteye_gidebilirim, 155_sayisal_puanla_oss_tercihi, 158_ham_puana_hangi_universiteye_girebilirim, 158_puana_gore_ne_okuzabilirim_universite, 158_puana_gore_universite, 158_puanla_girebilecegim_acikogretim, 158_puanla_hangi_universiteye_girebilirim, 158_puanla_nerelere_girilebilir, 160_oss_puaniyla_nere_girebilirim, 160_oss_puaniyla_ne_yapilabilir, 160_puanla_2_yillik_universite_alabilirmiyim, 160_puanla_acikogretimde_hangi_bolume_girebilirim, 160_puanla_acikogretim_tercih_edilebilir_mi, 160_puanla_hangi_bolum_ve_kontenjanlar_alinir, 160_puanla_hangi_okullarda_okuyabilirim, 160_puanla_hangi_universiteye_gidebilirim, 160_puanla_hangi_universiteye_girerim, 160_puanla_hangi_universiteye_girilir, 160_puanla_hani_universiteye_girilir, 160_puanla_nereler_gelir_oss_2009, 160_puanla_nereye_gidebilirim, 160_puanla_nereye_girerim, 160_puanla_resim_bolumu_olan_universiteler, 160_puanla_universiteye_girilirmi?, 160_puan_acikogretime_girer_mi?, 160_soz_1_puanla_nereye_girebilirim, 161_puaniyla_nereye_girebilirim, 161_puanla_aciko, 161_puanla_girebilece, 161_puanlik_universiteler, 161_puan_osss, 162.puanla_hangi_universtelere_girilir, 162_puanina_gore_tercih_yapabilecegim_universitele r, 162_puanla_girebilecegim_bolumler, 162_puanla_hangi_universitelere_gidebilirsin, 162_puanla_nereye_girebilirim?, 163_puanim_hangi_universiteye_girebilirim, 1_matematik_sorusu_ka, 2005_yili_dgs_sinav_sorulari, 3_aobp_acilimi, 3_aobp_acilimi_nedir, 3_aobp_nedir, 3_aobp_nin_acilimi, 3_puanla_tercih_yapilan_bolumler, 8_aobp_sayisal_puani_ile_hangi_universitelere_ve_h angi_bolumlere_girebilirim, cevapları, dgs, dgs_kac_kez_girilebilir, dgs_sorulari_konu_da, dgs_soru_da, oss_nereyi_kazandim, sorulan, sorular, sıkça, ve

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sıkça Sorulan Sorular Korax Karahan online hileleri 1 10-09-2009 21:14
Karahan Online Sıkça Sorulan Sorular! Korax Karahan online hileleri 1 10-09-2009 21:14
Adet Düzensizliği İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular Yaso Kadın Hastalıkları Ve Sorunları 0 09-24-2008 17:29
makyajla ilgili sıkça sorulan sorular.. нüzüη Makyaj 0 09-03-2008 13:28
Er Işlemleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular нüzüη Askerî Bölge 0 08-26-2008 13:13


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:19 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628