Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Eğitim - Üniversiteler - Sınavlar > Siz Sorun Biz Cevaplayalim(Maximum 5-10dk)

Siz Sorun Biz Cevaplayalim(Maximum 5-10dk)

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

soru yabancı basının ATATÜRK hakkında sözleri cevabı içerde

Siz Sorun Biz Cevaplayalim(Maximum 5-10dk)


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11-09-2009, 08:49   #1
Android Destek
 
Korax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Yaş: 33
Mesajlar: 21.059
Teşekkürleri: 4
6 mesajına 6 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
Korax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond repute
Korax - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart soru yabancı basının ATATÜRK hakkında sözleri cevabı içerde

A.B.D.

Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihibaşarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanınileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksekcesaretini hatırlatmaktadır. Çöküntü halinde bulunan birimparatorluktan özgür Türkiye' nin doğması, yeni Türkiye' nin özgürlükve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan etmesi ve o zamandan berikoruması, Atatürk' ün Türk halkının işidir. Şüphesiz ki, Türkiye' degiriştiği derin ve geniş inkilaplar kadar bir kitlenin kendisine olangüvenini daha başarı ile gösteren bir örnek yoktur.
John F. KENNEDY (A.B.D. Başkanı, 10 Kasım 1963)

Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır.
Franklin D. ROOSEVELT (A.B.D. Başkanı, 10 Kasim 1963)

Asker-devlet adamı, çağımızın en büyük liderlerindenbiri idi. Kendisi, Türkiye' nin, dünyanın en ileri memleketleriarasında hak ettiği yeri almasını sağlamıştır. Keza O, Türklere, birmilletin büyüklüğünün temel taşını teşkil eden, kendine güvenme vedayanma duygusunu vermiştir.
General Mc ARTHUR

Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürkenkendisine onun fikrince bütün Avrupa' nın en kıymetli ve en ziyadedikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa' nın enkıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunusöyledi.
Franklin D. ROOSEVELT A.B.D. Başkanı, 1928

Dünya sahnesinden tarihin en dikkatli, çekici adamlarından biri geçti.
Chicago Tribune

Savaş sonrası döneminin en yetenekli liderlerinden biri.
New York Times

İnsanı teslim alıcı fevkalade önderlik kuvveti vardır. O, tetiktir, hazır cevaptır, dikkati çekecek kadar zekidir.
Gladys Baker(Gazeteci)

* ALMANYA

O kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatördeğil, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmaya uğraşan birkahramandı.
Prof. Walter L. WRIHT Jr.

Atatürk Türkiye' yi tek düşman kalmaksızın bırakmıştır. Bu zamanımızın hiçbir devlet şefinin başaramadığıdır.
Alman Volkischer Beobachter Gazetesi

Almanya, ATATÜRK' ün eserine ve mücadelesine hayrandır.Onda, tarihi eseri, özgürlüğü seven bütün milletler için bir sembololarak kalacak kudretli bir kişilik görmektedir.
Berlin, Alman Ajansı

Istırap çeken dünyada barış ve esenliği yeniden kurmakve insanlığın yalnız maddi değil, manevi gelişmesini sağlamakisteyenler Atatürk' ün iman verici ve yön göstericiliğinden örnek vekuvvet alsınlar.
Profesör Herbert MELZIG(Tarihçi)

Kendisinin tarihi büyüklüğü, eseri olan yeni Türkiye' yebakılarak bu günden ölçülebilir. Çelik gibi azim ve gayreti, uzağıgören akıl ve hikmetle birleşmiş olan bu gerçek halk önderi ve devletadamı; Anadolu dağlarının en uzak ve ıssız köşesindeki köylere bilebaşka bir ruh aşılamıştır.
Illustrierte Dergisi

O, kendi milleti ve beşeriyet alemi için beslediğimuhabbetle, bir dahinin neler yarattığına dair, cihana fevkaladeheyecanlı bir sahne seyrettirmektedir.
Herbert MELZIG

* FRANSA

İnsanlığın bütün belirtileri Onda kendini hemen gösteriyor.
Noelle Gazetesi

Eski Osmanlı İmparatorluğu bir hayal gibi ortadansilinirken, milli bir Türk Devleti'nin kuruluşu, bu çağın en şaşırtıcıbaşarılarından birisidir. Mustafa Kemal, yüce bir eser ortayakoymuştur. Atatürk' ün parlak başarısı bütün sömürgeler için bir örnekolmuştur.
Maurice BAUMANT(Profesör)

Çok büyük bir adamdı...bir siyasi dahiydi.
Excelsior Gazetesi

Dünyanın, çağdaş, en büyük kişilerinden biri.
Le Jour-Echo de Paris

Atatürk' ün yurt kurtarıcı olduğunu, milletlerin en vefalısı olan Türkler asla unutmayacaklardır.
Noell Roger Gazetesi

Karşımdaki bu büyük adamda, keşfettiğim bu büyükmeçhulde maharet ve karakter o kadar iyi işlenmişti ki, sözlerindehiçbir şüphe aranamazdı.
Claude Farrer (Yazar)

Bu günün Türkleri, yüzyıllar önce Avrupa' yı titretencanlı millet durumuna erişmiştir. Ve bu aksam O büyük ulunun başındabekleyen Türkiye, güçlü ve dipdiri Türkiye' dir.
Pierre Dominique(Gazeteci)

Asırları asan adam !..
Fransa, Paris Basını

Akıllı ve barışçı yöntemlerle gerçekleştirdiği eseri halkların tarihinde izlerini bırakacaktır.
Albert LEBRUN, Fransız Cumhurbaşkanı

Mevcut rütbelerin hepsini kaldırdığı bir memlekette, buadam, bütün rütbeleri, kazanmıştır. O memlekete, bulabilecek en şerefliisim Ona verilmiştir.
Mercel Sauvage(Gazeteci)

Bu, insanlığa denenmiş bir felsefe örneği olarak sunulabilir. Atatürk yüz yıllara sığabilecek işleri on yılda tamamladı.
Gerrad Tongas(Yazar)

Atatürk öldü. Barış kubbesinin Doğu sütunu yıkıldı.Artık evrende barışı kimse garanti edemez. Nitekim Avrupalı devletadamları; O' nun 1930'da yaptığı uyarı ve tavsiyeleri dinlememiş vedünyayı 1939 yılında ikinci büyük savaş felaketinin içinesürüklemişlerdir.
SANERWIN Gazetesi

Atatürk, bir milleti, birkaç yılda asrileştirmek mucizesini göstermiştir.
Paris-Le Temps Yeni Türk Devleti ile AnkaraAntlaşması' nın imzalanması nedeniyle; "Bizi arkadan vurdu, dağbaşındaki haydutlarla, Mustafa Kemallerle anlaştı" diyenlere FransızBaşbakanının Mecliste verdiği cevap:
Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahramanMustafa Kemal ve O' nun tüm askerleri burada olsalardı teker tekerhepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahraman bir antlaşmaimzalamaktan gurur duyuyorum. (1921)
Fransız Başbakanı BRIAND

Sırasıyla ihtilalci ve asi, sonradan muzaffer birkumandan olan "Türklerin babası" Yeni Türkiye' yi yarattı, sultanlarıkovdu, kadınlara hürriyet verdi fesi kaldırdı, ülkesinde radikal birinkilap yaptı.
Paris-Soir' den

Denilebilir ki onsuz, İslam alemi yolunu bulabilmek için elli yıl daha bekleyecekti.
Berthe Georges-Gaulis

O, yüce bir dağa benzer. Eteğinde yaşayanlar bu yüceliğifark edemezler. Bu dağın azametini kavrayabilmek için, Ona çokuzaklardan bakmak gerekir.
Claude FARRER / Fransız Edibi

Türkiye tarihi, bugün her zamandan çok Batı ve Avrupatarihinden ayrılmaz bir haldedir. Ve Atatürk' ün bu yöndeki gayretlerisonuçsuz kalmamıştır.
Memleketlerimiz arasındaki yüzyılları aşan dostluk, bu gelişmenin temel öğelerinden biridir.
Charles De GAULLE

Kemal Atatürk' ün karakterinin bir cephesini göstermekitibariyle bir noktayı hatırlatmak isterim. Bize savaşlarından birinianlatıyordu. Birdenbire durdu: Görüyorsunuz ya, dedi: birçok zaferlerkazandım. Fakat bunların en büyüğünden sonra bile her akşam, savaşalanlarında ölen bütün askerleri düşünerek içimde derin bir kederduyuyorum. Cesaret ve zekasından başka yüreği bu kadar yüce olan böylebir Şef' in, yurdu için mucizeler yaratmış olmasına şaşılabilir mi?
George BENNES, Vu Gazetesi-1938

Devrin yüksek şahsiyetleri kitaplarda, konferanslardaTürkiye' nin asla değişmeyeceğini ve değişmeden öleceğini ilanetmişlerdi. Halbuki ölmeden değişti. Hem de kökünden ve baştan aşağıdeğişti. İnançlar, gelenekler, yöntemler yıkıldı. Son döküntülerini deyabancı zırhlıları ve kapitülasyonlar gibi memleketten sürüp attılar.Türkiye, ruhunu değiştirmişti. Tamamen ve tasavvur edilmesi mümkünolduğu kadar.
Raymond CARTIER, Le Nouvelliste Gazetesi* İNGİLTERE
Savaş sonrasının en ileri gelen devlet adamlarından biri. Kendi başına bir klas oluşturuyordu ve hemen her açıdan tekti.
The Fortnightly, Londra

Avrupa, savaştan sonra belirmiş az sayıdaki yapıcı devlet adamlarından birini kaybetti.
Spectator

Çağımızda hiçbir isim Atatürk'ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır.
Observer

İngiltere önce, cesur ve asil bir düşman, sonra da sadık bir dost olarak tanıdığı büyük adamı selamlamaktadır.
Sunday Times

O, benzeri olmayan bir devlet adamı idi. Diktatörlerintahammül edemediği serbest bir nizamla, başaramadığı ve başaramayacağıişler yapmıştır. Tarihte böyle adamlar devirlerine kendi adlarınıvermişlerdir.
Word Price

O, Türkiye' nin önceki kuşaklarından hiçbirine nasipolmayan özgürlük ve güven dolu bir hayat sağladı. Başarıları, Türkiye'nin Avrupa devleti olmasını sağladı, yakın doğunun tarihini değiştirdi.
Times Gazetesi

Savaş Türkiye' yi kurtaran, Savaştan sonra da TürkMilletini yeniden dirilten Atatürk' ün ölümü, yalnız yurdu için değil,Avrupa için de büyük kayıptır. Her sınıf halkın O' nun ardındandöktükleri içten gözyaşları bu büyük kahraman ve modern Türkiye'ninAta' sına değer bir görünümden başka bir şey değildir.(1938)
Winston CHURCHILL İngiltere Başbakanı

Atatürk, Türk Milleti'nin ruhunda Türk Bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.
Daily Telegraph

Cumhuriyet Türkiye' sinin Devlet Başkanı Kemal Atatürk,diğer önderlerde görmeye alışmadığımız şu değerli niteliklerikişiliğinde toplamış bulunuyor: alçak gönüllülük, yeterlik ve başarı.
The Truth Dergisi

O genç ve dahi Türk Şefi'nin o esnada Çanakkale de bulunması, müttefikler bakımından tarihin en acı darbelerinden biridir.
Alan Moorehead (Yazar)

Atatürk, eskimiş bilimlerle boş yere kafasını yormamışolduğundan daha taze ve cesur düşünen bir önderdir. Kendisi için,bugünkü Avrupa' nın en güçlü Devlet Adamıdır diyebileceğimiz Atatürk,hiç şüphesiz devlet adamlarının en cesur ve orijinalidir.

Herbert Sideabotham (Yazar)

Herhangi bir olayı derinliğiyle kavramak, çıkar yolugörüp birdenbire harekete geçmek iktidarı, O' nun eşsiz otoritesininbaşlıca kaynaklarından biridir.(1923)
Grace Ellison (Gazeteci)* AFGANİSTAN
O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.
Emanullah HAN, Afgan Kralı
* ARNAVUTLUK

Bu Türk Milleti yastadır. Çünkü yeni Türkiye' nin yaratıcısı olan eşsiz şefini kaybetmiştir.
Stipsi Gazetesi* AVUSTURYA

Büyük düşüncelerin adamı, bir devlet mimarıydı.
Neue Freie Presse, Viyana

Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez.
Avusturyalı Heykelci KRIPPEL
* BELÇİKA

Atatürk, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan adamdır.
Kopenhag-Nasyonal Tidende

Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk' tür.
Libre Belgique gazetesi
* BULGARİSTAN

Hiçbir memleket, yeni Türkiye' nin Ata' sı tarafındanbaşarılan kadar güçlü, hızlı ve kökten bir yenilik hamlesineerişmemiştir.
Bulgar Dness Gazetesi

* ÇİN

Mustafa Kemal yeni Türkiye'nin kalbidir. Eski, yıpranmışbir toplumdan yepyeni, güçlü bir millet yaratmış, eşsiz kişiliğiylekendini herkese saydırmış, enerjisiyle herkesi kendine inandırmıştır.
Ma Shao-Cheng (Yazar)* DANİMARKA

Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, O, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.
National Tidence Gazetesi

* FİNLANDİYA

Atatürk, olağanüstü nitelikte bir devlet adamı, savaş sonrası dünya tarihinin en önemli simalarından biri idi.
Hufvud Stadbladet Gazetesi* HİNDİSTAN

Dünyanın yetiştirdiği en büyük insanlardan biri.
Star of India

Atatürk, yalnız Türk Milleti'nin değil, özgürlüğü uğrunasavaşan bütün milletlerin önderiydi. O' nun direktifleri altında sizbağımsızlığınıza kavuştunuz. Biz de o yoldan yürüyerek özgürlüğümüzekavuştuk.
Bayan Sucheta KRIPALANI, Hint Parlamento Heyeti Başkanı
* İRAN

Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibibelli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarcamilletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.
Tahran Gazetesi

Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir Şef'i olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur.
İran Gazetesi
* İSRAİL

Dünya, çağımızın en dikkati çekici adamlarından birini kaybetti.
Palestine Post

Mustafa Kemal Atatürk, kuşkusuz 20. yüzyılda dünyasavaşından önce yetişen en büyük devlet adamlarından biri, hiçbirmillete nasip olmayan cesur ve büyük bir inkilapcı olmuştur.
Ben Gurion İsrail Başbakanı (1963)

* İSVEÇ

O olmasaydı modern Türkiye olmazdı. O' nun sayesindeTürkler, O' nun olağanüstü eserini izleyebilecekler ve zaten dünyacapek yüksek olan onurlarını daha fazla yükseltebileceklerdir.
Nya Dagligt Gazetesi* İSVİÇRE

Türkiye' yi yaratan, tarihimizin bu en Büyük Adam' ını başımı en derin hürmetle eğerek selamlarım.
Profesör MORRF

Yalnız bir asker değil, aynı zamanda yüzyılımızın bir daha göremeyeceği bir dahi idi.
Profesör SEKRETAN* İTALYA

Hayatının sonuna kadar milleti' nin mutlak güveni ilekurduğu devletin başında muzaffer kumandanının kişiliği, eşi görülmemişbir karakter örneğidir.
C.C.SFORZA

Üstün iradesi, tükenmez cesareti ve eşsiz sezişi ilehasımlarını dize getirdi. Fazilet ve ciddiyeti, üç yılda memleketineyalnız askeri değil, aynı zamanda tam ve doyurucu bir siyasi zaferkazandırdı.
F.Perrone Di San Martino (Yazar)

Atatürk'ün ölümü ile Yakın Doğu' nun gelişmesine birinci derecede etken olan son derece kuvvetli bir şahsiyet kaybolmuştur.
Tribuna Gazetesi* JAPONYA

Şaşırtıcı ve çekici bir kişi. Asker olarak büyük, fakat devlet adamı olarak daha büyük.
Japon Times

Yüzyıldan beri Küçük Asya'nın çıkardığı en büyük lider.
The Japon Chronicle* LÜBNAN

Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti'ninbaşındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayanbüyük ve yurtsever bir insandı.
Kerama, Lübnan Başbakanı, (10 Kasim 1963)

Kelimenin tam anlamıyle bir yapıcı ve yaratıcı olan Atatürk, dünya haritasında memleketine yepyeni bir sınır çizmiştir.

Loryan Gazetesi (1938)

Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dahilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.
Ennehar Gazetesi (1938)

Dünyanın çok nadir yetiştirdiği dahilerdendir. Dünya tarihinin gidişini değiştirmiştir.
An Nahar
* MACARİSTAN

Yüzyılımızda, "olmayacak hiçbir şey yoktur" şeklindeki tarihi gerçeği ıspatlayan ilk adam olmuştur.
Esti Ujsag.Macar.

Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümü ile yoksul düşmüştür.
Pester lioyd Gazetesi

Türkiye'yi bir arı kovanına ve bütün Türkleri de balaramağa çıkmış çalışkan arı' lara benzetiyorum. Nasıl arı' larbeylerinin etrafında toplanıp çalışırlarsa bütün Türk Milleti bu günbüyük dahi Mustafa Kemal etrafında toplanmışlardır.
Prof. M. Zaajti Franes* MISIR

Çağının, belki de tüm tarihin en olağanüstü kişilerinden biri.
Egyptian Gazete* NORVEÇ

Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır.
Le Morgen Bladet Gazetesi

* PAKİSTAN

Kemal Atatürk, yalnız bu yüzyılın en büyük adamlarındanbiri değildir. Biz Pakistan'da, Onu geçmiş bütün çağların en büyükadamlarından biri olarak görüyoruz. Askeri bir deha, doğuştan bir liderve büyük bir yurtsever.
Eyüp Han, Pakistan Cumhurbaşkanı

Bizim aslımız rengi uçmuş bir kıvılcım iken, O' nun bakışı ile cihanı kaplayan ve aydınlatan bir güneş haline geldik.
İkbal (Şair)

* POLONYA

O' nun yaratıcı ruhunun ve ateşli yurtseverliğinin harekete geçmemiş olduğu hiçbir alan yoktur.
Gazeta Polska* ROMANYA

Atatürk, tarihte teşkilatcı bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.
Independance Romaine Gazetesi (12 Kasım 1938)

Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiylekurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, enbirincisidir.
Timpul Gazetesi (12 Kasım 1938)
* SOVYET SOSYALİST CUMHURİYETLER BİRLİĞİ

Şöhreti bütün cihana yayılmış olan tecrübeli başkanınyönetimi herkesin sevgi ve saygısını çeken büyük Türk Milleti'nin millibağımsızlığını devamlı bir başarı ile kuvvetlendirmiş ve yeni milliyapısını yaratmıştır.
SSCB Başbakanı Kalinin* SURİYE

Vatanını muhakkak bir parçalanmaktan kurtararak devletgemisini güvenilir bir limana götürdükten sonra milletinden bir tahtistemedi. O, kelimesinin bütün anlamıyla bir insan, eşsiz bir dahi,kahraman bir asker ve siyaset adamı idi.
Elifba Gazetesi

Atatürk'ün başardığı işler mucize ve harikakabilindedir. Birkaç yıl içinde memleketinde yaptığı inkilaplar, birkaçyüzyılda gerçekleştirilmeyecek işlerdir.
El Tekaddum Gazetesi
* YUGOSLAVYA

Atatürk'ün dehası, tarihte Türk Milleti'nin taşıdığı ruhun faziletine en yüksek örneklerinden birini teşkil edecektir.
Branko Aczemovic (Elçi)

Tarih, silinmez harflerle bu devlet adamının ismini hakedecektir. Atatürk bir halk adamıdır. Kırılmaz azmi, keskin zekası vekudreti kendisini yendiği alın yazısının önüne getirmiş, böylece yeniTürkiye'nin yaratıcısı olmuştur.
Politika Gazetesi


* YUNANİSTAN

Türkiye, dost ve düşmanlarının hayran olduğu bir deha adama, malik bulunmak bahtiyarlığına erişmiştir.
Korax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
ataturk, atatÜrk, basinin, basının, cevabi, cevabı, hakkinda, hakkında, icerde, soru, sozleri, sözleri, yabanci, yabancı

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
soru kayıların anadoluya gelişi ve yerleşmesi cevabı içerde Korax Siz Sorun Biz Cevaplayalim(Maximum 5-10dk) 1 11-06-2009 17:15
soru osmanlının balkanlarda yaptığı mimari eserler cevabı içerde Korax Siz Sorun Biz Cevaplayalim(Maximum 5-10dk) 0 11-06-2009 17:01
soru ? dinimizce yasaklanan yiyecekler cevabı içerde Korax Siz Sorun Biz Cevaplayalim(Maximum 5-10dk) 0 11-06-2009 16:50
Soru Kemiosmotik Hipotez nedir cevabı içerde Korax Siz Sorun Biz Cevaplayalim(Maximum 5-10dk) 0 11-03-2009 19:17
Soru Denizlerde hangi doğal olaylar meydana gelir? cevabı icerde Yaso Siz Sorun Biz Cevaplayalim(Maximum 5-10dk) 0 10-04-2009 21:12


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:28 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628