Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Genel Kategori > Ekonomi ve iş Dünyası > Turizm, Gezi ve Seyahat

Turizm, Gezi ve Seyahat Gidilesi Yerler, Yurt İçi, Yurt Dışı, Öneriler, Ulaşım Bilgileri ... Resimlerle Gezelim Görelim, Travel, Tourism Information, Tatil Köyleri, Tatil Yerleri, Oteller, Turlar, Biletler...

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Çine gitmek için ne gerekir hangi evraklar lazım çin vizesi nasıl alınır

Turizm, Gezi ve Seyahat


Yeni Konu aç Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 06-08-2015, 16:26   #1
 
Üyelik tarihi: Jul 2008
Mesajlar: 671
Teşekkürleri: 0
9 mesajına 9 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 346
aknet has much to be proud ofaknet has much to be proud ofaknet has much to be proud ofaknet has much to be proud ofaknet has much to be proud ofaknet has much to be proud ofaknet has much to be proud ofaknet has much to be proud of
Standart Çine gitmek için ne gerekir hangi evraklar lazım çin vizesi nasıl alınır

Çin vizesi Çin vize makamlarınca yabancılar için Çin'e giriş, Çin'den çıkış veya Çin'den transit geçiş yapmak için verilen izindir. Çin vize makamları yabancılara kimliklerine, Çin'e gidiş amaçlarına ve pasaport tiplerine göre diplomatik, hizmet veya normal vize verebilir. Aşağıda normal vize ile ilgi bilgiler ve vize başvuru şartları açıklanmaktadır.
Normal vize (C, D, F, G, J1, J2, L, M, Q1, Q2, R, S1, S2, X1, X2, Z) olarak belirtilen 16 kategoriden oluşur. Belirtilen vizelere başvuru yapacak tüm yabancılar vize başvurusu yapmak için aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmek ve söz edilen belgeleri sunmak zorundadırlar.
Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvuru Bildirimi
01.09.2013
Çin Halk Cumhuriyeti'ne yapılacak her türlü vize başvurularının bildirilen kurallar doğrultusunda hazırlanacak başvuru evraklarının temin edilerek, Başkonsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan acentalar kanalıyla yapılması gerekmektedir. Çin asıllı yabancılar ve üçüncü ülke vatandaşlarının Başkonsolosluğa şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Çin'e gidiş amacınıza istinaden, uygun vize türünü seçiniz
Vize Türleri
Kapsam

C
Mürettebat, havacılık, denizcilik görevlileri, uluslararasıtren taşımacılığı görevlileri, uluslararası hava araçları mürettebatı, uluslararası gemi mürettebatı ve aileleri ve uluslararası karayolu taşımacılığı yapan araç sürücüleri başvurularında verilen vize türüdür.

D
Çin'e daimi ikamet için başvuru yapan şahıslara verilen vize türüdür.

F
İş görüşmeleri, ziyaret, araştırma vb. faaliyetlerde bulunmak üzere Çin'e giden şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

G
Çin'den transit geçiş yapacak şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

J1
Çin'de uzun süreli bulunan basın kurumlarının yabancı uyruklu uzun süreli ikamet eden gazeteci başvurularında verilen vize türüdür. (İkametin 180 günü geçmesi durumunda)

J2
Çin'e kısa süreli röportaj yapmak amacıyla giden yabancı uyruklu gazeteciler başvurularında verilen vize türüdür. (Kalış süresinin 180 günden az olması durumunda)

L
Çin'e turizm amaçlı giden şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

M
Çin'e ticari faaliyetlerde bulunmak üzere giden şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

Q1
Aile bütünlüğünden yola çıkarak; Çin'de ikamet etmek isteyen Çin vatandaşı aile fertlerine (eşleri, anne-babaları, çocukları, çocuklarının eşleri, kardeşleri, büyükanne-büyükbabaları,eşlerinin büyükanne-büyükbabaları, torunları,olduğu kadar eşlerinin anne-babaları) ve Çin'de daimi ikamet hakkına sahip yabancı uyruklu vatandaşların aile fertlerine (eşleri, anne-babaları, çocukları, çocuklarının eşleri, kardeşleri, büyükanne-büyükbabaları,eşlerinin büyükbaba-büyükannesi, torunları, eşlerinin torunları olduğu kadar eşlerinin anne-babaları) olduğu kadar çocuklarının uzun süreli Çin'deki aile ve yakınlarına verilmesi amacıyla ikamet etmek isteyen şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

Q2
Çin'de kısa süreli (180 günü geçmemesi durumunda) kalmak isteyen Çin vatandaşı aile fertleri ve Çin'de daimi ikamet hakkına sahip yabancı uyruklu vatandaşların aile fertlerinin başvurularında verilen vize türüdür.


R
Çin'in ihtiyaç duyduğu yabancı uyruklu üst düzey yetenekler ya da acil ihtiyaç duyulan uzman kişilere verilen vize türüdür.

S1
Çin'de uzun süreli (180 günü geçmesi durumunda) olarak çalışma, öğrenim görme vb. sebeplerden dolayı ikamet eden yabancı uyruklu şahısların eşleri, anne-babaları, On sekiz yaşını henüz doldurmamış çocukları, eşlerinin anne-babaları ya da diğer şahsi işler dolayısı ile Çin sınırları içerisinde ikamet etmesi gereken şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

S2
Çin'de kısa süreli olarak (180 günü geçmemesi durumunda) çalışma, öğrenim görme vb. sebeplerden dolayı kalan ve ikamet eden yabancı uyruklu şahısların aile fertlerine (eşleri, anne-babaları, çocukları, çocuklarının eşleri, kardeşleri, büyükanne-büyükbabaları,eşlerinin büyükbaba-büyükannesi, torunları, eşlerinin torunlarıolduğu kadar eşlerinin anne-babaları) olduğu kadar diğer şahsi işler dolayısı ile Çin sınırları içerisinde kalması gereken şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

X1
Çin sınırları içerisinde uzun süreli (180 günü geçmesi durumunda) öğrenim görmek isteyen şahıs başvurularında verilen vize türüdür.

X2
Çin sınırları içerisinde kısa süreli (180 günü geçmemesi durumunda) öğrenim gören şahıslara verilen vize türüdür.

Z
Çin sınırları içinde çalışmak isteyen şahıs başvurularında verilen vize türüdür.Vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:
1. Temel Evraklar
(1)Pasaport:Geçerlilik süresi altı ay üzerinde olan ve boş vize sayfası bulunan pasaportun aslı ve pasaportun fotoğrafının yer aldığı sayfanın bir adet fotokopisi.
(2)Vize Başvuru Formu ve Fotoğraf:Bir adet "Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuru formu" ve bir adet vize başvuru formu üzerine yapıştırılacak olan son zamanlarda ve önden çekilmiş, renkli (açık renkli arka fon), baş açık pasaport fotoğrafı. Başvuru formu gerçeğe uygun, eksiksiz ve düzgün, net bir şekilde doldurularak başvuran tarafından imzalanmalıdır. Aksi takdirde şahıs vize başvurusu reddedilecektir.
(3)Yasal Kalış ya da İkamet Belgesi (Vatandaşı Oldukları Ülkede Bulunmayan Vize Başvuranları)Vatandaşı olduğu ülkede bulunmaması durumunda vize başvurusunda bulunacak şahısların Türkiye'de yasal kalış, ikamet, çalışma, öğrenim gördüğüne dair geçerliliğini koruyan belge ya da geçerli vizenin aslı ve fotopisini sunması gerekmektedir.
(4)Eski Çin Pasaportu ya da Eski Çin Vizesi (Çin Asıllı Olup Sonradan Yabancı Ülke Vatandaşlığına Geçenler):Başvuranın ilk defa Çin vizesine başvuruyor olması durumunda eski Çin pasaportu aslını ve pasaportun fotoğrafının yer aldığı sayfanın bir adet fotokopisini sunması gerekmektedir. Başvuranın daha önceden Çin vizesi olması veya yeni verilmiş yabancı ülke pasaportunun olması durumunda vize başvurusu yapan şahıs eski yabancı ülke pasaportunun fotoğrafının yer aldığı sayfası ve eskiden almış olduğu eski Çin vizesinin fotokopisini sunması gerekmektedir. (Yeni pasaportun üzerindeki kayıtlı ad-soyad bilgilerinin eski pasaporttaki bilgilerle uyuşmaması durumunda, ilgili resmi kurumdan temin edilecek ad-soyad değişiklik kanıt belgesinin sunulması gerekmektedir.)

2. Diğer Destekleyici Evraklar
C Vize
Mevcut yabancı nakliye şirketi tarafından başvuran için teminat mektubu ya da Çin'den ilgili birimin davetiyesini sunulması gerekmektedir.
D Vize
Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı'nın vermiş olduğu "Yabancılar Daimi İkamet Statüsü Onay Formu" nun aslı ve fotokopisinin sunulması gerekmektedir.
Dikkat Edilmesi Gereken Husus:
D Vize sahiplerinin; Çin sınırlarına giriş yapmalarının ardından otuz gün içerisinde ikamet edecekleri yerdeki ilçe düzeyi üstündeki Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi'ne ikamet tezkeresi almak için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
F Vize
(1)Çin'deki ilgili kurum ya da şahıs tarafından verilen davetiye mektubu. Davetiye üzerinde aşağıdaki hususların belirtilmesi gerekmektedir:

1. Davet Edilen Şahıs Bilgileri: Soyad-ad, cinsiyet, doğum tarihi vb.;
2. Davet Edilen Şahıs Ziyaretine Ait Bilgiler:Çin'e gidiş amacı, varış ve ayrılış tarihi, Çin'de bulunacağı yer ve davet eden Çin'deki kurum ya da şahıs iletişim bilgileri, giderlerin kaynağı vb.;
3. Davet Eden Kurum ya da Şahıs Bilgileri:Davet eden kurum ya da şahıs soyad-ad, telefon, adres, kurum kaşesi, yasal temsilci ya da davet eden şahıs imzası vb.
(2)İşyeri tarafından verilen tanıtım (kanıt) mektubu aslı;
(3)Çin'deki faaliyetlerini gösteren program
G Vize
Ziyaret edilecek amaç ülkeye ya da bölgeye ait önceden tarihi ve koltuğu belirlenmiş olan uçak (araba, gemi) kombine bileti.

J1 Vize
Çin Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Bölümünün vermiş olduğu vize bildirim yazısı olduğu kadar gazetecinin bağlı bulunduğu medya kuruluşuna ait resmi yazı.
Vize başvurusunda bulunacak şahısların öncelikle Türkiye'deki Çin Büyükelçiliği Enformasyon Bölümü ya da Başkonsolosluk Siyasi Bölümü ile iletişime geçerek, gerekli işlemleri tamamlaması gerekmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Husus:
J1 Vize sahiplerinin; Çin sınırlarına giriş yapmalarının ardından otuz gün içerisinde ikamet edecekleri yerdeki ilçe düzeyi üstündeki Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi'ne ikamet tezkeresi almak için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
J2 Vize
Çin Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Bölümü ya da Çin'e ait yetkilendirilen kurum vize bildirim yazısı olduğu kadar gazetecinin bağlı bulunduğu medya kuruluşuna ait resmi yazı.
Vize başvurusunda bulunacak şahısların öncelikle Türkiye'deki Çin Büyükelçiliği Enformasyon Bölümü ya da Başkonsolosluk Siyasi Bölümü ile iletişime geçerek, gerekli işlemleri tamamlaması gerekmektedir.

L Vize
(1)Gidiş dönüş uçak bileti, otel rezervasyonu vb. seyahat evrakları ya da Çin sınırları içindeki kurum ya da şahıs tarafından gönderilen davetiye. Davetiye üzerinde aşağıdaki hususların belirtilmesi gerekmektedir:

1.Davet Edilen Şahıs Bilgileri: Soyad-ad, cinsiyet, doğum tarihi vb.;
2.Davet Edilen Şahıs Seyahat Programına Ait Bilgiler: Varış ve ayrılış tarihi, seyahat edeceği yerler vb.;
3.Davet Eden Kurum ya da Şahıs Bilgileri:Davet eden kurum ya da şahıs soyad-ad, telefon, adres, kurum kaşesi, yasal temsilci ya da davet eden şahıs imzası vb.
(2)Başvuranın ikamet ettiği yerden alacağı savcılık temiz kağıdının aslı;
(3)En az 5000 Türk Lirası olmak üzere banka hesap defteri ya da banka mevduatı.

Turistik Grup L Vizesi (Vize başvuru formu doldurulmasına gerek yoktur) Başvurularında Sunulması Gereken Evraklar:
(1)Çin turizm acentası davetiyesi aslı
(2)Çin'e ait yetkilendirilmiş turizm kurumu vize bildirim formunun aslı
(3)Türk seyahat acentası yeterlilik belgeleri (ticaret odası belgeleri aslı, vergi levhası ve yeterlilik belgesi fotokopisi)
(4)Gidiş dönüş uçak bileti, otel rezervasyonu vb. seyahat evrakları.

M Vize
(1)Çin'deki ticari işbirliği yapılan taraf tarafından gönderilen ticari faaliyet evrakları, ekonomi ve ticaret fuarı vb. davetiye. Davetiye üzerinde aşağıdaki hususların belirtilmesi gerekmektedir:

1. Davet Edilen Şahıs Bilgileri: Soyad-ad, cinsiyet, doğum tarihi vb.;
2. Davet Edilen Şahıs Ziyaretine Ait Bilgiler:Çin'e gidiş amacı, varış ve ayrılış tarihi, Çin'de ziyarette bulunacağı yer ve davet eden Çin'deki kurum ya da şahıs iletişim bilgileri, giderlerin kaynağı vb.;
3. Davet Eden Kurum ya da Şahıs Bilgileri:Davet eden kurum ya da şahıs soyad-ad, telefon, adres, kurum kaşesi, yasal temsilci ya da davet eden şahıs imzası vb.
(2)İşyeri tarafından verilen tanıtım (kanıt) mektubu aslı
(3)İl Ticaret Odası faaliyet belgesi aslı
(4)Vergi levhası (fotokopi).


Q1 Vize
Aile birliği dolayısı ile Çin'e gitmek isteyen şahıslar için gerekli olan evraklar:
(1)Çin'de ikamet eden Çinli vatandaş ya da Çin'de daimi ikamet hakkına sahip olan yabancı uyruklu vatandaşın göndermiş olduğu davetiye. Davetiye üzerinde aşağıdaki hususların belirtilmesi gerekmektedir:

1. Davet Edilen Şahıs Bilgileri: Soyad-ad, cinsiyet, doğum tarihi vb.;
2. Davet Edilen Şahıs Ziyaretine Ait Bilgiler:Çin'e gidiş amacı, varış tarihi, Çin'deki ikamet adresi, ikamet süresi ve davet eden şahısla olan yakınlık durumu, giderlerin kaynağı vb.;
3. Davet Eden Şahıs Bilgileri:Davet eden şahıs soyad-ad, telefon, adres, davet eden şahıs imzası vb.
(2)Davet eden şahısın Çin nüfus cüzdanı fotokopisi ya da yabancı uyruklu vatandaş pasaport ve ikamet tezkeresi fotokopisi
(3) Başvuran şahıs ile Davet eden şahıs arasındaki akraba ilişkisini (Eşleri, anne-babaları, çocukları, çocuklarının eşleri, kardeşleri,büyükanne-büyükbabaları,eşlerininbüyükanne-büyükbabaları, torunları,olduğu kadar eşlerinin anne-babaları) gösterir belge (Evlilik cüzdanı, doğum belgesi, Emniyet kurumunun vermiş olduğu akraba ilişkisi gösterir belge ya da akraba ilişkisini gösterir noter evrağı vb.) aslı ve fotokopisi
(4) Başvuranın ikamet ettiği yerden alacağı savcılık temiz kağıdının aslı;
(5)En az 5000 Türk Lirası olmak üzere banka hesap defteri ya da banka mevduatı.
Çocuklarının uzun süreli Çin'deki aile ve yakınlarına verilmesi amacıyla ikamet etmek isteyen şahıslar için gerekli olan evraklar:
(1)Çin'in diğer ülkelerdeki Büyükelçilik/Başkonsoloslukları tarafından verilen çocuk bakımı tasdik belgesi ya da bulunmakta olduğu ülke ya da Çin'deki noter tarafından tasdik edilmiş çocuk bakım vekaletnamesi
(2)Vekalet veren şahıs pasaportu aslı, fotokopisi olduğu kadar çocuğun uzun süreli bakımını üstlenecek şahıs ile akraba ilişkisini gösterir belge (Evlilik cüzdanı, doğum belgesi, Emniyet kurumunun vermiş olduğu akraba ilişkisi gösterir belge ya da akraba ilişkisini gösterir noter evrağı vb.)
(3)Çocuğun uzun süreli bakımını üstlenmeyi kabul eden şahısın göndermiş olduğu çocuk bakımını kabul yazısı ve nüfus cüzdanı fotokopisi;
(4)Çin'deki aile ve yakınlarına çocuklarının bakımını uzun süreli olarak teslim etmek isteyen anne-babanın ya da taraflardan birinin Çin vatandaşı olması durumunda çocuğun doğumu esnasında Çin vatandaşı olan anne-babanın Çin sınırları dışında sürekli ikamet durumunu gösterir belge fotokopisi.
Dikkat Edilmesi Gereken Husus:
İlgili şahısların Çin sınırlarına giriş yapmalarının ardından otuz gün içerisinde ikamet edecekleri yerdeki ilçe düzeyi üstündeki Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi'ne ikamet tezkeresi almak için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Q2 Vize
(1)Çin'de ikamet eden Çinli vatandaş ya da Çin'de daimi ikamet hakkına sahip olan yabancı uyruklu vatandaşın göndermiş olduğu davetiye. Davetiye üzerinde aşağıdaki hususların belirtilmesi gerekmektedir:
1. Davet Edilen Şahıs Bilgileri: Soyad-ad, cinsiyet, doğum tarihi vb.;
2. Davet Edilen Şahıs Ziyaretine Ait Bilgiler:Çin'e gidiş amacı, varış-ayrılış tarihi, Çin'de ziyaret edeceği yer ve davet eden şahısla olan yakınlık durumu, giderlerin kaynağı vb.;
3.Davet Eden Şahıs Bilgileri:Davet eden şahıs soyad-ad, telefon, adres, davet eden şahıs imzası vb.
(2) Davet eden şahısın Çin nüfus cüzdanı fotokopisi ya da yabancı uyruklu vatandaş pasaport ve ikamet tezkeresi fotokopisi
(3) Başvuran şahıs ile Davet eden şahıs arasındaki akraba ilişkisini gösterir belge (Evlilik cüzdanı, doğum belgesi, Emniyet kurumunun vermiş olduğu akraba ilişkisi gösterir belge ya da akraba ilişkisini gösterir noter evrağı vb.) aslı ve fotokopisi

(4) Başvuranın ikamet ettiği yerden alacağı savcılık temiz kağıdının aslı;
(5) En az 5000 Türk Lirası olmak üzere banka hesap defteri ya da banka mevduatı.

R Vize
R vize başvurularının, Çin Devleti yetkili kurumlarının belirlemiş olduğu yabancı uyruklu üst düzey yetenekler ya da acil ihtiyaç duyulan uzman kişiler getirme şart ve taleplerine uygun bulunması ve başvuru sürecinde talep edilen kurallara istinaden gerekli evrakların sunulması gerekmektedir.


S1 Vize
(1)Çin'de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşın göndermiş olduğu davetiye. Davetiye üzerinde aşağıdaki hususların belirtilmesi gerekmektedir:
1.Davet Edilen Şahıs Bilgileri: Soyad-ad, cinsiyet, doğum tarihi vb.;
2.Davet Edilen Şahıs Ziyaretine Ait Bilgiler:Çin'e gidiş amacı, varış tarihi, Çin'deki ikamet adresi, ikamet süresi ve davet eden şahısla olan yakınlık durumu, giderlerin kaynağı vb.;
3.Davet Eden Şahıs Bilgileri:Davet eden şahıs soyad-ad, telefon, adres, davet eden şahıs imzası vb.
(2)Davet eden şahıs pasaport ve ikamet tezkeresi fotokopisi
(3) Başvuran şahıs ile Davet eden şahıs arasındaki akraba ilişkisini (Eşleri, anne-babaları, 18 yaşını henüz doldurmamış çocukları, eşlerinin anne-babaları) gösterir belge (Evlilik cüzdanı, doğum belgesi, Emniyet kurumunun vermiş olduğu akraba ilişkisi gösterir belge ya da akraba ilişkisini gösterir noter evrağı vb.) aslı ve fotokopisi
(4) Başvuranın ikamet ettiği yerden alacağı savcılık temiz kağıdının aslı;
(5)En az 5000 Türk Lirası olmak üzere banka hesap defteri ya da banka mevduatı.

Dikkat Edilmesi Gereken Husus:
İlgili şahısların Çin sınırlarına giriş yapmalarının ardından otuz gün içerisinde ikamet edecekleri yerdeki ilçe düzeyi üstündeki Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi'ne ikamet tezkeresi almak için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

S2 Vize
Kısa süreli akraba ziyareti münasebetiyle Çin'e gitmek isteyen şahıslar için gerekli olan evraklar:
(1)Davet eden şahıs (Çalışma, öğrenim vb. sebeplerden dolayı Çin'de kalan-ikamet eden yabancı uyruklu şahıs) pasaport ve ikamet tezkeresi fotokopisi
(2)Davette bulunan şahıs davetiyesi. İlgili davetiye üzerinde aşağıdaki hususların belirtilmesi gerekmektedir:

1.Davet Edilen Şahıs Bilgileri: Soyad-ad, cinsiyet, doğum tarihi vb.;
2.Davet Edilen Şahıs Ziyaretine Ait Bilgiler:Çin'e gidiş amacı, varış-ayrılış tarihi, Çin'de ziyaret edeceği yer ve davet eden şahısla olan yakınlık durumu, giderlerin kaynağı vb.;
3.Davet Eden Şahıs Bilgileri:Davet eden şahıs soyad-ad, telefon, adres, davet eden şahıs imzası vb.
(3)Başvuran şahıs ile Davet eden şahıs arasındaki akraba ilişkisini (Eşleri, anne-babaları, çocukları, çocuklarının eşleri, kardeşleri,büyükanne-büyükbabaları,eşlerininbüyükanne-büyükbabaları, torunları,olduğu kadar eşlerinin anne-babaları) gösterir belge (Evlilik cüzdanı, doğum belgesi, Emniyet kurumunun vermiş olduğu akraba ilişkisi gösterir belge ya da akraba ilişkisini gösterir noter evrağı vb.) fotokopisi
(4)Başvuranın ikamet ettiği yerden alacağı savcılık temiz kağıdının aslı;

(5)En az 5000 Türk Lirası olmak üzere banka hesap defteri ya da banka mevduatı.
Özel işlerin olması durumunda, Başkonsolosluk yetkilisinin talep ettiği kişisel belgelerin sağlanması gerekmektedir.

X1 Vize
(1)Çin'den kabul eden kurumun gönderdiği giriş bildiriminin aslı ve fotokopisi
(2)Yabancı öğrenci Çin'e giriş vize başvuru formu (JW201 yada JW202 formu) aslı ve fotokopisi.

Dikkat Edilmesi Gereken Husus:
İlgili şahısların Çin sınırlarına giriş yapmalarının ardından otuz gün içerisinde ikamet edecekleri yerdeki ilçe düzeyi üstündeki Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi'ne ikamet tezkeresi almak için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
X2 Vize
Çin'den kabul eden kurumun gönderdiği giriş bildiriminin aslı ve fotokopisi.
Z Vize
Aşağıdaki belgelerden birinin sağlanması gerekmektedir:
(1)İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen "yabancı istihdam izin belgesi" ve "yetkilendirilen kurumdan davetiye mektubu" ya da "davetiye teyit mektubu";
(2)Yabancı Uzmanlar Dairesi tarafından verilen "yabancı uzmanlar için Çin'de çalışma izin belgesi" ve "yetkilendirilen kurumdan davetiye mektubu" ya da "davetiye teyit mektubu";
(3)Sanayi ve Ticaret İdari kurumu tarafından verilen yabancı (bölge) işletme daimi temsilcilik tescil belgesi" ve "yetkilendirilen kurumdan davetiye mektubu" ya da "davetiye teyit mektubu";
(4)Kültür İdari Kurumu tarafından verilen "ticari nitelikli kültür-sanat gösteri onay belgesi" (Sadece Çin'e ticari gösteri yapmaya gidecek başvuranlar için) ya da ilgili eyalet hükümeti (ilçe, şehir) dışişleri bürosu tarafından verilen "yetkilendirilen kurumdan davetiye mektubu" ya da "davetiye teyit mektubu";
(5)Çin Deniz Petrol Şirketi Genel Merkezi tarafından verilen "yabancılar için Çin Halk Cumhuriyeti'nde denizde petrol çalışması amaçlı davetiye mektubu".
Dikkat Edilmesi Gereken Husus:
İlgili şahısların Çin sınırlarına giriş yapmalarının ardından otuz gün içerisinde ikamet edecekleri yerdeki ilçe düzeyi üstündeki Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi'ne ikamet tezkeresi almak için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

3. GEREKLİ BİLGİLER
(1)Davetiye; faks, fotokopi ya da bilgisayardan alınmış çıktı şeklinde olabilir. Ancak Başkonsolosluk yetkilisi başvurandan davetiyenin aslını sunmasını talep edebilir.
(2)Gerekli görülmesi durumunda Başkonsolosluk yetkilisi duruma göre başvuran şahıstan diğer gerekli ya da ek belge ve döküman sağlamasını ya da yüz yüze görüşmeyi talep edebilir.
(3)Başkonsolosluk yetkilisi, başvuran şahısın genel koşullarına istinaden vizenin verilip verilmemesi olduğu kadar vizenin geçerlilik ve kalış süresi ve kaç girişli olması gerektiğine karar verir.
(4)İlgili hususta Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu web sitesini (Konsolosluk hizmetleri ve Çin Konsolosluk Hizmetleri sayfaları) inceleyebilirsiniz.
Web Sitesi:????
aknet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
alinir, Çin, Çine, evraklar, gerekir, gitmek, hangi, için, lazim, nasil, ne, vizesi

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Çağdaşlaşma Yolunda Osmanlı Fearleon TaRiH 1 06-05-2015 21:07
Yavuz Sultan Selim Dönemi Korax Osmanlı Tarihi 1 05-05-2015 20:25
Mehmet Öz hayatı biyografisi Fearleon Biyografiler 0 03-03-2015 17:25
Kuran'da Peygamber Efendimizin güzel ahlakı... Korax Peygamberimiz-En Sevgili'ye 3 06-26-2014 14:27
Diş Teli nedir Diş teli çeşitleri Korax Ağız Ve Diş Sağlığı 0 05-06-2014 09:09


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:04 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628