Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > > >

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 11-20-2008, 15:15   #1
Korax
Android Destek
 
Korax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Yaş: 34
Mesajlar: 21.062
Tecrübe Puanı: 1000
Korax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond repute
Korax - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart İngilizce ile ilgili ne arasan burada :) (ingilizce eğitim sitesinin tüm içeriği)

İngilizce ile ilgili ne arasan burada :) (ingilizce eğitim sitesinin tüm içeriği)

Önce linkler , istediğin linkten indir

http://uploaded.to/?id=h2z3i4

http://rapidshare.com/files/15579874...renin.rar.html

http://www.uploading.com/files/P6175...renin.rar.html

Dosya boyutu: 13.38 MB

Winrar şifresi : bycey


Açıklama:

* Site içeriği Teleport Pro programı ile indirilmiştir. (site şu anda ücretli üyelik sistemi ile yayın yapıyor, 2 sene önce bu siteyi indirmiştim)

* Dosyanın ayrıntılı içeriği için lütfen aşağıdaki açıklamaları okuyunuz.

* Bilgisayarınıza klasörü kaydettikten sonra klasördeki kısayol ile ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

* Klasör içindeki dosyalarda değişiklik yaparsanız sayfalar görüntülenemeyebilir.

* Active x denetimleri uyarısı gelirse, çıkan çubuğa sağ tıklayın ve “engellenen içeriğe izin ver” seçeneğini seçin.

* Dosyayı, bilgisayarınızda internet bağlantısı olmasa da kullanabilirsiniz.


Not: Kısayol index tuşu bilgisayarınızda çalışmazsa ,klasörün içindeki index dosyalarına

teker teker bakın, ve ana sayfayı gösteren dosyaya sağ tıklayıp kısayolu masaüstüne gönder

tuşuna basın.Bundan dan masaüstündeki klasörden içeriğe ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki başlıkların hepsini indirdiğiniz klasörde bulacaksınız


► GRAMMAR (Gramer)
Gramer sayfalarımızda temel gramer yapılarının dört ayrı seviyede ders olarak anlatıldığı linkler ve bu konularla ilgili yüzlerce quiz bulabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde ders anlatımlarını daha ayrıntılı bir formata getirmeyi planlıyoruz. Ayrıca henüz sitemiz çok yeni olduğundan bazı konuları bu sayfamızda bulamayabilirsiniz.

Fakat hızlı bir güncelleme süreci sonrasında kısa zaman içinde tüm gramer konularını sınavları ve aktiviteleriyle birlikte görebilirsiniz.

► READING (Okuma)
Okuma, dinleme, konuşma ve yazma yabancı dil öğrenme sürecinde belirlenmiş dört yetenektir. Bu dört yetenekten "okuma" yeteneğinin geliştirilmesi için hazırladığımız bu sayfa şu an sadece "intermediate" (orta düzey) ve "advanced" (ileri düzey) öğrencilerine yöneliktir. Sayfamızda okuma konusuna ilişkin makalelerin haricinde dünya edebiyatında büyük öneme sahip kısa hikayeler yer almaktadır. Ayrıca dünyanın en büyük İngilizce gazetelerine linkleri de bu sayfamızda bulabilirsiniz. Kısa bir süre içinde yeni başlayanlar için okuma parçaları ve aktiviteler sayfamıza eklenecektir.

► WRITING (Yazma)
Dört yetenekten biri olan "yazma" konusuyla ilgili tüm kaynaklara bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İleri düzey ziyaretçilerimiz için İngilizce'de makale türleri, yazım teknikleri gibi konular yer alırken, yeni başlayanlar için e-mail yazma, özgeçmiş yazma gibi pratik bilgiler de bu sayfada. İngilizce yazı yazmak özellikle iş dünyasında yabancı dile ihtiyaç duyanlar için çok önemlidir. Yazışmalarda hata yapmamak için ve yazı yeteneğinizi geliştirmek için sayfamızı mutlaka ziyaret edin.

► TEACHERS (Öğretmenler)
"Öğretmenler" sayfasında yabancı dil öğreten herkes için faydalı makaleler, öğretim teknikleri, ipuçları, yabancı dil öğretilen ortamlarda sınıf yönetimi gibi birçok kaynağa ulaşabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda onlarca worksheet, ders planı ve ödev konusu da bulunmaktadır. Yakın bir zamanda öğretmenlerin görüş alışverişinde bulunabileceği "Teacher's Forum" bölümü açılıyor.

► QUIZ CENTER (Sınav Merkezi)
Her konuda yüzlerce quiz bu sayfamızda sizleri bekliyor. "Boşluk doldurma", "Çoktan seçmeli" ve "Eşleştirme" gibi farklı formatlarda hazırladığımız quizler dil öğrenen herkesin vazgeçemeyeceği bir kaynak niteliği taşıyor. Şu an sayfamızda bulunan yaklaşık 500 quiz, hergün artarak kısa zaman içinde büyük bir "quiz arşivi" olacaktır. Bu arşivden hem öğrencilerin, hem de öğretmenlerin çok yararlanacağını tahmin ediyoruz.

► FUN STUFF (Eğlence)
Eğlence sayfalarımızda birçok konu başlığı altında eğlenceli materyaller bulabilirsiniz. İsterseniz sayfamızda bulunan linkleri tek tek inceleyelim.

● Fun Library (Eğlenceli Kütüphane)
: Bu bölümde İnternet üzerinde en çok populer olmuş komik yazılar bulabilirsiniz. Anlamaya çalışarak ve sözlük kullanarak okursanız İngilizce pratik açısından çok faydalı olacağına inanıyoruz.

● Jokes (Fıkralar)
: 5 farklı kategoride en komik fıkraları bu linkimizde topladık. Hepsi İngilizce olan fıkralar İngilizce pratik yapmanız ve kelime öğrenmeniz açısından çok faydalı olacaktır.

● Film Scripts (Film Metinleri) : Gişe rekorları kırmış Hollywood filmlerinin tüm film metinlerini bu linkimizde okuyabilirsiniz. Özellikle daha önce seyrettiğiniz ve sevdiğiniz filmlerin metinlerini okurken bazı sahneleri hatırlayacak ve böylelikle kullanılan cümle ve kalıplar aklınızda kalacaktır. Filmler, hiçbir zaman gramer kitaplarında bulamayacağınız günlük hayatın içinden kalıplarla doludur. Özellikle Amerika'da insanların günlük hayatta kullandıkları ve bazen argo tabir edilen kalıpları öğrenmek için en iyi yol film metinlerini incelemektir.

● Lyrics (Şarkı Sözleri) : Çoğu zaman yabancı müzik parçalarını dinlerken birçok yeri anlamayız veya yanlış anlarız. Şarkılarda kullanılan İngilizcenin formatı da biraz farklıdır ve dili her yönüyle tanımamız açısından şarkı sözlerini öğrenmemiz önemlidir.

● Comics (Karikatürler) : Hepsi İngilizce olan karikatürleri anlamak, yani kahkahalarla gülmek için biraz sözlük karıştırmanız gerekebilir.

● Tongue-Twisters (Tekerlemeler) : Bu sayfamızda yer alan yüzlerce tekerleme İngilizce telaffuz yeteneğinizi geliştirme açısından önemlidir. Ayrıca yabancı dil öğretmenleri sınıf içinde bu tekerlemeleri eğlenceli bir materyal olarak kullanabilir.

► DAILY PHRASES (Günlük Konuşma Kalıpları)
Bu sayfamız aynı zamanda bir "Konuşma Kılavuzu" niteliği taşımaktadır. Sekiz farklı kategoride konuşurken en çok ihtiyaç duyulan kalıpların bulunduğu bu linkimiz, özellikle kısa süreli yurtdışı seyahatine çıkacak veya belli bir konuda konuşmak için yardım ihtiyacı hisseden ziyaretçilerimiz için çok faydalı olacaktır. Gramer çalışmalarının yanında mutlaka bu sayfanın da ciddi olarak çalışılması, hatta birçok kalıbın ezberlenmesi lazımdır. Gramer yapılarının içinde boğulup kalan fakat tek kelime konuşamayan birisi için yabancı dil bilmek çok da bir şey ifade etmez. Ayrıca sayfamızda günlük konuşma kalıplarıyla ilgili quizleri de yaparak kendinizi deneyebilirsiniz.

► IDIOMS / PROVERBS (Atasözleri / Deyimler)

Dil bir kültüre ait düşünme biçiminin simgesel ifadesidir. Bu tanımdan yola çıktığımız zaman bir kültürün özelliklerini en iyi yansıtan ayna o kültürün içinde oluşmuş atasözleri ve deyimlerdir. Bir toplumda iltifat olarak kullanılan bir söz veya deyim, başka bir kültürde küfür olarak algılanabilir. Sayfamızdaki atasözü ve deyimleri öğrenirseniz dile bakış açısınız mutlaka değişecektir. Derin algılamaya dayalı yabancı dil öğrenimini başlatmak için mutlaka o dilin konuşulduğu topluma ait kültürü biraz tanımamız gerekir ve bunun en iyi yolu atasözleri ve deyimleri öğrenmektir.

► VOCABULARY (Kelimeler)
Dil öğrenme sürecinde en önemli ve en zor bölümlerden birisi de kelime öğrenmektir. Kelime öğrenme teknikleri üzerine birçok teknikten bahsedilir fakat insanlar yine de kelime öğrenmek için en iyi yolun ne olduğuna karar veremezler. Bu sayfamızda kelime öğrenme tekniklerine ilişkin faydalı yazılar bulabilirsiniz. Ayrıca resimlerle kelime eşleştirme, boşluk doldurma, karışık verilmiş kelimeleri bulma gibi eğlenceli aktivitelerle birçok yeni kelime öğrenebilir veya öğrendiğiniz kelimeleri pekiştirebilirsiniz.
Korax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-20-2008, 16:44   #2
уυѕυƒ
Moderator
 
уυѕυƒ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2008
Mesajlar: 11.000
Tecrübe Puanı: 1000
уυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond repute
уυѕυƒ - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

emegine saglık...
__________________уυѕυƒ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
Sizin Konu Yanıtlama Yetkiniz var
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İngilizce gramer ama ingilizce olarak açıklamalı _ѕєηєм_ Yabancı Dil 0 11-18-2008 09:13
Grip aşısının içeriği tamamen değiştirildi Haberci Sağlık - Genel 0 10-09-2008 15:00
En İyi İngilizce Sözlükler ve Çok Yaralı ELS İngilizce Kaynaklar!!! Yaso Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM 0 09-11-2008 15:38
Extremepixels sitesinin temaları-estetik ve sadelik Korax vBulletin 0 03-23-2008 19:35
SEREN AKISKA - Arasan da Korax Cep için Videolar 0 03-08-2008 19:53


Şu Anki Saat: 05:40


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimisation provided by DragonByte SEO v2.0.36 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows