Bilqi Forum  

Geri git   Bilqi Forum > Eğitim - Üniversiteler - Sınavlar > Ödevler > Yabancı Dil

ÖDEVLERİNİZİ BULMAKTA ZORLANIYOMUSUNUZ!

SORUN ANINDA CEVAPLIYALIM.

TÜM SORULARINIZA ANINDA CEVAP VERİLECEKTİR !

Sitemize Üye Olmadan Konulara Cevap Yazabilir Ayrıca Soru Cevap Bölümüne Konu Açabilirsiniz !

İngilizce ile ilgili ne arasan burada :) (ingilizce eğitim sitesinin tüm içeriği)

Yabancı Dil


Yeni Konu aç Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 11-20-2008, 15:15   #1
Android Destek
 
Korax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Yaş: 33
Mesajlar: 21.059
Teşekkürleri: 4
6 mesajına 6 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
Korax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond reputeKorax has a reputation beyond repute
Korax - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart İngilizce ile ilgili ne arasan burada :) (ingilizce eğitim sitesinin tüm içeriği)

İngilizce ile ilgili ne arasan burada :) (ingilizce eğitim sitesinin tüm içeriği)

Önce linkler , istediğin linkten indir

http://uploaded.to/?id=h2z3i4

http://rapidshare.com/files/15579874...renin.rar.html

http://www.uploading.com/files/P6175...renin.rar.html

Dosya boyutu: 13.38 MB

Winrar şifresi : bycey


Açıklama:

* Site içeriği Teleport Pro programı ile indirilmiştir. (site şu anda ücretli üyelik sistemi ile yayın yapıyor, 2 sene önce bu siteyi indirmiştim)

* Dosyanın ayrıntılı içeriği için lütfen aşağıdaki açıklamaları okuyunuz.

* Bilgisayarınıza klasörü kaydettikten sonra klasördeki kısayol ile ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

* Klasör içindeki dosyalarda değişiklik yaparsanız sayfalar görüntülenemeyebilir.

* Active x denetimleri uyarısı gelirse, çıkan çubuğa sağ tıklayın ve “engellenen içeriğe izin ver” seçeneğini seçin.

* Dosyayı, bilgisayarınızda internet bağlantısı olmasa da kullanabilirsiniz.


Not: Kısayol index tuşu bilgisayarınızda çalışmazsa ,klasörün içindeki index dosyalarına

teker teker bakın, ve ana sayfayı gösteren dosyaya sağ tıklayıp kısayolu masaüstüne gönder

tuşuna basın.Bundan dan masaüstündeki klasörden içeriğe ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki başlıkların hepsini indirdiğiniz klasörde bulacaksınız


► GRAMMAR (Gramer)
Gramer sayfalarımızda temel gramer yapılarının dört ayrı seviyede ders olarak anlatıldığı linkler ve bu konularla ilgili yüzlerce quiz bulabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde ders anlatımlarını daha ayrıntılı bir formata getirmeyi planlıyoruz. Ayrıca henüz sitemiz çok yeni olduğundan bazı konuları bu sayfamızda bulamayabilirsiniz.

Fakat hızlı bir güncelleme süreci sonrasında kısa zaman içinde tüm gramer konularını sınavları ve aktiviteleriyle birlikte görebilirsiniz.

► READING (Okuma)
Okuma, dinleme, konuşma ve yazma yabancı dil öğrenme sürecinde belirlenmiş dört yetenektir. Bu dört yetenekten "okuma" yeteneğinin geliştirilmesi için hazırladığımız bu sayfa şu an sadece "intermediate" (orta düzey) ve "advanced" (ileri düzey) öğrencilerine yöneliktir. Sayfamızda okuma konusuna ilişkin makalelerin haricinde dünya edebiyatında büyük öneme sahip kısa hikayeler yer almaktadır. Ayrıca dünyanın en büyük İngilizce gazetelerine linkleri de bu sayfamızda bulabilirsiniz. Kısa bir süre içinde yeni başlayanlar için okuma parçaları ve aktiviteler sayfamıza eklenecektir.

► WRITING (Yazma)
Dört yetenekten biri olan "yazma" konusuyla ilgili tüm kaynaklara bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İleri düzey ziyaretçilerimiz için İngilizce'de makale türleri, yazım teknikleri gibi konular yer alırken, yeni başlayanlar için e-mail yazma, özgeçmiş yazma gibi pratik bilgiler de bu sayfada. İngilizce yazı yazmak özellikle iş dünyasında yabancı dile ihtiyaç duyanlar için çok önemlidir. Yazışmalarda hata yapmamak için ve yazı yeteneğinizi geliştirmek için sayfamızı mutlaka ziyaret edin.

► TEACHERS (Öğretmenler)
"Öğretmenler" sayfasında yabancı dil öğreten herkes için faydalı makaleler, öğretim teknikleri, ipuçları, yabancı dil öğretilen ortamlarda sınıf yönetimi gibi birçok kaynağa ulaşabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda onlarca worksheet, ders planı ve ödev konusu da bulunmaktadır. Yakın bir zamanda öğretmenlerin görüş alışverişinde bulunabileceği "Teacher's Forum" bölümü açılıyor.

► QUIZ CENTER (Sınav Merkezi)
Her konuda yüzlerce quiz bu sayfamızda sizleri bekliyor. "Boşluk doldurma", "Çoktan seçmeli" ve "Eşleştirme" gibi farklı formatlarda hazırladığımız quizler dil öğrenen herkesin vazgeçemeyeceği bir kaynak niteliği taşıyor. Şu an sayfamızda bulunan yaklaşık 500 quiz, hergün artarak kısa zaman içinde büyük bir "quiz arşivi" olacaktır. Bu arşivden hem öğrencilerin, hem de öğretmenlerin çok yararlanacağını tahmin ediyoruz.

► FUN STUFF (Eğlence)
Eğlence sayfalarımızda birçok konu başlığı altında eğlenceli materyaller bulabilirsiniz. İsterseniz sayfamızda bulunan linkleri tek tek inceleyelim.

● Fun Library (Eğlenceli Kütüphane)
: Bu bölümde İnternet üzerinde en çok populer olmuş komik yazılar bulabilirsiniz. Anlamaya çalışarak ve sözlük kullanarak okursanız İngilizce pratik açısından çok faydalı olacağına inanıyoruz.

● Jokes (Fıkralar)
: 5 farklı kategoride en komik fıkraları bu linkimizde topladık. Hepsi İngilizce olan fıkralar İngilizce pratik yapmanız ve kelime öğrenmeniz açısından çok faydalı olacaktır.

● Film Scripts (Film Metinleri) : Gişe rekorları kırmış Hollywood filmlerinin tüm film metinlerini bu linkimizde okuyabilirsiniz. Özellikle daha önce seyrettiğiniz ve sevdiğiniz filmlerin metinlerini okurken bazı sahneleri hatırlayacak ve böylelikle kullanılan cümle ve kalıplar aklınızda kalacaktır. Filmler, hiçbir zaman gramer kitaplarında bulamayacağınız günlük hayatın içinden kalıplarla doludur. Özellikle Amerika'da insanların günlük hayatta kullandıkları ve bazen argo tabir edilen kalıpları öğrenmek için en iyi yol film metinlerini incelemektir.

● Lyrics (Şarkı Sözleri) : Çoğu zaman yabancı müzik parçalarını dinlerken birçok yeri anlamayız veya yanlış anlarız. Şarkılarda kullanılan İngilizcenin formatı da biraz farklıdır ve dili her yönüyle tanımamız açısından şarkı sözlerini öğrenmemiz önemlidir.

● Comics (Karikatürler) : Hepsi İngilizce olan karikatürleri anlamak, yani kahkahalarla gülmek için biraz sözlük karıştırmanız gerekebilir.

● Tongue-Twisters (Tekerlemeler) : Bu sayfamızda yer alan yüzlerce tekerleme İngilizce telaffuz yeteneğinizi geliştirme açısından önemlidir. Ayrıca yabancı dil öğretmenleri sınıf içinde bu tekerlemeleri eğlenceli bir materyal olarak kullanabilir.

► DAILY PHRASES (Günlük Konuşma Kalıpları)
Bu sayfamız aynı zamanda bir "Konuşma Kılavuzu" niteliği taşımaktadır. Sekiz farklı kategoride konuşurken en çok ihtiyaç duyulan kalıpların bulunduğu bu linkimiz, özellikle kısa süreli yurtdışı seyahatine çıkacak veya belli bir konuda konuşmak için yardım ihtiyacı hisseden ziyaretçilerimiz için çok faydalı olacaktır. Gramer çalışmalarının yanında mutlaka bu sayfanın da ciddi olarak çalışılması, hatta birçok kalıbın ezberlenmesi lazımdır. Gramer yapılarının içinde boğulup kalan fakat tek kelime konuşamayan birisi için yabancı dil bilmek çok da bir şey ifade etmez. Ayrıca sayfamızda günlük konuşma kalıplarıyla ilgili quizleri de yaparak kendinizi deneyebilirsiniz.

► IDIOMS / PROVERBS (Atasözleri / Deyimler)

Dil bir kültüre ait düşünme biçiminin simgesel ifadesidir. Bu tanımdan yola çıktığımız zaman bir kültürün özelliklerini en iyi yansıtan ayna o kültürün içinde oluşmuş atasözleri ve deyimlerdir. Bir toplumda iltifat olarak kullanılan bir söz veya deyim, başka bir kültürde küfür olarak algılanabilir. Sayfamızdaki atasözü ve deyimleri öğrenirseniz dile bakış açısınız mutlaka değişecektir. Derin algılamaya dayalı yabancı dil öğrenimini başlatmak için mutlaka o dilin konuşulduğu topluma ait kültürü biraz tanımamız gerekir ve bunun en iyi yolu atasözleri ve deyimleri öğrenmektir.

► VOCABULARY (Kelimeler)
Dil öğrenme sürecinde en önemli ve en zor bölümlerden birisi de kelime öğrenmektir. Kelime öğrenme teknikleri üzerine birçok teknikten bahsedilir fakat insanlar yine de kelime öğrenmek için en iyi yolun ne olduğuna karar veremezler. Bu sayfamızda kelime öğrenme tekniklerine ilişkin faydalı yazılar bulabilirsiniz. Ayrıca resimlerle kelime eşleştirme, boşluk doldurma, karışık verilmiş kelimeleri bulma gibi eğlenceli aktivitelerle birçok yeni kelime öğrenebilir veya öğrendiğiniz kelimeleri pekiştirebilirsiniz.
Korax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Okunmamış 11-20-2008, 16:44   #2
Moderator
 
уυѕυƒ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2008
Mesajlar: 11.000
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Tecrübe Puanı: 1000
уυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond reputeуυѕυƒ has a reputation beyond repute
уυѕυƒ - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

emegine saglık...
__________________
gif177


gif43x1pnwjjkhj3ozglqannej9v3a6hpmsgif43
уυѕυƒ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla Hızlı Cevap
Cevapla

Bookmarks

Tags
arasan, burada, eğitim, ile, ilgili, ingilizce, ne, sitesinin, İngilizce

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Mesajınız:
Seçenekler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İngilizce gramer ama ingilizce olarak açıklamalı _ѕєηєм_ Yabancı Dil 0 11-18-2008 09:13
Grip aşısının içeriği tamamen değiştirildi Haberci Sağlık - Genel 0 10-09-2008 15:00
En İyi İngilizce Sözlükler ve Çok Yaralı ELS İngilizce Kaynaklar!!! Yaso Sınavlar ve Hazırlık - ÖSYM 0 09-11-2008 15:38
Extremepixels sitesinin temaları-estetik ve sadelik Korax vBulletin 0 03-23-2008 19:35
SEREN AKISKA - Arasan da Korax Cep için Videolar 0 03-08-2008 19:53


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:04 .


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Bilqi.com Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. bilqi.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler doganinternet@hotmail.com ve streetken27@gmail.com dan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde bilqi.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapacaktır.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.

Android Rom

Android Oyunlar

Android samsung htc

Samsung Htc

Nokia Windows

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628